reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > O wynagrodzenie wójt może skarżyć tylko swój urząd

O wynagrodzenie wójt może skarżyć tylko swój urząd

Wójt gminy Drzycim, który domaga się anulowania decyzji o obniżce swych poborów, może pozwać w tej sprawie tylko swój urząd - uznał we wtorek sąd w Świeciu nad Wisłą (woj. kujawsko-pomorskie). Wójt domagał się, by przed sądem stanęła rada gminy.

"Sąd wskazał dziś, że właściwym adresatem mojego pozwu powinien być pracodawca, a takim jest dla mnie urząd gminy. Takie też pismo złożyłem do sądu i sprawa powinna wkrótce znaleźć swój finał" - zapowiedział po wtorkowym posiedzeniu sądu Waldemar Moczyński, wójt Drzycimia.

Radni z Drzycimia zdecydowali, że odbiorą wójtowi część wynagrodzenia, gdyż do biura rady wpłynęły na niego dwie skargi. W jednym przypadku chodziło o brak nadzoru nad pracownikiem, druga skarga dotyczyła braku odpowiedzi na pisma kierowane do wójta przez mieszkańców jednej z wsi.

Zdaniem wójta, odebranie mu przez trzy miesiące połowy dodatku motywacyjnego to kara niewspółmierna do jego przewinienia. "Odbieram to jako decyzję polityczną" - podkreślił.

Jak jednak podkreśliła przewodnicząca rady gminy Elżbieta Babińska, decyzja radnych w sprawie wynagrodzenia wójta została zbadana przez prawników wojewody i nie dopatrzono się w niej żadnych uchybień.

"Obecnie wójt skarży do sądu sam siebie. Jako organ wykonawczy gminy skarży swój urząd, tak to mniej więcej wygląda" - ocenił po wtorkowej rozprawie Aleksander Michalski, prawnik reprezentujący Radę Gminy w Drzycimiu.

W gminie Drzycim spory o pieniądze między wójtem a radnymi toczą się niemal od początku kadencji. Radnych wzburzyło m.in. to, że gmina dopłaciła do studiów wójta, a ten z kolei ogłosił, że w budżecie nie ma pieniędzy na podwyżki diet uchwalone przez radnych. Kolejne posiedzenie sądu w sprawie wynagrodzenia odebranego wójtowi odbędzie się w czerwcu.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama