REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

V Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego już 27-28 września 2021!

  • Artykuł sponsorowany
fot. materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Płock po raz piąty zaprasza przedstawicieli samorządów, instytucji publicznych i firm prywatnych do udziału w Międzynarodowym Forum PPP, gdzie wymienią się doświadczeniami w zakresie realizacji projektów partnerstwa publiczno-prywatnego. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się online w dniach 27-28 września.

Inwestycje w formule partnerstwa publiczno-prywatnego są przyszłością samorządów. To właśnie dzięki dialogowi z sektorem biznesu miasta mają szansę na dynamiczny rozwój. Co roku podczas Międzynarodowego Forum PPP dzielimy się naszym doświadczeniem i zachęcamy innych samorządowców do tego, aby ośmielili się wykorzystywać tę formę współpracy − podkreśla Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka.

REKLAMA

REKLAMA

Pierwszego dnia odbędzie się debata dotycząca wpływu pandemii COVID-19 na finanse samorządów. Podczas forum uczestnicy poznają najlepsze praktyki PPP w Europie i na świecie, a zaproszeni eksperci podsumują 12 lat rynku PPP w Polsce. Nie zabraknie również prelekcji poświęconych realizacji projektów PPP w zakresie efektywności energetycznej oraz ochrony zdrowia i opieki społecznej. Po części merytorycznej przyjdzie czas na sesje warsztatowe o wymiarze praktycznym.

Szczególnie w czasach pandemii warto, aby samorządy szukały alternatywnych źródeł finansowania. Dochody wielu z nich gwałtownie spadły. Takim „kołem ratunkowym” może okazać się właśnie partnerstwo publiczno-prywatne. O możliwościach, ale i zagrożeniach związanych z taką formą inwestowania będziemy dyskutować z ekspertami podczas tegorocznego Forum − mówi dr Rafał Cieślak, opiekun merytoryczny Międzynarodowego Forum Partnerstwo Publiczno-Prywatnego.

Drugi dzień wydarzenia upłynie na dyskusjach dotyczących projektów pakietowych PPP oraz dobrych praktyk w zarządzaniu umowami partnerstwa publiczno-prywatnego. Odbędzie się również panel poświęcony sprawdzonym i nowym modelom współpracy w tej formule w zakresie budownictwa komunalnego. Z kolei zaproszeni specjaliści będą debatować o przyszłości partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. Równolegle do paneli tematycznych odbędą się także sesje warsztatowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Praktycy PPP – konkurs na najlepsze projekty PPP

W trakcie tegorocznego wydarzenia odbędzie się również 2. edycja konkursu Praktycy PPP. Jego celem jest wyróżnienie i promocja przedsięwzięć samorządowych planowanych lub realizowanych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

W zeszłorocznej edycji w kategorii „projekty realizowane” zwyciężyło Miasto Piastów (podmiot publiczny) oraz Piastów Spółka z o.o. (partner prywatny) za projekt: „Przebudowa i rozbudowa Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza oraz budowa hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą”. Z kolei w kategorii „projekty planowane do realizacji” laureatem zostały Gminy Wałbrzych oraz Lubliniec za projekt: „Budowa letniego parku wodnego – miejsca rekreacji dla mieszkańców Wałbrzycha oraz budowa krytej pływalni wraz z częścią rekreacyjną w Lublińcu” – projekt pakietowy.

Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęła Kancelaria Radcy Prawnego dr. Rafała Cieślaka.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie internetowej: www.forumppp.plock.eu.

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

REKLAMA

Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych – alternatywa dla drogi sądowej

Zgodnie z obowiązującą ustawą z 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw od 1 lipca 2024 r. doszło do zniesienia wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. W ramach pozasądowego trybu kompensaty szkód medycznych zastąpił je Rzecznik Praw Pacjenta będący dysponentem Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych.

Prawo pacjenta do dostępu do dokumentacji medycznej

Jednym z fundamentalnych praw pacjenta jest prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świadczeń zdrowotnych. Jak złożyć wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej?

Świadczenie mieszkaniowe w Policji, PSP, SG i SOP - podobne jak w wojsku, Karta Rodzin Mundurowych i inne zmiany. Porozumienie MSWiA ze związkowcami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało 6 marca 2025 r. o podpisaniu porozumienia pomiędzy MSWiA a przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych podległych resortowi. Co zawiera to porozumienie?

Poczta przestanie dostarczać listy od 1 stycznia 2026 r., 1/3 pracowników do zwolnienia ... w Danii. Czy tak samo może być w Polsce?

Zarząd duńskiej poczty PostNord ogłosił 6 marca 2205 r., że firma zaprzestanie z końcem 2025 r. dostarczania listów w związku z brakiem rentowności tej usługi i postępującą cyfryzacją. To m.in. skutek nowego prawa pocztowego, które weszło w życie w Danii. Operator pocztowy chce skupić się wyłącznie na dystrybucji paczek.

REKLAMA

Wiceprezes BCC: Niezbędne jest przeprowadzenie uporządkowanego przeglądu zgłaszanych propozycji deregulacyjnych

We wtorek, 4 marca 2025 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie koordynacji procesu legislacyjnego wdrażającego deregulację. Wiceprezes BCC Witold Michałek przekazał, że niezbędne jest przeprowadzenie uporządkowanego przeglądu zgłaszanych propozycji deregulacyjnych.

Chiny: jeśli USA chcą wojny (celnej, handlowej i każdej innej), będziemy walczyć do końca

Jeśli wojna, czy to celna, handlowa, czy jakakolwiek inna, jest tym, czego chcą USA, to jesteśmy gotowi walczyć do końca – oświadczyła ambasada ChRL w Stanach Zjednoczonych we wpisie opublikowanym 5 marca 2025 r. w mediach społecznościowych. Tych samych słów użył dzień wcześniej rzecznik chińskiego MSZ. To reakcja na zwiększenie do 20 proc. ceł na import towarów z Chin do tego kraju.

REKLAMA