REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju okiem absolwentów

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Ostatnie dni rekrutacji na Akademię Letnią WZR 2011

Jeszcze tylko kilka dni (do 3 kwietnia 2011) trwa rekrutacja na XIV Akademię Letnią Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju (3-23 lipca, Łódź). Czy warto poświęcić tegorocznego Open`era i trzy tygodnie wakacji na udział w tym przedsięwzięciu? Jakie korzyści z niego płyną, w życiu zawodowym i nie tylko? Doświadczenie i wiedza, nowi przyjaciele - o swoich refleksjach związanych z uczestnictwem w Akademii opowiadają jej absolwenci:

REKLAMA

Piotr Bielski (edycja 2003), doktorant w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego, współtwórca Fundacji Białe Gawrony: „Największy wpływ na kursie wywarło na mnie zaproszenie do zadawania pytań Jana Sendzimira „nie ma głupich pytań, mogą być tylko głupie odpowiedzi!”. Ponadto z perspektywy czasu widzę, że przekonałem się do koncepcji zrównoważonego rozwoju, wcześniej bowiem stałem na radykalnej pozycji „nie ma kompromisu w obronie Matki Ziemi”. Teraz choć dalej wspieram takie akcje jak objęcie parkiem narodowym większej części Puszczy Białowieskiej, widzę też społeczną i gospodarczą stronę problemu.” 

Ewa Zamościńska (edycja 2007), konsultant CSR w firmie doradczej  CSRinfo:Biorąc udział w kursie przekonałam się, że nie tylko ja cenię interdyscyplinarność. Poznałam ludzi, którzy stanowili dla mnie ogromną inspirację i wsparcie, przekonali mnie, że zrównoważony rozwój nie jest tylko szczytną ideą, ale czymś i jak najbardziej do wdrożenia. Miałam niepowtarzalną okazję spokojnie zastanowić się, w jakim kierunku chcę się rozwijać, poznałam szereg możliwości, które pozwoliły mi spojrzeć na tematykę zrównoważonego rozwoju w sposób całościowy. Dzięki temu z pełnym przekonaniem skoncentrowałam się na wdrażaniu społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest mi najbliższa.”

 

Sebastian Straube (edycja 2008), prezes Instytutu Odpowiedzialnego Biznesu, dyrektor zarządzający Sustainable Brands Young & Rubicam:Podczas tych trzech tygodni poznałem wiele ciekawych osób,
z podobnym podejściem, tak ja jak poszukujących konkretnych narzędzi wdrażania zrównoważonego rozwoju, z którymi od tamtego czasu jestem w kontakcie. Dla mnie bardzo ważna była realizacja praktycznych projektów - koncepcji zrównoważonego zagospodarowania byłej kopalni Saturn w Czeladzi, oraz projektu realizowanego z biznesem, który wytyczył moją dalszą ścieżkę kariery. Mogę śmiało stwierdzić, że Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju to unikalna oferta edukacyjna na rynku.

 

Jacek Zatoński (edycja 2010), prezes Centrum Promocji Ekorozwoju: Kilkakrotnie zastanawiałem się nad wzięciem udziału w kursie, obawiałem się, że mogę stracić zbyt dużo z wakacji. Teraz, gdy już go ukończyłem, mogę stwierdzić, że były to jedne z lepiej spędzonych wakacji. Znacznie poszerzyłem swoją wiedzę, którą mogę teraz wykorzystywać. Staram się też przekazywać ją innym, ponieważ uważam, że idea zrównoważonego rozwoju jest jedyną słuszną drogą dla rozwoju całej ludzkości. Kurs to nie tylko sama wiedza, to przede wszystkim ciekawi ludzie, z którymi do tej pory utrzymuję kontakt, podejmuję wspólne projekty i mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej.

 

Marta Niwczyk (edycja 2010), koordynatorka projektów Fundacji Aeris Futuro: „Większość moich przyjaciół to ekolodzy i przyrodnicy, aktywiści, często włączałam się w ich pracę, niezwykle mnie ona pociągała, jednak zawsze byłam „tylko” humanistą, psychologiem. Potrzebowałam przełomu - pojawiła się myśl o  uczestnictwie w Akademii Letniej WZR, że to wspaniała szansa, by się „przekwalifikować”. I dokonał się przełom! Kurs był dla mnie przestrzenią systemowej, interdyscyplinarnej i intensywnej nauki, a niezwykła synergia i zaangażowanie wszystkich sprawiało, że trzy tygodnie pracy upłynęły w nieustannym poczuciu flow. WZR to przede wszystkim wspaniali ludzie, którzy do dziś są tak moimi inspiratorami, jak i przyjaciółmi. Z nimi można zmieniać świat na lepsze. Praktycznie. Właśnie to robię.”

 

W tym roku Akademia Letnia Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju odbędzie się w dniach 3-23 lipca
w Łodzi, w Ośrodku Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego. Międzynarodowy, interdyscyplinarny kurs jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym w obszarze zrównoważonego rozwoju – zarówno na polu biznesowym, akademickim, samorządowym jak i w ramach trzeciego sektora. Szczegóły dotyczące Akademii oraz zgłaszania chęci uczestnictwa znajdują się na stronie www.sendzimir.org.pl/kurs. Uczestnictwo jest bezpłatne.


O Fundacji Sendzimira

Fundacja Sendzimira jest wiodącą organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce. Od 14 lat inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych. Współpracuje w tym celu  z firmami, samorządami, organizacjami pozarządowymi, społecznościami lokalnymi oraz środowiskiem akademickim. Fundacja Sendzimira od 14 lat organizuje Akademię Letnią „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju”. W 2010 r. wydała pierwszy polski podręcznik zrównoważonego rozwoju „Wyzwania Zrównoważonego Rozwoju w Polsce”, wydaje także czasopismo „Zrównoważony rozwój. Zastosowania”. Fundacja należy do międzynarodowej sieci AtKisson Group, zrzeszającej ekspertów i organizacje pracujące na rzecz zrównoważonego rozwoju.

www.sendzimir.org.pl

Kontakt dla mediów:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Patrycja Romaniuk

Fundacja Sendzimira

patrycja.romaniuk@sendzimir.org.pl

tel. 603 640 268

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Samorzad.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

REKLAMA

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

REKLAMA