reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę regulującą m.in. przekształcenia szpitali

Aktualizacja: 20.03.2011

Sejm uchwalił ustawę dot. m.in. przekształceń szpitali; znalazł się w niej zapis umożliwiający zatrudnianie pielęgniarek w szpitalach na kontraktach. Pielęgniarki z OZZPiP protestują przeciw temu i okupują sejmową galerię. Piątkowe rozmowy z minister zdrowia nie przyniosły porozumienia. »

Pracownik socjalny na 50 rodzin i osób samotnie gospodarujących

Aktualizacja: 20.03.2011

Jeden pracownik socjalny ma przypadać na 50 rodzin i osób samotnie gospodarujących - przewiduje senacka poprawka do nowelizacji ustawy o pomocy społecznej, którą w piątek przyjął Sejm. Posłowie przyjęli w sumie kilkanaście poprawek Senatu. »

Jest zespół monitorujący ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Aktualizacja: 20.03.2011

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej powołało zespół monitorujący ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie - poinformował PAP wiceminister Jarosław Duda. Wymaga tego znowelizowana ustawa "antyprzemocowa", która weszła w życie w sierpniu ub. roku. »

MEN: wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli wzrośnie od 143 do 196 zł

Aktualizacja: 20.03.2011

Od 143 do 196 zł brutto w zależności od stopnia awansu zawodowego i kwalifikacji ma wzrosnąć od 1 września wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli - takie kwoty zaproponowało MEN w projekcie nowelizacji rozporządzenia o minimalnych kwotach wynagrodzenia nauczycieli. »

W Sejmie nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym

Aktualizacja: 18.03.2011

Wójt, burmistrz, prezydent miasta, któremu prokuratura postawiła zarzuty w sprawie o umyślne przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności, zostanie zawieszony w pełnieniu obowiązków – przewiduje nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym, którą obecnie zajmuje się Sejm. »

"Dziennik Gazeta Prawna": Miliony dotacji do zwrotu

Aktualizacja: 18.03.2011

Pierwszy raz Polska zostanie ukarana przez Komisję Europejską za złe wydawanie unijnych pieniędzy na informatyzację urzędów pracy - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna". »

Gminy odpowiadają za oświetlenie dróg

Aktualizacja: 17.03.2011

Gminy są odpowiedzialne za oświetlenie przebiegających przez nie dróg krajowych. Obowiązek ten wynika z przepisów i są na ten cel przewidziane pieniądze - powiedział w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień. »

Wzrosną wydatki gmin na domy pomocy społecznej

Aktualizacja: 17.03.2011

Powiaty podnoszą koszty utrzymania mieszkańców domów pomocy społecznej a nadchodzące zmiany w prawie zmniejszą wielkość kwot wpłacanych przez rodziny pensjonariuszy – w rezultacie gminy zapłacą więcej – donosi Dziennik Gazeta Prawna. »

Obowiązek przygotowania map zagrożenia i ryzyka powodziowego

Aktualizacja: 15.03.2011

Przygotowanie wstępnej oceny ryzyka powodziowego, map zagrożenia powodziowego i ryzyka powodziowego, to nowe obowiązki Prezesa Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej – przewidziane w znowelizowanej ustawie Prawo wodne. »

MF deficyt sektora finansów publicznych w 2010 - 7,9 proc. PKB

Aktualizacja: 18.03.2011

Ministerstwo Finansów podtrzymuje, że deficyt sektora finansów publicznych za 2010 jest na poziomie 7,9 proc. PKB - poinformowała w czwartek wiceminister finansów Hanna Majszczyk. »

Samorządowcy chcą arbitrażu prezydenta w negocjacjach z MF

Aktualizacja: 18.03.2011

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w środę z przedstawicielami Unii Metropolii Polskich. Samorządowcy zaapelowali do niego o arbitraż w negocjacjach z rządem dotyczących m.in. rozporządzenia ministerstwa finansów z grudnia 2010 r. ws. zadłużenia samorządów. »

Rozpoczęła się debata nad pakietem ustaw zdrowotnych

Aktualizacja: 17.03.2011

Posłowie debatują w czwartek nad rządowym pakietem ustaw, który ma zreformować system ochrony zdrowia. Projekty dotyczą m.in. przekształceń szpitali, skrócenia czasu dochodzenia odszkodowań przez pacjentów, systemu kształcenia lekarzy oraz informatyzacji lecznic. »

Sejm: samorząd w 3 miesiące spłaci długi szpitala

Aktualizacja: 17.03.2011

Sejm zajmuje się obecnie ustawą o działalności leczniczej. Projekt zmusi samorządy do przekształceń lub likwidacji zadłużonych szpitali, jeśli w terminie 3 miesięcy od upływu terminu zatwierdzenia sprawozdań nie spłacą długu szpitala. »

"Metro": nasze drogie śmieci

Aktualizacja: 17.03.2011

Opłata za wywóz śmieci może w tym roku wzrosnąć co najmniej o 20 proc. - pisze "Metro". Droższe śmieci to więcej nielegalnych wysypisk - ostrzegają eksperci. »

Ostatni dzień obchodu przed narodowym spisem ludności 2011

Aktualizacja: 16.03.2011

Dziś rachmistrzowie powinni zakończyć zapoznawanie się z przydzielonymi im obwodami terytorialnymi – kończy się obchód poprzedzający Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Rogowska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama