reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Mazowieckie: Rozpoczyna się budowa nowej siedziby Sanepidu w Radomiu

Aktualizacja: 10.07.2012

Nowy budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie wybudowany w Radomiu. Prace mają rozpocząć się w środę. Realizacja inwestycji powinna zakończyć się w 2014 roku. Koszt budowy i wyposażenia obiektu szacuje się na ok. 25 mln zł. »

Lubuskie: Lotnisko w Babimoście chce współpracować z niemieckim BBI

Aktualizacja: 10.07.2012

Port lotniczy Zielona Góra w Babimoście chce współpracować z lotniskiem Berlin Brandenburg International (BBI) w zakresie połączeń nocnych - poinformowała marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak. »

Warmińsko-Mazurskie: W Giżycku powstanie lądowisko dla śmigłowców

Aktualizacja: 10.07.2012

Starostwo Powiatowe w Giżycku podpisało umowę z wykonawcą na budowę przy tamtejszym szpitalu lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na Mazurach. »

UE finansuje rewitalizację obiektów w kilku warszawskich dzielnicach

Aktualizacja: 09.07.2012

Prawie 19 mln złotych otrzymała Warszawa na rewitalizację stołecznych zabytków, ulic i gmachów. Wyremontowano mury obronne Starego Miasta, odnowiono ulicę Białostocką na Pradze, trwa przebudowa Teatru Ochoty wraz z otaczającym go zieleńcem. »

Dolnośląskie: Ponad 770 wniosków o pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach

Aktualizacja: 09.07.2012

Ponad 770 wniosków o przyznanie zapomóg na łączną kwotę blisko 4,4 mln zł, dla rodzin dotkniętych ubiegło tygodniowymi nawałnicami wpłynęło do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pierwsze pieniądze mają trafić do poszkodowanych w najbliższych dniach. »

Katowice: Powstają laboratoria do badań nad energooszczędnością i OZE

Aktualizacja: 09.07.2012

Specjalistyczne laboratoria, m.in. do testowania kolektorów i systemów słonecznych oraz do testów w zakresie zarządzania rozproszonymi źródłami energii i jej efektywnego użytkowania powstają w Katowicach. Posłużą do badań i edukacji w tej dziedzinie. »

Stolica: W wakacje - bez remontów mostów

Aktualizacja: 09.07.2012

Remont wiaduktów, frezowanie, poszerzanie ulic - m.in. takie prace odbędą się w okresie wakacyjnym w Warszawie. Zapowiadany remont mostu Łazienkowkiego został odłożony, z kolei prace na moście Grota-Roweckiego ruszą prawdopodobnie dopiero jesienią. »

Warszawa: Nawigacyjny rajd rowerowy "Śródmieście historyczne"

Aktualizacja: 09.07.2012

Poznanie historycznych rejonów stołecznego Śródmieścia oraz zadania związane m.in. z życiem i twórczością znanych warszawiaków, stołecznymi neonami i specyfiką warszawskich ulic to atrakcje lipcowego nawigacyjnego rajdu rowerowego "Śródmieście historyczne". »

Budowa ul. Słowackiego w Gdańsku ma być zakończona w terminie

Aktualizacja: 09.07.2012

Pomimo wstrzymania ma miesiąc prac, budowa ulicy Słowackiego w Gdańsku powinna zostać zakończona w terminie. Gdańskie Inwestycje Komunalne poinformowały, że ukończenie prac w listopadzie br. będzie możliwe dzięki zmianie lidera konsorcjum realizującego inwestycję »

Pomorskie: W Bytowie referendum ws. odwołania burmistrza i rady miejskiej

Aktualizacja: 09.07.2012

W Bytowie odbywa się referendum ws. odwołania przed upływem kadencji burmistrza Ryszarda Sylki (PO) i Rady Miejskiej, w której większość ma Platforma Obywatelska. Głosowanie w 15 obwodowych komisjach wyborczych potrwa do godz. 21. »

Sanok: Na ślizgawkę w upalne lato

Aktualizacja: 09.07.2012

Ok. 100 osób szukając ochłody skorzystało w niedzielę w Sanoku (Podkarpackie) z letniej ślizgawki na prawdziwym lodzie w miejscowym ośrodku sportu i rekreacji. W mieście w cieniu było 33 stopnie Celsjusza, na ślizgawce nieco ponad 12 stopni. »

Śląskie: Zostało 460 tys. zł w programie "Radosna szkoła"

Aktualizacja: 07.07.2012

W ramach czwartej edycji rządowego programu "Radosna szkoła" w woj. śląskim pozostało do rozdysponowania jeszcze ok. 460 tys. zł. Wojewoda śląski ogłosił dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie m.in. pomocy dydaktycznych i placów zabaw w szkołach. »

Dąbrowa Górnicza: Magistrat buduje przejście przez tory kolejowe

Aktualizacja: 07.07.2012

Jednopoziomowe przejście przez tory w rejonie kładki, na której w 2010 r. zginął 25-letni mężczyzna, buduje samorząd Dąbrowy Górniczej. Władze miasta wyjaśniają, że przyjęły takie rozwiązanie, ponieważ kolej przez ostatnie dwa lata nie wyremontowała kładki. »

Stolica: 877 ton śmieci zebrano podczas Euro 2012

Aktualizacja: 07.07.2012

877 ton śmieci zebrały w Warszawie służby oczyszczania miasta podczas Euro 2012 - poinformowano w piątek na konferencji prasowej w stołecznym ratuszu. O czystość stolicy dbało codziennie tysiąc osób, a w dni meczowe 600 kolejnych. »

Podlaskie: Największy statek śródlądowy w Polsce na wodzie

Aktualizacja: 07.07.2012

Największy pasażerski statek śródlądowy w Polsce został zwodowany na rzece Netta w Augustowie (Podlaskie) i jest gotowy do rejsów. Jeszcze w wakacje ma wypłynąć w pierwszą podróż - poinformował dyrektor Żeglugi Augustowskiej Sławomir Aleksandrowicz. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Badowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama