reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Wynagrodzenie za wykonywanie czynności w ramach spisu powszechnego 2011

Wynagrodzenie za wykonywanie czynności w ramach spisu powszechnego 2011

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów ustalające wynagrodzenie dla rachmistrzów spisowych narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań w 2011 r.

W rozporządzeniu określono kryteria:

- obliczania wynagrodzenia dla osób wykonujących czynności spisowe (rachmistrzów spisowych, ankieterów statystycznych i innych osób wykonujących czynności spisowe na podstawie umowy zlecenia lub o dzieło),

- przyznawania dodatków spisowych i nagród.

Dodatek spisowy przyznawany jest za prace związane z przygotowaniem, przeprowadzeniem oraz opracowaniem wyników spisu. Wielkość dodatku ustalona zostanie w oparciu o:

- funkcję pełnioną w spisie,

- złożoność wykonywanych zadań,

- stopień odpowiedzialności za ich realizację,

- liczbę podległych osób pracujących na rzecz spisu.

Dodatek przyznany zostanie za czas przepracowany w danym miesiącu w wysokości 20 – 120 proc. kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kwartale poprzedzającym przyznanie dodatku – ogłaszanego przez GUS.

Nagrody mogą zostać przyznane:

- wojewódzkim komisarzom spisowym i ich zastępcom - w wysokości nie przekraczającej 2-krotności przeciętnego wynagrodzenia,

- gminnym komisarzom spisowym i ich zastępcom - w wysokości do 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia,

- pracownikom jednostek służb statystyki publicznej wykonującym prace spisowe - w wysokości nie przekraczającej przeciętnego wynagrodzenia,

- pracownikom jednostek samorządu terytorialnego oddelegowanym przez komisarzy spisowych do pracy w wojewódzkich biurach spisowych i gminnych biurach spisowych – w wysokości nie przekraczającej przeciętnego wynagrodzenia.

Nagroda może zostać przyznana po zakończeniu jednego z etapów prac spisowych, jako wyraz uznania dla zaangażowania, inicjatywy i odpowiedzialności w wykonywaniu prac spisowych.

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 17 grudnia 2010 r. w sprawie wynagrodzenia za wykonywanie czynności związanych z narodowym spisem powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. ( Dz.U. Nr 239; poz. 1595 ) wejdzie w życie 28 grudnia.

Czytaj także: Program badań statystycznych na 2011 r.>>

samorzad.infor.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

DoxyChain

We change business reality

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama