reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Zmiany w ustawie o drogach publicznych 2019 r.

Zmiany w ustawie o drogach publicznych 2019 r.

Prezydent 3 kwietnia 2019 r. podpisał ustawę z dnia 15 marca 2019 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych. Główny Inspektor Transportu Drogowego z nowymi uprawnieniami.

Ustawa ma na celu kontynuowanie założeń przyjętych w ustawie z dnia 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o drogach publicznych oraz niektórych innych ustaw, w której pobór opłaty elektronicznej oraz opłaty za przejazd autostradą powierzono Głównemu Inspektorowi Transportu Drogowego.

Zgodnie z ustawą, świadczenie usług z zakresu projektowania, budowy, rozwoju, wdrożenia lub wsparcia urządzeń i elementów systemu teleinformatycznego służącego do poboru opłaty elektronicznej oraz kontroli prawidłowości uiszczenia tej opłaty, będzie mogło być realizowane przez podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1–3a Prawa zamówień publicznych, zwane dalej „Podmiotem Wyznaczonym”. Podmiot Wyznaczony będzie musiał posiadać przygotowanie techniczne oraz doświadczenie w zakresie projektowania, budowy, rozwoju, wdrażania lub utrzymania technologii teleinformatycznych. Wyznaczenia Podmiotu będzie dokonywał minister właściwy do spraw transportu, w drodze rozporządzenia.

Zobacz: Rozwój i promocja

Podmiot Wyznaczony będzie zobowiązany do wykonania osobiście kluczowych części usług, które zostaną mu powierzone do realizacji w drodze rozporządzenia.

Zgodnie z przedmiotową ustawą, Główny Inspektor Transportu Drogowego będzie zawierał z Podmiotem Wyznaczonym umowę o świadczenie usług”, która określi w szczególności:

  1. szczegółowy przedmiot i zakres czynności realizowanych przez Podmiot Wyznaczony;
  2. harmonogram przygotowania lub wykonania czynności przez Podmiot Wyznaczony;
  3. termin wykonania czynności;
  4. obowiązki Podmiotu Wyznaczonego;
  5. wysokość i zasady wypłaty wynagrodzenia na rzecz Podmiotu Wyznaczonego;
  6. tryb kontroli wykonania czynności przez Podmiot Wyznaczony;
  7. skutki nienależytego wykonania i niewykonania umowy.

Umowa ta będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 października 1994 r. o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym.

Ustawa wejdzie w życie z upływem 14 dni od dnia ogłoszenia.

Źródło: https://www.prezydent.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama