reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ponad 8,4 mld zł na zdrowie w 2011 r.

Ponad 8,4 mld zł na zdrowie w 2011 r.

Ponad 8,4 mld zł wyda rząd na ochronę zdrowia w 2011 r. 976 mln zł z tej sumy zostanie przeznaczonych na przekształcenia szpitali w spółki - wynika z projektu budżetu państwa.

Środki te trafią m.in. do Ministerstwa Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjenta, ZUS, KRUS i wojewodów.

Jak wynika z projektu budżetu państwa na 2011 r., na zapewnianie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej zostanie przeznaczonych ponad 4,7 mld zł, z czego 250 mln zł na "Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych".

Na ratownictwo medyczne rząd wyda ponad 1,9 mld zł, na realizację polityki lekowej państwa ponad 86 mln zł, a na wspieranie rozwoju i restrukturyzacji systemu ochrony zdrowia ponad 664 mln zł.

Nadzór sanitarno-epidemiologiczny, profilaktyka i promocja zdrowia pochłoną ponad 938 mln zł. Na informatyzację zostanie przeznaczonych ponad 8 mln zł.

Na rządowy program "Ratujemy polskie szpitale" - tzw. plan B - zostanie przeznaczone 976 mln zł. Program polega na wsparciu finansowym dla samorządów, które zdecydują się na przekształcenie szpitali w spółki.

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc ocenił w rozmowie z PAP, że środki przeznaczone w 2011 r. na ochronę zdrowia są zadowalające. "Te sumy wskazują, że zdrowie jest jednym z priorytetów państwa" - podkreślił Szulc. (PAP)

pro/ wkr/ jra/

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sergiusz Felbur

Prawnik, specjalista ds. produktów prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama