reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Kandydaci na prezydentów miast unikali internetu

Aktualizacja: 24.03.2011

45 proc. kandydatów na prezydentów miast w jesiennych wyborach samorządowych nie korzystało z internetu do komunikowania się z wyborcami - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Instytutu Spraw Publicznych przesłanego w czwartek PAP. »

Sejm o przyspieszeniu postępowań administracyjnych

Aktualizacja: 24.03.2011

Przyspieszenie postępowań administracyjnych w urzędach administracji publicznej przewiduje projekt nowelizacji prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. W czwartek w Sejmie wszystkie kluby zapowiedziały poparcie projektu. »

"Puls Biznesu": Rośnie rynek zamówień publicznych

Aktualizacja: 24.03.2011

W ciągu roku rynek zamówień publicznych urósł o jedną trzecią - informuje "Puls Biznesu". »

ZNP wzywa MEN do zmiany projektu ustawy o systemie oświaty

Aktualizacja: 23.03.2011

ZNP wzywa MEN do wycofania z ministerialnego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty zapisu o możliwości zlecania przez samorządy zadań oświatowych, w tym prowadzenia szkół, organizacjom pozarządowym i innym podmiotom wyłonionym w konkursach. »

NIK: zaniedbania inwestorskie przy przebudowie dróg lokalnych

Aktualizacja: 23.03.2011

Dzięki realizacji programu przebudowy dróg lokalnych remontowane są nawierzchnie, powstają nowe połączenia, zwiększa się poziom bezpieczeństwa - oceniła NIK. Zarzuca jednak "poważne zaniedbania inwestorskie" podczas robót drogowych. »

Programy przeciwdziałania narkomanii i problemom alkoholowym

Aktualizacja: 22.03.2011

Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie Krajowego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2011-2016, przedłożone przez ministra zdrowia, oraz podjęła uchwałę w sprawie "Narodowego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych na lata 2011-2015", przedłożoną przez ministra zdrowia. »

Opłaty za przejazd autostradą dla ciężarówek - od 20 do 53 gr

Aktualizacja: 22.03.2011

Nawet 53 gr za kilometr będą od 1 lipca płacić kierowcy ciężarówek za przejazd autostradami i drogami ekspresowymi - zdecydował we wtorek rząd. Początkowo opłata taka ma być pobierana na ok. 1565 km dróg łącznie. »

Najlepiej oświetlone gminy i miasta 2010

Aktualizacja: 22.03.2011

Dziś – w pierwszym dniu XIX Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2011 - nastąpi uroczyste wręczenie nagród samorządom wyróżnionym w konkursie „Najlepiej Oświetlona Gmina Miasto 2010”. »

"Rzeczpospolita": długi miast ostro w górę

Aktualizacja: 22.03.2011

Zadłużenie trzech polskich miast ma w tym roku przekroczyć 70 proc. ich dochodów. Będzie ono rekordem w historii polskiej samorządności - zauważa "Rzeczpospolita". Chodzi o Włocławek, Poznań i Toruń. »

Akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy oświatowej

Aktualizacja: 22.03.2011

Zniesienie obowiązku szkolnego dla 6-latków i przedszkolnego dla 5-latków oraz objęcie subwencją oświatową przedszkoli zakłada obywatelski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, przygotowany przez Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców. Rusza akcja zbierania podpisów. »

"Puls Biznesu": wkrótce rewolucyjne zmiany w zamówieniach administracji

Aktualizacja: 22.03.2011

Lada dzień ruszą centralne zamówienia administracji. Pomysł przetrwał atak urzędników. Projekt rozporządzenia, które ma przynieść miliardy złotych oszczędności, leży już na biurku premiera i czeka na podpis. "Puls Biznesu" poznał jego treść. »

Większa ochrona Policjantów

Aktualizacja: 21.03.2011

Policjant, który interweniuje poza czasem służby będzie chroniony tak jakby pełnił obowiązki służbowe – stanowi nowelizacja ustawy o Policji, która obowiązuje od 22 marca. »

Więcej czasu na uporządkowanie stanu prawnego gminnych nieruchomości

Aktualizacja: 21.03.2011

Samorządy otrzymają więcej czasu na uporządkowanie w księgach wieczystych stanu prawnego nieruchomości – donoszą serwisy samorządowe i media. Wszystko za sprawą projektu nowelizacji ustawy o ujawnieniu w księgach wieczystych prawa własności nieruchomości Skarbu Państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego. »

Pozew zbiorowy powodzian - dokumentacja strat trafiła do sądu

Aktualizacja: 22.03.2011

Do krakowskiego Sądu Okręgowego dotarło sześć tomów akt, w których biegły udokumentował straty powodzian - autorów pozwu zbiorowego - ustaliła w poniedziałek PAP w sądzie. »

Ministerstwo Zdrowia ws. kontraktów dla pielęgiarek

Aktualizacja: 21.03.2011

Ministerstwo Zdrowia informuje: W obecnym stanie prawnym na podstawie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej pielęgniarka (położna) może wykonywać zawód w ramach indywidualnej praktyki pielęgniarki (położnej), która stanowi wykonywanie działalności gospodarczej. Są dwa rodzaje tej praktyki tzw. "gabinetowa" (stacjonarna) oraz wyłączenie w miejscu wezwania (w ramach, której pielęgniarka (położna) nie posiada gabinetu). »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama