reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wynagrodzenie za wykonywanie czynności w ramach spisu powszechnego 2011

Wynagrodzenie za wykonywanie czynności w ramach spisu powszechnego 2011

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ustalające wynagrodzenie dla rachmistrzów spisowych narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2011 r.

W rozporządzeniu określono kryteria:

- obliczania wynagrodzenia dla osób wykonujących czynności spisowe (rachmistrzów spisowych, ankieterów statystycznych i innych osób wykonujących czynności spisowe na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło),

- przyznawania dodatków spisowych i nagród.

Dodatek spisowy przyznawany jest za prace związane z przygotowaniem, przeprowadzeniem oraz opracowaniem wyników spisu. Wielkość dodatku ustalona zostanie w oparciu o:

- funkcję pełnioną w spisie,

- złożoność wykonywanych zadań,

- stopień odpowiedzialności za ich realizację,

- liczbę podległych osób pracujących na rzecz spisu.

Dodatek przyznany zostanie za czas przepracowany w danym miesiącu w wysokości 20 – 120 proc. kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kwartale poprzedzającym przyznanie dodatku – ogłaszanego przez GUS.

Nagrody mogą zostać przyznane:

- wojewódzkim komisarzom spisowym i ich zastępcom - w wysokości nie przekraczającej 2-krotności przeciętnego wynagrodzenia,

- gminnym komisarzom spisowym i ich zastępcom - w wysokości do 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia,

- pracownikom jednostek służb statystyki publicznej wykonującym prace spisowe - w wysokości nie przekraczającej przeciętnego wynagrodzenia,

- pracownikom jednostek samorządu terytorialnego oddelegowanym przez komisarzy spisowych do pracy w wojewódzkich biurach spisowych i gminnych biurach spisowych – w wysokości nie przekraczającej przeciętnego wynagrodzenia.

Nagroda może zostać przyznana po zakończeniu jednego z etapów prac spisowych, jako wyraz uznania dla zaangażowania, inicjatywy i odpowiedzialności w wykonywaniu prac spisowych.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie wynagrodzenia za wykonywanie czynności związanych z narodowym spisem powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. ( Dz.U. Nr 239; poz. 1595 ) wejdzie w życie 28 grudnia.

Czytaj także: Program badań statystycznych na 2011 r.>>

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama