REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Grupa Cedrob: 3 mln zł na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie

Firma Cedrob przekazała 3 mln zł na pomoc Ukrainie
Firma Cedrob przekazała 3 mln zł na pomoc Ukrainie

REKLAMA

REKLAMA

Od początku wojny Grupa Cedrob organizuje transport, noclegi, wyżywienie oraz opiekę medyczną dla ofiar.

Łącznie na pomoc dla potrzebujących przeznaczono 3 mln zł.

REKLAMA

1 mln zł dla Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza

Cedrob wspiera mieszkańców Ukrainy na wielu płaszczyznach. Przekazano 1 mln zł dla  Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza na działania humanitarne w ramach akcji „Razem z Ukrainą”, aby wspierać Ukraińców w miejscu działań wojennych.

Współpraca z samorządami

W porozumieniu z podmiotami samorządowymi na terenie całego kraju spółka udziela pomocy finansowej oraz rzeczowej. Wraz z Urzędem Miasta Ciechanów Cedrob udzielił pomocy miejscowości Chmielnicki, będącej miastem partnerskim Ciechanowa. Zakupiono 30 kompletów sprzętu radiotelefonicznego, za kwotę 85 tysięcy złotych. Urządzenia te ułatwią komunikację na terenie Ukrainy, gdzie łączność jest bardzo utrudniona.

Wsparciem została objęta także Mława, dla której firma ufundowała łóżka i materace za kwotę 25 tysięcy złotych, celem organizacji bazy noclegowej na terenie Mławskiej Hali Sportowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Transport żywności na Ukrainę ……

We współpracy z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Cedrob oraz PKP Interciti przekazał transportem na Ukrainę kabanosy za kwotę 200 tysięcy zł. Była to pierwsza, ale nie ostatnia forma pomocy produktowej, gdyż planowane są kolejne transporty.

….. żywność dla uchodźców w Polsce

Ponadto na prośbę Urzędu Miasta w Chełmie przekazano świeże mięso drobiowe do przygotowywania uchodźcom posiłków na ciepło.

Kto w Cedrob koordynuje pomoc w Polsce i na Ukrainie?

- Nigdy nie byliśmy obojętni na krzywdę ludzką i od lat pomagamy potrzebującym. Angażujemy się w inicjatywy organizowane przez lokalną społeczność, dlatego gdy na Ukrainie wybuchła wojna, a w kierunku naszej granicy ruszyły setki tysięcy uchodźców, również my zaangażowaliśmy się w pomoc. W tej sytuacji nikt nie może być obojętny. To naturalny ludzki odruch – mówi Andrzej Goździkowski, Prezes Zarządu Cedrob S.A.

Firma powołała także specjalny zespół, który zajmuje się organizacją i koordynowaniem pomocy. Na czele zespołu stanęli p. Ryszard Ceranowicz partner biznesowy oraz Stefan Chrzanowski główny koordynator działań ze strony Cedrob.

Organizacja miejsc noclegowych

Nawiązany został kontakt z grupami z Ukrainy, zorganizowano transport od granicy, wyżywienie i miejsca pobytu. Na ten cel zaadaptowano kilkanaście obiektów noclegowych, położonych głównie na terenie północnego Mazowsza. Potrzebujące rodziny, głównie matki z dziećmi trafiły do domów, w których mogą się zatrzymać. Do tej pory z pomocy skorzystało około 90 osób. Ponadto Cedrob we współpracy z Diecezją Płocką i Stowarzyszeniem Ratujmy Ratowo oraz władzami gminy Radzanów udostępnił kolejne miejsca noclegowe w Sanktuarium Świętego Antoniego w Ratowie, przyjmując 30 osób uciekających przed wojną. Schronienie ofiarom zaoferował również Hotel Biały Gościniec, będący własnością spółki. Część osób ewakuowanych z przejść granicznych postanowiła pozostać w przygotowanych przez firmę lokalizacjach, a część z nich pojechała dalej. Dla tych, którzy chcą kontynuować podróż, czy to na terenie kraju, czy na zachód Europy, Cedrob organizuje transport.

Mimo wojny i traumy dzieci kontynuują edukację

Firma wspiera także uchodźców, którzy postanowili zostać w Polsce na dłużej. By zatrzeć traumatyczne wspomnienia, dla chętnych przy współpracy z lokalnymi placówkami są  organizowane różnego rodzaju zajęcia. Dzieci w wieku szkolnym będą mogły kontynuować edukację, korzystając z nauki w Zespole Szkół Katolickich w Mławie oraz w szkole Podstawowej w Radzanowie. Ponadto firma wraz z partnerami zapewniła wszystkim uchodźcom dostęp do służby zdrowia, jak też wsparcie psychologów.

Zbiórki żywności, kosmetyków oraz leków i odzieży ….

W działania humanitarne aktywnie włączyli się wszyscy pracownicy spółki organizując zbiórki żywności, kosmetyków oraz leków i odzieży.

…. i pomoc z zagranicy

Pomoc udzielana jest również przez zagraniczne przedstawicielstwa spółki. Cedrob Passau GmbH przeznaczy łącznie 50 tysięcy Euro na pomoc Ukrainie. 20 tysięcy Euro przekazano już Fundacji Kultury Duchowej Pogranicza w ramach akcji „Razem z Ukrainą”. Pozostała kwota zostanie przeznaczona na organizację transportu obywateli Ukrainy z Przemyśla do Niemiec oraz na doraźną pomoc. Cedrob jest  również współorganizatorem zbiórki w Hiszpanii i uczestnikiem konwoju humanitarnego, który podąża w stronę polskiej granicy, gdzie przekaże dary potrzebującym. Organizatorzy konwoju umożliwią  transport i zakwaterowanie w Hiszpanii osobom chętnym przetrwać  czas wojny w tym państwie.

Transport uchodźców do Holandii

Ponadto Cedrob angażuje również partnerów biznesowych włączając ich aktywnie w swoje działania. Na zasadach takiej współpracy zorganizowano transport 4 autokarów z uchodźcami do Holandii.

Fundacja Tradycja w Nowoczesności

REKLAMA

W celu zintensyfikowania działań humanitarnych spółka Cedrob podjęła współpracę z Fundacją Tradycja w Nowoczesności, której zadaniem jest efektywna koordynacja udzielanego wsparcia i skuteczne reagowanie na pojawiające się potrzeby naszych podopiecznych z Ukrainy.

- Wierzymy, że udzielone wsparcie przełoży się na faktyczną pomoc osobom poszkodowanym w tym konflikcie. Sytuacja na wschodzie jest bardzo dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę, dlatego będziemy ją uważnie obserwować i adekwatnie pomagać  – deklaruje Roman Kaczkowski, Wiceprezes Zarządu Fundacji Tradycja w Nowoczesności.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To było takie proste? Bloomberg: Polska zagroziła blokadą chińskiego eksportu do UE. Teraz spokojniej na granicy z Białorusią

Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnej wizyty w Pekinie zagroził Chinom zablokowaniem kluczowego kolejowego szlaku transportowego do UE, by osłabić kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej – napisała 24 lipca 2024 r. agencja Bloomberga. To może być przyczyna spadku nielegalnych przekroczeń tej granicy w ostatnich tygodniach.

Barszcz Sosnowskiego groźny nie tylko po dotknięciu

Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to jedna z roślin groźnych dla zdrowia. Warto wiedzieć, że nie tylko dotykanie jej jest ryzykowne. Niebezpieczne może być przebywanie w jej otoczeniu. Co zrobić, gdy już dojdzie do oparzenia?

Rządowi brakuje pieniędzy na służby: Policję, SG, PSP i SOP. Co z programem modernizacyjnym?

Cały czas mamy sytuację niepełnego pokrycia w budżecie wydatków na służby (chodzi o Policję, Straż Graniczną, Państwową Straż Pożarną i Służbę Ochrony Państwa) - poinformował 23 lipca 2024 r. podczas sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych wiceszef MSWiA Czesław Mroczek. Dodał, że w najbliższym czasie przedstawione zostaną propozycje na kolejne lata.

Przeszło 854 mln zł na Sejm w 2025 r. Podwyżki dla posłów i wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu. Wzrosną też ryczałty na biura poselskie

Budżet Kancelarii Sejmu na 2025 r. ma wynieść 854 mln 258 tys. zł - to ponad 80 mln więcej niż w 2024 roku. W dniu 23 lipca 2024 r. sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu Kancelarii Sejmu na 2025 rok. Szef Kancelarii Sejmu Jacek Cichocki poinformował, że w 2025 roku nastąpi wzrost wynagrodzeń wszystkich pracowników Kancelarii Sejmu a także posłów.

REKLAMA

Zmiany w finansowaniu ochotniczych straży pożarnych. Znamy plany ministerstwa

Wiceszef MSWiA Wiesław Leśniakiewicz przekazał, że w resorcie trwają prace nad nowelizacją rozporządzenia ws. przyznawania rekompensaty pieniężnej oraz wyrównania do wysokości rekompensaty wypłacanej strażakowi ratownikowi ochotniczej straży pożarnej.

Zmiany w wynagradzaniu pracowników samorządowych wchodzą w życie 1 sierpnia 2024 r. Pensje od 4000 zł do 6200 zł

1 sierpnia wejdzie w życie znowelizowane rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Ale na wyższe pensje można liczyć przy pensjach należnych od 1 lipca. 

Polaków ubywa, takie są fakty. Dane GUS pokazują co się dzieje, jest coraz gorzej

Polaków jest coraz mniej. W porównaniu z poprzednim rokiem liczba ludności w Polsce zmniejszyła się o prawie 130 tys. osób. Spadek liczby ludności zanotowano w 14 województwach i w 270 powiatach. Takie dane podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Tragiczne dane z weekendu - wypadki i utonięcia

Statystyki z minionego weekendu są zatrważające. W niedzielę w pięciu wypadkach śmiertelnych zginęło 5 osób, łącznie w weekend zginęło 11 osób. 17 osób utonęło.

REKLAMA

Nie żartuj, że masz bombę w walizce, nie zostawiaj bagażu bez opieki. Mandaty są surowe

Pozostawienie na lotnisku bagaży bez opieki staje się plagą. Straż Graniczna od początku czerwca interweniowała już 125 razy. Nałożono mandaty na łączna kwotę 11 tys. zł.

Globalna awaria systemów Microsoft. Czy mamy się czym martwić w Polsce?

Wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski uspokaja, że obecnie w Polsce systemy infrastruktury informatycznej działają płynnie. 

REKLAMA