reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > W 2011 r. mniej pieniędzy na dodatek uzupełniający

W 2011 r. mniej pieniędzy na dodatek uzupełniający

Samorządy po raz drugi wypłacają dodatek uzupełniający. Dzięki modyfikacjom samorządowej polityki kadrowej, w tym roku sumy przeznaczane na wypłatę dodatków będą znacznie mniejsze w zestawieniu z wydatkami ubiegłorocznymi.

31 stycznia mija termin na wypłatę dodatku uzupełniającego nauczycielom, którzy nie otrzymali w 2010 r. płac na poziomie średnim.  

Średnie płace gwarantowane nauczycielom w 2010 r. wynosiły:

- 2340 zł dla stażysty,

- 2597 zł dla nauczyciela kontraktowego,

- 3369 zł dla nauczyciela mianowanego,

- 4306 zł dla nauczyciela dyplomowanego.

Na wypłatę dodatków uzupełniających za 2009 r. samorządy przeznaczyły 250 mln zł. Teraz kwota ta ma być niższa, o co starały się samorządy przez cały ubiegły rok prowadząc odpowiednią politykę kadrową.

Zlecanie nauczycielom dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, rozdzielanie godzin po nauczycielach którzy odeszli z pracy zamiast zatrudnienia nowych, wypłata dodatków motywacyjnych, to tylko niektóre metody stosowane w celu uchylenia się od obowiązku wypłacania dodatku uzupełniającego. Nie wszystkim jednak samorządom udało się osiągnąć zamierzony rezultat, szczególnie po obowiązkowych wrześniowych podwyżkach.

Jednostki samorządu krytykują obecny system wynagradzania nauczycieli i domagają się zmian, a nawet likwidacji Karty Nauczyciela. Rada Miasta Chrzanów zwróciła się do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności przepisów nakładających obowiązek wypłacania dodatku uzupełniającego z konstytucją. Na razie jednak nie ma wyznaczonego terminu rozprawy – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Czytaj także: Dodatek uzupełniający dla nauczycieli wliczany do wynagrodzenia za urlop>>

samorzad.infor.pl / Dziennik Gazeta Prawna

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Jan Górski

Kancelaria specjalizująca się w sprawach dotyczących odszkodowań od Skarbu Państwa (gminy, powiatu), a także w prawie nieruchomości (w tym zasiedzenia), prawie spółek oraz prawie spadkowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama