reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Nie można wynagradzać nauczycieli ze środków unijnych

Nie można wynagradzać nauczycieli ze środków unijnych

Unijne pieniądze, które szkoła otrzymała na realizację dodatkowych zajęć, nie mogą sfinansować wynagrodzeń nauczycieli zatrudnionych do ich prowadzenia, jeśli podstawą zatrudnienia jest Karta nauczyciela – wyjaśnił Dziennik Gazeta Prawna.

Placówki, które zamierzają prowadzić zajęcia dodatkowe finansowane ze środków unijnych borykają się z problemem wynagradzania nauczycieli prowadzących te zajęcia. Nie ma bowiem możliwości przeznaczenia części środków unijnych na zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli zatrudnionych na podstawie Karty nauczyciela. Wynagrodzenia tychże nauczycieli mogą być finansowane tylko z dochodów własnych samorządów.

Wyjściem z sytuacji jest przeznaczenie części dofinansowania unijnego na zakup usługi edukacyjnej – którą świadczyć mogą szkolni nauczyciele. Warunkiem koniecznym jest wówczas postępowanie zgodne z przepisami o zamówieniach publicznych. Nauczyciele zatrudnieni w placówce mogą więc złożyć ofertę i jeśli okaże się ona najkorzystniejsza – będą mogli prowadzić dodatkowe lekcje za wynagrodzeniem. W ten sposób łatwiej jest jednak zatrudnić do prowadzenia zajęć firmę aniżeli własnych nauczycieli – stwierdza DGP.

Co istotne – mówi DGP – umowy cywilnoprawne zawierane z nauczycielami muszą obejmować zajęcia wykraczające merytorycznie poza podstawę programową i ustawowy wymiar czasu pracy pedagoga. Do zawierania tego typu umów uprawniony jest organ prowadzący szkołę a nie samodzielnie szkoła. 

samorzad.infor.pl / Dziennik Gazeta Prawna

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama