| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

GUS: zatrudnienie i wynagrodzenia w sektorze publicznym w 2010 r.

Aktualizacja: 09.05.2011

W 2010 zatrudnienie w administracji publicznej wzrosło o 2,5 proc. – najwięcej w administracji samorządowej. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze publicznym wzrosło natomiast o 4,5 proc (do 3771,32 zł). »

NIK: Straż Miejska zamiast dbać o porządek, ściga kierowców

Aktualizacja: 06.05.2011

Straż Miejska coraz bardziej przypomina policję drogową; zamiast dbać o porządek na ulicach i osiedlach, zajmuje się przede wszystkim ściganiem kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość - oceniła Najwyższa Izba Kontroli. »

ZPP: Pozew zbiorowy powiatów – w sprawie opłat za kartę pojazdu

Aktualizacja: 04.05.2011

Powiaty nie chcą ponosić konsekwencji pomyłki resortu infrastruktury w 2003 r. Zapowiadają wniesienie pozwu zbiorowego dotyczącego opłat za karty pojazdów sprowadzanych z zagranicy. »

10 maja przed TK wniosek prezydenta ws. zwolnień w administracji

Aktualizacja: 04.05.2011

10 maja Trybunał Konstytucyjny zajmie się wnioskiem prezydenta o zbadanie zgodności z konstytucją kilku przepisów ustawy o racjonalizacji zatrudnienia w administracji państwowej, która zakłada zwolnienie 10 proc. pracowników w latach 2011-13. »

Niepełnosprawni bez przywilejów w zatrudnianiu w urzędach

Aktualizacja: 04.05.2011

Projekt przyznający prawo do pierwszeństwa w zatrudnieniu niepełnosprawnemu będącemu jednym z pięciu najlepszych kandydatów na dane stanowisko w urzędzie może być niezgodny z konstytucją – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna” »

WSA: Skarga na wybór przewodniczącego rady powiatu - niedopuszczalna

Aktualizacja: 04.05.2011

Fakt, że popierany kandydat nie został wybrany na stanowisko przewodniczącego rady powiatu – nie może być podstawą zaskarżenia uchwały o wyborze przewodniczącego – stwierdził krakowski WSA. »

Matury 2011

Aktualizacja: 04.05.2011

Dziś pierwszy dzień matur. Niemal 400 tys. maturzystów z tysięcy szkół ponadgimnazjalnych przystępuje do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. »

Od maja do OFE trafia mniej składek

Aktualizacja: 04.05.2011

Od maja do Otwartych Funduszy Emerytalnych trafia nie 7,3 proc., ale 2,3 proc. składek emerytalnych. Pozostałe 5 proc. zasili specjalne indywidualne subkonta w ZUS. 1 maja weszły w życie przygotowane przez rząd zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych. »

Start rejestracji w elektronicznym systemie opłat za przejazd drogami

Aktualizacja: 04.05.2011

Od 2 maja można rejestrować się i otrzymać urządzenie (viaBOX) pozwalające na elektroniczną opłatę za drogi płatne. System ten będzie obowiązkowy od 1 lipca br. dla ciężarówek i autobusów - poinformowała w poniedziałek Dorota Prochowicz z biura prasowego viaTOLL. »

Sejm: kary grzywny za brak ewidencji odpadów

Aktualizacja: 29.04.2011

Wprowadzenie grzywny za brak ewidencji odpadów oraz kar pieniężnych do 10 tys. zł za naruszenie obowiązków związanych z prowadzeniem zbiorczego zestawienia danych o odpadach - przewiduje uchwalona w czwartek nowelizacja ustawy o odpadach. »

Senat: wójt złoży ślubowanie na piśmie

Aktualizacja: 29.04.2011

Jeśli przeszkody w sprawowaniu funkcji wójta zaistnieją przed złożeniem ślubowania – obowiązki jego przejmie osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów, jeśli zaś wójt nie będzie mógł złożyć ślubowania na pierwszej sesji rady – złoży je na piśmie - stanowi znowelizowana przez Sejm ustawa o samorządzie gminnym, którą Senat przyjął bez poprawek. »

DGP: Gminny żłobek może mieć filie lub oddziały

Aktualizacja: 28.04.2011

Filie lub oddziały żłobków nie muszą być odrębnie rejestrowane w gminnych wykazach – poinformował Dziennik Gazeta Prawna. Wystarczy podać adresy lokali. »

5 maja rząd zajmie się projektem budżetu 2012

Aktualizacja: 28.04.2011

W przyszłym tygodniu rząd zajmie się projektem budżetu na nadchodzący rok i strategią zarządzania długiem w latach 2012-2015. »

Wykluczenie nierzetelnego wykonawcy - ustawa opublikowana

Aktualizacja: 28.04.2011

Uproszczony tryb wykluczenia nierzetelnego wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przewiduje nowelizacja Prawa zamówień publicznych opublikowana w Dzienniku Ustaw. »

Wzory formularzy przekazywania informacji dotyczących publicznego transportu zbiorowego

Aktualizacja: 27.04.2011

Informacje na temat publicznego transportu zbiorowego organizator transportu musi przekazywać na odpowiednim formularzu. Wzory formularzy określa nowe rozporządzenie Ministra Infrastruktury. »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Miziołek

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »