reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Nowy organ doradczy MEN

Aktualizacja: 18.07.2010

Rada Oświaty Polonijnej - nowy organ doradczy MEN - zainaugurowała w piątek swoją działalność. Rada zajmie się m.in. opiniowaniem projektów aktów prawnych i opracowań zawierających propozycje dotyczące oświaty polskiej za granicą. »

TK: różny wiek emerytalny kobiet i mężczyzn zgodny z konstytucją

Aktualizacja: 16.07.2010

Zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn jest zgodne z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. »

Od 1 lipca kilkaset wniosków o przyjęcie do NSR

Aktualizacja: 15.07.2010

Wniosek o wstąpienie do Narodowych Sił Rezerwowych złożyło w ciągu pierwszych dwóch tygodni naboru ponad 600 chętnych. Zdaniem szefa MON Bogdana Klicha, to niezły rezultat i prognostyk na przyszłość. »

Gminne utrapienia ze świadczeniami pielęgnacyjnymi

Aktualizacja: 14.07.2010

Brakuje jasnych przepisów określających grono osób uprawnionych do świadczeń pielęgnacyjnych. Wskutek nieprecyzyjnych uregulowań, decyzje gmin odmawiające prawa do świadczeń są coraz częściej uchylane przez sądy administracyjne, a samorządy mają związane ręce. »

"Metro": Miasta walczą z ulicznymi handlarzami

Aktualizacja: 19.07.2010

Od czerwca br., po nowelizacji kodeksu wykroczeń, straż miejska nie może już karać mandatami za bezprawne zajęcie drogi - informuje "Metro". »

Fundusze UE: wysoki odsetek wykrytych oszustw w Polsce

Aktualizacja: 15.07.2010

W opublikowanym w środę raporcie Komisja Europejska wymienia Polskę wśród krajów, gdzie w ub.r. stwierdzono najwięcej oszustw w płatnościach w polityce spójności UE. Ogółem liczba nieprawidłowości wzrosła o 23 proc. i sięgnęły one w sumie 1,22 mld euro. »

MEN: Brak zajęć etyki to wina dyrektorów szkół i samorządów

Aktualizacja: 14.07.2010

RPO pyta minister edukacji Katarzynę Hall, jak zamierza realizować wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu mówiący, że brak możliwości wyboru w polskich szkołach etyki dla uczniów, którzy nie chcą uczęszczać na religię, narusza prawo. »

20 października ogłoszenie listy bibliotek z Certyfikatem Biblioteka+

Aktualizacja: 14.07.2010

20 października po raz pierwszy ogłoszona zostanie lista gminnych bibliotek publicznych, które uzyskały Certyfikaty Biblioteka+. Certyfikat ten będzie poświadczać, że dana biblioteka funkcjonuje zgodnie z światowymi standardami. »

Założenia zmian w ustawie o świadczeniach rodzinnych

Aktualizacja: 14.07.2010

Nowy sposób ustalania prawa do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego - to najważniejsze elementy przyjętych we wtorek przez rząd założeń do projektu nowelizacji ustaw: o świadczeniach rodzinnych oraz o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. »

Gminy zaopatrzą nauczycieli w pomoce dydaktyczne

Aktualizacja: 14.07.2010

Podręczniki, mapy i inne materiały niezbędne do prowadzenia zajęć otrzymają nauczyciele bezpłatnie od gmin. Taki obowiązek - według informacji podanych przez "Dziennik Gazetę Prawną" - nałoży na jednostki samorządu rozporządzenie nad którym pracuje resort edukacji. »

Nowe procedury zabierania prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym

Aktualizacja: 14.07.2010

Rząd przyjął we wtorek założenia do projektu nowelizacji ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Konieczna po wyroku Trybunału Konstytucyjnego nowelizacja zakłada zmianę procedury zatrzymywania prawa jazdy dłużnikom alimentacyjnym. »

Wieloletnia prognoza finansowa jednostek samorządu – metodyka

Aktualizacja: 27.08.2010

Ministerstwo Finansów we współpracy z regionalnymi izbami obrachunkowymi oraz przedstawicielami samorządu przygotowało metodykę opracowania wieloletniej prognozy finansowej jednostki samorządu terytorialnego. »

Krajowa Strategia Rozwoju Regionalnego 2010-2030 przyjęta

Aktualizacja: 13.07.2010

Rada Ministrów przyjęła Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego 2010-20130: Regiony, Miasta, Obszary Wiejskie, przedłożoną przez ministra rozwoju regionalnego. »

PKP SA przekażą Przewozom Regionalnym majątek o wartości 270 mln zł

Aktualizacja: 13.07.2010

PKP SA są przygotowane do wniesienia aportem do samorządowej spółki Przewozy Regionalne dwudziestu sześciu nieruchomości o wartości ok. 270 mln zł - poinformował we wtorek rzecznik PKP SA Michał Wrzosek. »

Rząd przyjął założenia do budżetu na 2011 r.

Aktualizacja: 13.07.2010

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane przez Ministerstwo Finansów założenia do przyszłorocznego budżetu oraz propozycje dotyczące średniorocznego wzrostu wynagrodzeń. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aleksandra Chołub

Kancelaria Adwokacka Aleksandra Chołub

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama