| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Koleje Śląskie ogłosiły przetargi na zespoły trakcyjne i lokomotywy

Aktualizacja: 21.09.2012

Koleje Śląskie - spółka należąca do samorządu wojewódzkiego, która na Śląsku zastąpi Przewozy Regionalne - ogłosiły przetargi na dostawę 36 spalinowych zespołów trakcyjnych (SZT) i 10 lokomotyw elektrycznych. Łączna wartość tych zamówień to ponad 170 mln zł. »

Warszawa: 22 września darmowe przejazdy komunikacją miejską

Aktualizacja: 19.09.2012

W sobotę osoby korzystające z autobusów, tramwajów, metra, a także pociągów podmiejskich nie będą musiały mieć biletów na przejazd. Tego dnia Warszawa po raz siódmy będzie obchodzić Europejski Dzień bez Samochodu. »

Stawy Milickie będą dofinansowane z programu unijnego

Aktualizacja: 19.09.2012

Spółka Stawy Milickie otrzyma blisko 28 mln zł dofinansowania z programu unijnego obsługiwanego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację tego kompleksu stawów rybnych. »

Katowice: W szkołach jest za głośno - rozpoczęły się badania słuchu u dzieci

Aktualizacja: 19.09.2012

W szkołach podstawowych w Katowicach jest za głośno - wynika z badań śląskiego Sanepidu. We wtorek rozpoczęto pilotażowy projekt badania słuchu u dzieci w klasach od 1 do 3. »

Śląskie: w 2013 r. cała komunikacja publiczna w jednej wyszukiwarce

Aktualizacja: 19.09.2012

Podróżujący po aglomeracji śląskiej od przyszłego roku będą mogli wyszukać optymalne połączenia autobusowe, tramwajowe i kolejowe we wspólnej internetowej wyszukiwarce Kolei Śląskich i największego organizatora komunikacji miejskiej w regionie KZK GOP. »

Uzdrowiska pod skrzydła samorządów

Aktualizacja: 19.09.2012

Były centralne, będą lokalne - rząd zamierza oddać uzdrowiska samorządom. W środę w Ministerstwie Skarbu Państwa odbędzie się spotkanie z marszałkami województw w tej sprawie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". »

Ministerstwa mają zaproponować obniżenie stawek opłat urzędowych

Aktualizacja: 18.09.2012

Ministerstwa mają zgłosić propozycje obniżenia stawek opłat urzędowych - wynika z komunikatu Centrum Informacyjnego Rządu, dotyczącego przyjętej przez rząd informacji o opłatach urzędowych i opłacie skarbowej ponoszonych przez obywateli. »

Szczecin: konsultacje społeczne w sprawie gospodarki odpadami

Aktualizacja: 18.09.2012

W Szczecinie rozpoczęły się konsultacje społeczne ws. gospodarki odpadami. Na stronach internetowych urzędu miasta można m.in. zapoznać się z trzema metodami naliczania opłat za wywóz śmieci - poinformowały służby prasowe magistratu. »

Konkurs na dofinansowanie inwestycji związanych z rybactwem na Mazurach

Aktualizacja: 18.09.2012

Pieniądze na budowę przystanków autobusowych, urządzenie kąpielisk albo rekultywację jezior mogą otrzymać gminy, mieszkańcy i stowarzyszenia z obszaru Pojezierza Olsztyńskiego. W konkursie na unijne dofinansowanie inwestycji pula środków wynosi 7 mln zł. »

W MEN wznowiono rozmowy na temat systemu wynagrodzeń nauczycieli

Aktualizacja: 18.09.2012

System wynagradzania nauczycieli jest tematem spotkania w MEN, dotyczącego ewentualnych zmian w Karcie Nauczyciela. W rozmowach uczestniczą przedstawiciele rządu, oświatowych związków zawodowych i korporacji samorządowych. »

Samorządowcy szukają sposobu na uzdrowienie szpitali

Aktualizacja: 18.09.2012

Władze województwa świętokrzyskiego szukają modelu efektywnego zarządzania szpitalami. Najbardziej zadłużona placówka ma 50 mln złotych zobowiązań. Pomóc mają doradcy Banku Światowego. »

Małopolskie: 16,8 mln zł na modernizację lokalnych targowisk

Aktualizacja: 17.09.2012

19 targowisk z terenu całej Małopolski zostanie przebudowanych dzięki unijnemu dofinansowaniu, które wyniesie w sumie blisko 16,8 mln zł. Władze województwa podpisały umowę na dofinansowanie remontu targowiska miejskiego w Oświęcimiu. »

Nabór do kolejnej edycji programu "Radosna szkoła"

Aktualizacja: 17.09.2012

Wojewoda małopolski rozpoczął nabór do kolejnej edycji rządowego programu "Radosna szkoła", wspierającego budowę przyszkolnych placów zabaw oraz zakup pomocy dydaktycznych. Dzięki programowi w Małopolsce powstało 283 placów oraz 1288 kącików zabaw w szkołach. »

Lublin: ruszył serwis "NaprawmyTo.pl"

Aktualizacja: 17.09.2012

Portal NaprawmyTo.pl przeznaczony do zgłaszania różnych usterek i awarii - np. dziur w jezdni, uszkodzonych latarni, dzikich wysypisk śmieci - uruchomiono w Lublinie. Ma służyć lepszemu zarządzaniu miastem i sprawnej komunikacji mieszkańców z urzędem. »

Samorządy porozumiały się ws. połączeń kolejowych na styku województw

Aktualizacja: 17.09.2012

Samorząd woj. śląskiego porozumiał się z władzami ościennych regionów w sprawie lokalnych połączeń kolejowych na styku województw. Pasażerowie nie będą musieli przesiadać się na granicy regionów, nie muszą też martwić się o bilety innego przewoźnika. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Dura

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »