Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rok szkolny 2021/2022 - czy będzie powrót do nauki zdalnej?

Rok szkolny 2021/2022 - czy będzie powrót do nauki zdalnej?
Rok szkolny 2021/2022 - czy będzie powrót do nauki zdalnej?
Nauka zdalna - szkoła 2021/2022. Zbliża się 4 fala pandemii koronawirusa. Kiedy nauka zdalna?

Nauka zdalna - od kiedy?

Wszystko zależy od sytuacji w danej szkole. Gdyby było duże ognisko w danej placówce, to wprowadzona będzie nauka zdalna, jeśli małe - hybryda. Całkowitego przejścia w tryb zdalny i hybrydowy nie przewidujemy - powiedział w poniedziałek w Radiu Zet wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.

Rzymkowski pytany był w Radiu Zet m.in. o to, czy i kiedy będzie powrót lekcji zdalnych.

"Wszystko zależy od sytuacji w danej szkole. Gdyby było duże ognisko w danej placówce to wprowadzona będzie nauka zdalna, jeśli małe ognisko - hybryda. Muszę pochwalić dyrektorów i organy prowadzące za dobre zarządzanie szkołą w pandemii, rozsądnie podejmują decyzje o zmianie trybu nauki. Nawet tam, gdzie pojawiają się osoby zainfekowane Covidem, to w zdecydowanej większości przypadków wprowadzana jest hybryda, czyli klasa, która miała kontakt z zakażonym, uczy się zdalnie, a reszta szkoły funkcjonuje stacjonarnie. Widać to też w statystykach. Dotychczas nie mieliśmy jeszcze dnia, żeby powyżej 10 szkół w Polsce było w trybie zdalnym" - mówił wiceminister edukacji.

Jak dodał, "oczywiście w każdej placówce może pojawić się ognisko wirusa i praca zdalna, ale nie ma co popadać w nadmierny stres, szkoły są naprawdę dobrze przygotowane i całkowitego przejścia w tryb zdalny i hybrydowy nie przewidujemy".

Nauka hybrydowa

"W ubiegłym roku mieliśmy zdecydowanie trudniejszą sytuację, przez kilka dni mieliśmy po 30 tys. zachorowań dziennie. Chorowali nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni szkół, więc tamte działania były adekwatne do sytuacji. Teraz zakładamy, że wariant z lokalnym przechodzeniem na pracę zdalną lub hybrydową pozwoli nam w miarę stabilnie przejść przez ten rok szkolny" - powiedział.

Zwrócił też uwagę, że liczba niepracujących stacjonarnie szkół wiąże się ze stopniem zaszczepienia populacji. "W tej chwili najgorsza sytuacja, także pod względem epidemicznym, jest w woj. lubelskim. Tam mamy 62 placówki w trybie zdalnym lub hybrydowym, ale też jest to region z bardzo niskim poziomem wyszczepień" - zauważył.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po naszą publikację
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Umowy o pracę – zawieranie i rozwiązywanie
Tylko teraz
Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(45)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Uczeń
    2021-10-05 19:23:12
    My uczniowie chcemy nauczania zdalnego, tylko tak możemy uczyć się we własnym tempie i przygotowywać się do matury. Chodząc do szkoły staje się to o wiele trudniejsze. #muremzazdalnym
    25
    pokażodpowiedzi (4)
  • Zex
    2021-10-05 19:22:01
    Błagam, zróbcie już zdalne, jako nauczycielka jestem przerażona tym co dzieje się w szkołach! Tylko nauczanie zdalne może uratować wiele ludzkich istnien.
    27
  • sztywnyfason
    2021-10-05 21:07:29
    My uczniowie chcemy nauczania zdalnego, tylko tak możemy uczyć się we własnym tempie i przygotowywać się do matury. Chodząc do szkoły staje się to o wiele trudniejsze. #muremzazdalnym
    22
  • Żak1
    2021-10-05 12:11:42
    Na Uniwersytecie Rzeszowskim to aż się prosi hybrydówka lub zdalne studenci prawa ściśnięci jak śledzie na instytutach małe sale zły harmonogram studiów na prawie studenci zawaleni ilością materiału niech ktoś mądry nad tym zapanuje
    11
    pokażodpowiedzi (1)
  • Człowiek
    2021-10-05 19:50:07
    Hybrydo, Miłości moja! ty jesteś jak zdrowie; Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, Kto cię stracił.
    12
  • nate higgers
    2021-10-07 22:44:46
    Nauczanie zdalne znacząco ułatwia pracę we własnym zakresie i sądzę, że większość uczniów chcę przejść na zdalne.
    4
  • miroslawa
    2021-10-07 16:32:58
    dawac zdalne nie da sie uczyc
    6
  • Zagorzały uczeń elektrona.
    2021-10-07 19:49:40
    Nauczanie zdalne pozwoliło mi na zaoszczędzenie ponad 15 godzin czasu tygodniowo, z taką ilością czasu spokojnie byłem w stanie nadrobić wszystkie zaległości i zająć się rozwijaniem własnych zainteresowań.
    4
    pokażodpowiedzi (1)
  • I to będzie dopiero jazda
    2021-10-05 13:25:01
    Czyli tak. Jeśli nauczyciele odważą się strajkować, wtedy wprowadzi się nauczanie zdalne. A potem wynagrodzenie uzależni od zdawalności i wyników egzaminów.
    9
  • krasz4444
    2021-10-05 15:33:43
    Nie wracajmy na zdalne
    233
    pokażodpowiedzi (3)
  • Oli
    2021-10-10 13:56:22
    Nie wiem dlaczego rząd nie wprowadza zdalnego nauczania skoro widzi że fala 4 nadciąga czy mało już ludzi zmarło czy my to króliki doświadczalne każdy wie że uczniowie jeżdżą komunikacja nie przestrzegają obostrzeń w nosie mają maseczki a nie są szczepieni w szkole też w murach tyle godzin siedzą czy to jest normalne. W taki sposób nigdy tego się nie pozbędziemy. Jeśli jest zagrożenie to wyślijcie uczniów ba kilka tygodni na zdalne może to troszkę ograniczy przestrzenią ie się wirusa.
    2
    pokażodpowiedzi (1)
  • Zdalne
    2021-10-08 16:00:12
    Ja chcę zdalne bo nauczyciele zarażają cowid-19 ponieważ się zaszczepili zarażają wszystkich ja co tydzień jestem hora napisała bym więcej ale szkoda mi czasu
    4
  • CasualStudent
    2021-10-09 12:46:22
    Zdalne będą i to już pewne. W szkołach już są przeprowadzane ankiety odnośnie sprzętu w domu, stawiane są termometry przy wejściu i wprowadzany jest nakaz noszenia masek. Widać co tu się kroi, prawdopodobnie czeka nas taki sam październik jak rok temu
    2
  • ZenMedia
    2021-10-10 20:22:34
    chciałbym zdalne nauczanie bo przynajmniej jest mi łatwiej
    0
  • Twojmama
    2021-10-11 00:43:17
    Imagine mowic ze zdalne sa zle
    5
  • uczennica
    2021-10-06 20:16:01
    nie zabierajcie nam szansy nauki w szkole , nie odbierajcie nam możliwości widzenia się z nauczycielami oraz rówieśnikami, dajcie nam normalnie pracować/uczyć się , niebawem każdy przyzwyczai się do leżenia przed komputerem w domu nic nie robiąc a potem pojawiają się trudności w życiu dorosłym #zostańmywszkole
    86
    pokażodpowiedzi (4)
  • Pilna studentka
    2021-10-12 10:47:07
    Jako studentka budownictwa wolę naukę zdalną. Moim zdaniem ma ona same zalety: - czas który przeznaczam na dojazd na uczelnie (a zabiera to myślę około 2h dziennie szczególnie, gdy ma się dłuższe przerwy między zajęciami) mogę wykorzystać na uprawianie sportu i rozwijanie swoich zainteresowań, - nie muszę płacić za mieszkanie oraz wydaje mniej na jedzenie, - kiedy mam dzień wolny od zajęć nie muszę siedzieć w mieście uczelnianym tylko mogę pomóc np. w pracach w domu, - do materiału, który jest prezentowany można w każdej chwili wrócić i go nadrobić, - tempo nauki, zrozumienia można dostosować sobie tak, aby nie być ciągle przemęczonym, - można dłużej pospać dzięki czemu jest się bardziej wypoczętym. Jeżeli ktoś chciałby się przyczepić to tego, że brakuje mu kontaktu z innymi, to nic nie stoi za przeszkodzie, żeby umówić się ze znajomymi na jakieś wyjście...
    0
  • xxx
    2021-10-14 14:46:18
    #muremzazdalnym
    1
  • ...
    2021-10-15 21:21:27
    Ja wrócą zdalne to w ogóle nie będę na nich uczęszczać
    0
  • Masson
    2021-10-08 22:40:19
    Czego sie boicie jak wiekszosc z was jest zaszczepiona? Po co wracac na zdalne, skad ten starch od covid??? Troche nie rozumiem hahaha
    29
    pokażodpowiedzi (3)
  • ...
    2021-10-15 21:27:21
    Przez te zdalne mam problemy z wzrokiem #zostańmywszkole
    5
    pokażodpowiedzi (1)
QR Code
Sektor publiczny
1 sty 2000
20 paź 2021
Zakres dat:
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rehabilitacja po COVID z NFZ - jakie zmiany?
Rehabilitacja po przebyciu COVID-19 z NFZ możliwa jest na podstawie kwalifikacji przeprowadzonej maksymalnie do 12 miesięcy po zakończeniu leczenia choroby. Jakie jeszcze zmiany wprowadzono?
Rozporządzenie o stanie wyjątkowym - nieprawidłowości
Rozporządzenie Rady Ministrów o stanie wyjątkowym - jakie nieprawidłowości Rzecznik Praw Obywatelskich zgłosił do premiera?
Wyższe kryteria dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej od 2022 r.
Będą wyższe kryteria dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej od 2022 r. Okazuje się, że aktualnie spada liczba osób ubogich w Polsce, którzy otrzymują pomoc społeczną.
Studia medyczne na kredyt z obowiązkiem odpracowania
Studia medyczne - kredyt. Sejm przyjął nowelizację dotyczącą prowadzenia kierunków lekarskich i kredytów na studia medyczne.
Whistleblowing – mity o sygnalistach
Whistleblowing – mity o sygnalistach. Pojawia się coraz więcej artykułów w prasie na temat sygnalistów i systemów whistleblowingowych. Niestety, w niektórych z nich, powielane są mniej lub bardziej szkodliwe mity o sygnalistach.
Finanse samorządów w 2022 r. – zestawienie dochodów
Finanse samorządów w 2022 roku. Ministerstwo Finansów przedstawia zestawienie dochodów po wprowadzeniu Polskiego Ładu.
Polski Ład - czy samorządy stracą finansowo?
Polski Ład zmniejszy dochody budżetu państwa i samorządów. By temu przeciwdziałać, rząd wdraża działania wzmacniające ich finanse. To przede wszystkim gwarancja dochodów, wzmocnienie inwestycji i dodatkowe 8 mld zł w tym roku.
Odpady - od kiedy system kaucyjny?
System kaucyjny, który przewiduje zbiórkę butelek PET do 3 litrów oraz pojemników ze szkła do 1,5 l. zacznie być wdrażany w 2022 r., choć będzie długie vacatio legis - zapowiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
Związki zawodowe nauczycieli odrzucają propozycję MEiN
Związki zawodowe nauczycieli odrzucają propozycję MEiN. Jest wspólne stanowisko ZNP, FZZ i oświatowej Solidarności.
Poziom edukacji w Polsce
Polska edukacja stoi na dobrym poziomie, jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o Europę - mówi Przemysław Czarnek, szef MEiN.
Lekcje religii w szkole - na jakiej godzinie lekcyjnej?
Lekcje religii w szkole - na jakiej godzinie lekcyjnej? Przedstawiamy wystąpienie Biura RPO do dyrektorki szkoły.