reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Na południu stabilniej; w Warszawie poziom Wisły niższy

Aktualizacja: 27.05.2010

Stan wód w rzekach woj. śląskiego stopniowo wraca do bezpiecznego poziomu. Podobnie jest na Podkarpaciu; trwa szacowanie strat. Poziom Wisły w Warszawie obniżył się do poziomu alarmowego, jednak wały są wciąż nasiąknięte wodą i ich wytrzymałość jest osłabiona. »

Dzień Samorządu Terytorialnego - "20 lat wspólnie"

Aktualizacja: 27.05.2010

20. rocznica pierwszych wolnych wyborów samorządowych po 1945 r. mija 27 maja. »

Rozpoczęło się spotkanie polskich i rosyjskich parlamentarzystów

Aktualizacja: 27.05.2010

W czwartek w Sejmie rozpoczęło się spotkanie sejmowej komisji spraw zagranicznych z przedstawicielami Komitetu ds. Międzynarodowych rosyjskiej Dumy. Główne tematy to: problemy historyczne, współpraca gospodarcza i kulturalna oraz bezpieczeństwo w Europie. »

Nadzór budowlany skontroluje domy zniszczone przez powódź

Aktualizacja: 27.05.2010

Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego apeluje by właściciele domów, które uległy zniszczeniu podczas powodzi, stosowali się do decyzji wydawanych przez powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego i nie korzystali z budynków objętych zakazami użytkowania. »

Wchodzi w życie tzw. duża nowelizacja ustawy o IPN

Aktualizacja: 26.05.2010

Zmiana zasad wyboru władz IPN i szerszy dostęp do akt Instytutu przewiduje nowelizacja ustawy o IPN autorstwa PO, która wchodzi w życie w czwartek (27.05). PiS zaskarżył już nowelę do Trybunału Konstytucyjnego - co miał uczynić zmarły prezydent Lech Kaczyński. »

Premier: do 100 tys. zł dla powodzian

Aktualizacja: 26.05.2010

Do 100 tys. zł mogą otrzymać rodziny, których domostwa zostały poszkodowane w powodzi; powodzianie będą mogli liczyć też na zasiłek edukacyjny dla dzieci. Pomoc państwa dla poszkodowanych nie naruszy budżetu - poinformował we wtorek premier Donald Tusk. »

MS: 1/3 komorników z dostępem internetowym do ksiąg wieczystych

Aktualizacja: 26.05.2010

Umożliwienie elektronicznego dostępu przez internet do bazy ksiąg wieczystych dla 300 komorników z całego kraju, czyli jednej trzeciej wszystkich, przewiduje podpisane we wtorek porozumienie między resortem sprawiedliwości a Krajową Radą Komorniczą. »

Powodzianie nie muszą płacić podatku od pomocy

Aktualizacja: 26.05.2010

Osoby, które ucierpiały w wyniku powodzi, nie zapłacą podatku dochodowego od otrzymanej pomocy finansowej - poinformował we wtorek resort finansów. Ponadto urzędy skarbowe mają ułatwiać uzupełnienie dokumentów rozliczeniowych w razie ich utraty. »

Białystok chce odbudować szkołę w Sandomierzu

Aktualizacja: 25.05.2010

Miasto Białystok chce wyremontować szkołę w zalanym przez powódź Sandomierzu - poinformował we wtorek prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Muszą się na to jeszcze zgodzić radni. »

Prezes IPN wybierze zastępców na wypadek śmierci

Aktualizacja: 25.05.2010

Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która reguluje kwestię następcy prezesa IPN. »

Mniej pociągów PKP Intercity od 1 czerwca

Aktualizacja: 25.05.2010

PKP Intercity likwiduje od 1 czerwca 24 pociągi, a w przypadku kolejnych 20 skraca trasę - poinformował we wtorek rzecznik przewoźnika Paweł Ney. »

Premier: miliardy złotych na pomoc dla terenów dotkniętych powodzią

Aktualizacja: 25.05.2010

Premier Donald Tusk, przed posiedzeniem rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, zapowiedział, że we wtorek przedstawi Radzie Ministrów projekt dotyczący wielomiliardowej pomocy dla terenów dotkniętych powodzią. »

Samorządy: potrzeba rozwiązań systemowych na szczeblu państwa

Aktualizacja: 25.05.2010

Przedstawiciele samorządów uważają, że zrobili wszystko co w ich mocy, by zminimalizować skutki powodzi. Aby do tak wielkich strat nie dochodziło w przyszłości, potrzeba rozwiązań systemowych na szczeblu ogólnokrajowym. »

MRR: najpierw oszacowanie szkód, potem wniosek do UE o pieniądze

Aktualizacja: 25.05.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wystąpi o pieniądze z unijnego Funduszu Solidarności, gdy znana będzie wielkość szkód spowodowanych powodzią - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka resortu Anna Konik-Żurawska. »

Zmiany w prawie przygotowywane w związku z powodzią

Aktualizacja: 25.05.2010

Specustawa hydrotechniczna, przepisy zakazujące wydawania pozwoleń na budowę domów na terenach zalewowych, Krajowy Plan Zabezpieczenia Przeciwpowodziowego - m.in. takie propozycje zgłosili politycy w związku z powodzią, która przeszła przez Polskę. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Wieczorek

Adwokat, autorka bloga DEWELOPERSKI.com

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama