| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Dolnośląski Urząd Marszałkowski pozwala się badać

Aktualizacja: 22.03.2010

Interesanci w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego przez najbliższy miesiąc oceniać będą pracę zatrudnionych tam urzędników. »

Sejm kończy prace nad reformą nauki

Aktualizacja: 17.03.2010

Reforma nauki w Polsce na finiszu. W środę podczas drugiego czytania Sejm zajął się projektami ustaw, które mają m.in. powiązać naukę z sektorem gospodarczym, powołać Narodowe Centrum Nauki oraz zlikwidować najgorzej oceniane instytuty badawcze. »

Polska musi zwrócić 92 mln euro dopłat rolnych

Aktualizacja: 16.03.2010

Kraje członkowskie muszą zwrócić do budżetu UE 346 mln euro za wydane niezgodnie z unijnymi procedurami lub bez wystarczających kontroli dopłaty rolne - zdecydowała we wtorek KE. Polska musi zwrócić 92 mln euro; więcej tylko Grecja - prawie 130 mln euro. »

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o dowodach osobistych

Aktualizacja: 16.03.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o dowodach osobistych, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. »

Krajowa Izba Gospodarcza domaga się ustawy o odpowiedzialności urzędników

Aktualizacja: 16.03.2010

Prace nad projektem ustawy o szczególnych zasadach odpowiedzialności funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa powinny zostać przyspieszone – uważają przedsiębiorcy skupieni w Krajowej Izbie Gospodarczej. »

Ratownictwo medyczne służbą publiczną

Aktualizacja: 16.03.2010

Grupa senatorów domaga się przyznania ratownictwu medycznemu rangi służby publicznej. »

46 mln zł na Regionalne Centrum Informatyczne

Aktualizacja: 16.03.2010

46 mln zł będzie kosztować budowa i wyposażenie Regionalnego Centrum Informatycznego (RCI) w Olsztynie. We wtorek władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i firma Skanska podpisały umowę w sprawie budowy Centrum. »

Tarnów zorganizuje III Forum Inwestycyjne

Aktualizacja: 16.03.2010

Tarnów (woj. małopolskie) po raz trzeci będzie gospodarzem i współorganizatorem Forum Inwestycyjnego, które stanowi część składową Forum Ekonomicznego w Krynicy. Głównym tematem tegorocznej edycji będzie "rok wielkich prywatyzacji". »

Elektrownia jądrowa jednak w Żarnowcu?

Aktualizacja: 16.03.2010

W rankingu 28 propozycji lokalizacji elektrowni jądrowej w Polsce pierwsze miejsce zajął Żarnowiec, drugie - Warta-Klempicz, a trzecie - Kopań - powiedziała PAP pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej i wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska. »

Kto zwróci opłaty za karty pojazdów? Powiat czy Skarb Państwa?

Aktualizacja: 15.03.2010

Starostwa odmawiają finansowania odszkodowań z tytułu niezgodnego z prawem pobierania opłat za karty pojazdów. Ich zdaniem płacić powinien Skarb Państwa, ponieważ winnym pomyłki jest Minister Infrastruktury. »

Kolejki pacjentów według NFZ

Aktualizacja: 15.03.2010

Około 30 proc. pacjentów zapisuje się jednocześnie do kilku lekarzy tej samej specjalizacji, blokując tym samym miejsca w kolejkach - wynika z danych mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. »

Dyplomatyczna promocja województwa

Aktualizacja: 15.03.2010

Ponad 40 ambasadorów akredytowanych w Polsce odwiedzi w tym tygodniu Województwo Łódzkie. Trzydniowa wizyta szefów misji dyplomatycznych rozpocznie się w piątek, 19-go marca. Do niedzieli ambasadorowie i ich rodziny będą m.in. zwiedzać Łódź, Łęczycę i Łowicz. »

Rusza remont kluczowej trasy

Aktualizacja: 15.03.2010

Do końca marca ogłoszony ma zostać przetarg na zaprojektowanie i wykonanie remontu estakady nad chorzowskim rynkiem w ciągu drogi krajowej nr 79. Miasto na tę wartą ponad 30 mln zł inwestycję otrzyma prawie 26 mln zł unijnego dofinansowania. »

Zmiany w konkursach na dyrektorów szkół

Aktualizacja: 12.03.2010

Senat nie zgłosił w piątek poprawek do nowelizacji ustawy o systemie oświaty, zgodnie z którą tylko rady gmin, rady powiatów i sejmiki wojewódzkie będą odpowiedzialne za nadzorowanie postępowań konkursowych na stanowisko dyrektora szkoły lub publicznej placówki oświatowej. »

Senat poparł zmiany w ordynacji wyborczej

Aktualizacja: 12.03.2010

Senat przyjął w piątek bez poprawek nowelizację samorządowej ordynacji wyborczej, dzięki której udział w wyborach samorządowych będzie możliwy bez konieczności dokonania wpisu do stałego rejestru wyborców na rok przed głosowaniem »

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od samorzad.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK