| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Czy za urlop niewykorzystany podczas kadencji należy wypłacić ekwiwalent

Czy za urlop niewykorzystany podczas kadencji należy wypłacić ekwiwalent

Czy niewykorzystany przez wójta urlop wypoczynkowy podczas trwania kadencji powoduje konieczność wypłaty ekwiwalentu? Jak postąpić w przypadku powtórnie wygranych wyborów i rozpoczęcia kolejnej kadencji? Czy niewykorzystany urlop „przechodzi” na kolejny stosunek pracy, czy należy wypłacić ekwiwalent?

Odpowiedź: Wójtowi, który nie wykorzystał przysługującego mu urlopu wypoczynkowego, przysługuje ekwiwalent pieniężny. Świadczenie to należy się przy tym niezależnie od tego, czy dana osoba zostanie ponownie wybrana w tegorocznych wyborach na następną kadencję. Wraz bowiem z upływem kadencji (aktualnie jest to kadencja 2014/2018) wszystkim wójtom rozwiązuje się stosunek pracy. Okoliczność ta uzasadnia wypłatę ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Dopuszczalne jest jednak umówienie się przez wójta, który został wybrany na następną kadencję, że zaległy urlop wykorzysta po zawarciu kolejnego stosunku pracy. W takiej sytuacji wypłata ekwiwalentu nie będzie konieczna, gdyż niewykorzystany urlop przechodzi na kolejny stosunek pracy.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Administracja cały artykuł:

Czy za urlop niewykorzystany podczas kadencji należy wypłacić ekwiwalent

Przeczytaj uzasadnienie odpowiedzi.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Witold Chomiczewski

Radca prawny, wspólnik w Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii, ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce, doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Brał udział w projekcie na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »