| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > E-wniosek o 500+ już od 1 lipca 2019 r.

E-wniosek o 500+ już od 1 lipca 2019 r.

Samorządy są przygotowane na wypłaty świadczenia 500+ na pierwsze dziecko. Wniosek w bankowości elektronicznej można składać już 1 lipca 2019 r.

We wtorek wiceminister Marcin Zieleniecki odwiedził woj łódzkie i kujawsko-pomorskie. Wizyty są częścią cyklu spotkań w regionach, podczas których ministrowie podsumowują stan przygotowań samorządów do realizacji programu „Rodzina 500+” w nowej odsłonie.

- Najistotniejszą zmianą w Rodzina 500 Plus jest zniesienie kryterium dochodowego. To znacząco zwiększy zasięg programu. Od 1 lipca programem objętych będzie 6,8 mln dzieci – powiedział wiceminister Marcin Zieleniecki. Dodał także kilkustronicowy wniosek zostanie zastąpiony prostym formularzem.

W środę wizyty w woj. zachodniopomorskim, lubuskim i podkarpackim

Przypomnijmy, że w poniedziałek minister Bożena Borys-Szopa oraz jej zastępcy, Stanisław Szwed, Krzysztof Michałkiewicz, Marcin Zieleniecki i Kazimierz Kuberski odwiedzili województwa: śląskie, małopolskie, lubelskie, pomorskie i mazowieckie. Wizyty w województwach zakończą się 26 czerwca.

Polecamy: Wniosek o świadczenie wychowawcze (500 plus) - nowy wzór i zasady od 1 lipca 2019 r.

W nowej odsłonie programu wsparcie trafi w sumie do 4,4 mln rodzin. Ze świadczenia skorzysta ok. 6,8 mln dzieci w całej Polsce. Te pieniądze stanowić będą realne wsparcie rodzin i inwestycję w przyszłość dzieci.

Zobacz: Pomoc społeczna

E-wniosek już od 1 lipca 

Wnioski online o przyznanie świadczenia będzie można składać od 1 lipca za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać tradycyjną drogą – podczas wizyty w urzędzie lub listownie.

Warto pamiętać, że złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień 2019 r. oznacza, że świadczenie z wyrównaniem od lipca zostanie wypłacone najpóźniej do 31 października. Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada. Uwaga, jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Federacja Konsumentów

Federacja Konsumentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »