| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Samorządowcy szukają sposobu na uzdrowienie szpitali

Aktualizacja: 18.09.2012

Władze województwa świętokrzyskiego szukają modelu efektywnego zarządzania szpitalami. Najbardziej zadłużona placówka ma 50 mln złotych zobowiązań. Pomóc mają doradcy Banku Światowego. »

Małopolskie: 16,8 mln zł na modernizację lokalnych targowisk

Aktualizacja: 17.09.2012

19 targowisk z terenu całej Małopolski zostanie przebudowanych dzięki unijnemu dofinansowaniu, które wyniesie w sumie blisko 16,8 mln zł. Władze województwa podpisały umowę na dofinansowanie remontu targowiska miejskiego w Oświęcimiu. »

Nabór do kolejnej edycji programu "Radosna szkoła"

Aktualizacja: 17.09.2012

Wojewoda małopolski rozpoczął nabór do kolejnej edycji rządowego programu "Radosna szkoła", wspierającego budowę przyszkolnych placów zabaw oraz zakup pomocy dydaktycznych. Dzięki programowi w Małopolsce powstało 283 placów oraz 1288 kącików zabaw w szkołach. »

Lublin: ruszył serwis "NaprawmyTo.pl"

Aktualizacja: 17.09.2012

Portal NaprawmyTo.pl przeznaczony do zgłaszania różnych usterek i awarii - np. dziur w jezdni, uszkodzonych latarni, dzikich wysypisk śmieci - uruchomiono w Lublinie. Ma służyć lepszemu zarządzaniu miastem i sprawnej komunikacji mieszkańców z urzędem. »

Samorządy porozumiały się ws. połączeń kolejowych na styku województw

Aktualizacja: 17.09.2012

Samorząd woj. śląskiego porozumiał się z władzami ościennych regionów w sprawie lokalnych połączeń kolejowych na styku województw. Pasażerowie nie będą musieli przesiadać się na granicy regionów, nie muszą też martwić się o bilety innego przewoźnika. »

W Kujawsko-Pomorskiem powstaną nowoczesne targowiska

Aktualizacja: 17.09.2012

Dwanaście nowoczesnych targowisk powstanie w regionie kujawsko-pomorskim dzięki wsparciu funduszy unijnych. Władze regionu liczą, że pomoże to drobnym producentom w sprzedaży regionalnych produktów bez pośredników. »

Dzięki pomocy z UE w Gdyni powstanie Muzeum Emigracji

Aktualizacja: 17.09.2012

Muzeum Emigracji, jedyna tego typu placówka w kraju i jedna z kilku na świecie, za dwa lata powstanie na terenie portu w Gdyni. Koszt całej inwestycji wyniesie prawie 50 mln zł, z czego prawie 24 mln zł stanowi wsparcie z programu UE Jessica. »

Warszawa: 30 września zakończenie modernizacji oczyszczalni "Czajka"

Aktualizacja: 17.09.2012

30 września ma zakończyć się rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków "Czajka" w Warszawie. Obecnie fazowo włączany jest rozruch oczyszczalni - ścieki z lewobrzeżnej części Warszawy już do niej płyną - informuje MPWiK. »

Polscy samorządowcy w elektrowni jądrowej Olkiluoto

Aktualizacja: 14.09.2012

Efekty budowy i eksploatacji elektrowni jądrowej są jednoznacznie pozytywne dla regionu, w którym się ona znajduje - przekonywali przedstawiciele fińskich władz i organizacji grupę mieszkańców terenów Polski, gdzie taka siłownia miałaby powstać. »

Powstanie nowy wiadukt dla linii kolejowej Bydgoszcz-Inowrocław

Aktualizacja: 14.09.2012

Po kilkunastu latach sporów władze Bydgoszczy doszły do porozumienia w sprawie budowy nowego wiaduktu na tranzytowej linii kolejowej Bydgoszcz-Inowrocław. Budowa nowej konstrukcji jest niezbędna, gdyż stary wiadukt grozi zawaleniem. »

Kraków: Wracają nocne tramwaje

Aktualizacja: 13.09.2012

Po 26 latach przerwy po Krakowie znów będą kursować regularnie nocne tramwaje. Ich linie połączą Bronowice Małe z Nową Hutą oraz Bieżanów Nowy z Krowodrzą Górką. »

Śląskie: 15 proc. sześciolatków w szkołach

Aktualizacja: 13.09.2012

15 proc. sześciolatków rozpoczęło na początku września naukę w szkołach podstawowych województwa śląskiego - poinformowało w czwartek PAP Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach, które podsumowało ankiety wypełnione przez wszystkich dyrektorów szkół. »

Związek Miast Polskich zaprasza na konferencję

Aktualizacja: 13.09.2012

Zapraszamy na organizowaną przez Związek Miast Polskich konferencję informacyjną na temat projektu predefiniowanego „Budowanie kompetencji do współpracy międzysamorządowej i międzysektorowej jako narzędzi rozwoju lokalnego i regionalnego”, która odbędzie się 17 września 2012 roku w Warszawie (Centrum Zielna, budynek Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Zielna 37, Sala Warszawa, V p.). »

Od października po 300 zł podwyżki m.in. dla pograniczników, strażaków, BOR

Aktualizacja: 12.09.2012

Funkcjonariusze Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej otrzymają od 1 października br. po 300 zł brutto podwyżki - poinformowało MSW. Rozporządzenia w tym zakresie są już konsultowane międzyresortowo. »

Ruda Śląska: Konsultacje społeczne w sprawie zasad odbioru śmieci

Aktualizacja: 12.09.2012

W Rudzie Śląskiej rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące nowych zasad odbioru śmieci. Władze miasta chcą m.in. w specjalnej ankiecie zapytać mieszkańców, w jaki sposób samorząd ma ustalić opłatę za wywóz odpadów. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »