reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nowa BeSTi@ ułatwi przygotowanie wieloletniej prognozy finansowej

Nowa BeSTi@ ułatwi przygotowanie wieloletniej prognozy finansowej

Ministerstwo Finansów udostępniło nową wersję elektronicznego systemu zarządzania finansami samorządu terytorialnego BeSTi@ - który umożliwia przygotowanie wieloletniej prognozy finansowej według metodyki resortu.

W bieżącym roku samorządy po raz pierwszy przygotują wieloletnie prognozy finansowe. Resort finansów przypominając o zbliżającym się terminie ich opracowania, poinformował o dostępnej już nowej wersji systemu BeSTi@. Nowa postać elektronicznego systemu zarządzania finansami samorządu terytorialnego umożliwi samorządom przygotowanie wieloletnich prognoz zgodnie z wytycznymi opracowanymi przez resort wspólnie z regionalnymi izbami obrachunkowymi.

"Udostępnione narzędzie, w ocenie Ministerstwa, będzie pomocne w procesie analizowania danych ujętych w wieloletniej prognozie finansowej, zarówno dla samorządowych służb finansowych, jak i regionalnych izb obrachunkowych. Ponadto informacje o planowanych dochodach, wydatkach i zadłużeniu jednostek samorządu terytorialnego, przekazywane w systemie BeSTi@, pozwolą na opracowanie wiarygodnych prognoz dla celów Eurostatu i Komisji Europejskiej" – czytamy na stronie resortu.

Nowa wersja systemu oznaczona numerem 3.01.023  oraz 3.01.023a – dostępna na stronie www.budzetjst.pl 

Czytaj także: Wieloletnia prognoza finansowa jednostek samorządu – metodyka>>

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Kubicz

Doradca podatkowy, Partner Kancelarii LTCA odpowiedzialny za Dział Cen Transferowych i Compliance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama