| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > W 2011 r. mniej pieniędzy na dodatek uzupełniający

W 2011 r. mniej pieniędzy na dodatek uzupełniający

Samorządy po raz drugi wypłacają dodatek uzupełniający. Dzięki modyfikacjom samorządowej polityki kadrowej, w tym roku sumy przeznaczane na wypłatę dodatków będą znacznie mniejsze w zestawieniu z wydatkami ubiegłorocznymi.

31 stycznia mija termin na wypłatę dodatku uzupełniającego nauczycielom, którzy nie otrzymali w 2010 r. płac na poziomie średnim.  

Średnie płace gwarantowane nauczycielom w 2010 r. wynosiły:

- 2340 zł dla stażysty,

- 2597 zł dla nauczyciela kontraktowego,

- 3369 zł dla nauczyciela mianowanego,

- 4306 zł dla nauczyciela dyplomowanego.

Na wypłatę dodatków uzupełniających za 2009 r. samorządy przeznaczyły 250 mln zł. Teraz kwota ta ma być niższa, o co starały się samorządy przez cały ubiegły rok prowadząc odpowiednią politykę kadrową.

Zlecanie nauczycielom dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, rozdzielanie godzin po nauczycielach którzy odeszli z pracy zamiast zatrudnienia nowych, wypłata dodatków motywacyjnych, to tylko niektóre metody stosowane w celu uchylenia się od obowiązku wypłacania dodatku uzupełniającego. Nie wszystkim jednak samorządom udało się osiągnąć zamierzony rezultat, szczególnie po obowiązkowych wrześniowych podwyżkach.

Jednostki samorządu krytykują obecny system wynagradzania nauczycieli i domagają się zmian, a nawet likwidacji Karty Nauczyciela. Rada Miasta Chrzanów zwróciła się do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności przepisów nakładających obowiązek wypłacania dodatku uzupełniającego z konstytucją. Na razie jednak nie ma wyznaczonego terminu rozprawy – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Czytaj także: Dodatek uzupełniający dla nauczycieli wliczany do wynagrodzenia za urlop>>

samorzad.infor.pl / Dziennik Gazeta Prawna

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »