reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent Bronisław Komorowski odznaczył w środę w Warszawie kilkudziesięciu zasłużonych samorządowców. Za tymi odznaczeniami kryje się wielki, mądry, dobry wysiłek na rzecz polski lokalnej - mówił prezydent podczas uroczystości.

Podczas spotkania w ogrodach Pałacu Prezydenckiego Bronisław Komorowski, szef MSWiA Jerzy Miller, a także kilkuset samorządowców uczcili minutą ciszy zmarłego w środę Marka Nawarę, byłego marszałka województwa małopolskiego.

"Tak to już jest w życiu, że radości i smutki się mieszają, że odchodzą także ludzie zasłużeni dla budowy tego, co jest jednym z fundamentów Polski, tego co do dzisiejszego dnia - i miejmy nadzieję, że na wiele, wiele lat - pozostanie jednym ze źródeł siły Polski - mam na myśli budowę i rozwój myśli samorządności" - mówił prezydent.

Przypomniał, że dzień samorządu został wprowadzony przez Sejm w 2000 r. Ocenił, że jest to w jakiejś mierze oddanie hołdu małym ojczyznom i tym, którzy zarządzają różnymi częściami Polski.

"Ten dzień, to dzień triumfu wspaniałej, mądrej idei, która przeorała polską rzeczywistość, zbudowała zupełnie nowe możliwości. Możliwości dobrze wykorzystywane" - podkreślił Komorowski.

Zaznaczył, że przy wszystkich napięciach między rządem i samorządem, a także między zwolennikami i przeciwnikami decentralizacji jest jednak poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za ojczyznę.

Prezydent poinformował, że w środę doszło do porozumienia pomiędzy rządem a samorządowcami ws. ograniczenia deficytu. Przypomniał, że wysyłał w tej sprawie list do premiera Donalda Tuska.

"W ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu udało się znaleźć rozwiązanie, o które zabiegałem - porozumienie w kwestii wspólnoty myślenia między tym, co stanowi zagrożenie dla państwa polskiego - więc nadmierne zadłużenie - a potrzebą znalezienia rozwiązań, które by nie ograniczały szans na inwestycje także na poziomie samorządu" - tłumaczył Komorowski.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych które odbyły się właśnie 27 maja 1990 r.

Z tej okazji, w dniu dzisiejszym życzymy wszystkim Samorządowcom pomyślności, poczucia satysfakcji z wykonywanej pracy i wielu sukcesów!

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Warzecha – Ważydrąg

Ekspert podatkowy, księgowa, właścicielka Biura Rachunkowego EVA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama