reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Ostatni dzwonek dla gmin przyszłości

Ostatni dzwonek dla gmin przyszłości

Już tylko do końca września br. gminy aktywnie działające na rzecz poprawy klimatu mogą zgłaszać swój udział w ogólnopolskim konkursie „Gmina przyszłości”. Dotychczas do rywalizacji stanęły gminy z województw warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, mazowieckiego i małopolskiego.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz tytuł „Gminy przyszłości 2011”. Swoich faworytów mogą wspierać internauci oddając głos na stronie www.kibicujklimatowi.pl

Celem konkursu jest wyłonienie gmin, które już dziś realizują główne założenia polityki energetycznej Polski i UE poprzez wdrażanie i edukowanie nt. innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych. Dotychczas do konkursu zgłoszono m.in. projekty instalacji 100 systemów solarnych, modernizacji systemów ciepłowniczych oraz budowy pierwszej w Polsce szkoły pasywnej.

W konkursie mogą wziąć udział gminy miejskie, wiejskie oraz miejsko-wiejskie. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie projektu w przynajmniej jednej z dwóch kategorii:

1.    Innowacje dla klimatu – projekty wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku i człowiekowi rozwiązań energetycznych, które już dziś wpisują się w politykę energetyczną Polski i Unii Europejskiej.

2.    Promotor innowacji – gminy, które aktywnie edukują w zakresie budowania świadomości ekologicznej oraz wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych.

Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 30 września  2011 roku, pod adresem e-mail gminaprzyszlosci@kibicujklimatowi.pl Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeń znajduje się na stronie www.kibicujklimatowi.pl. Więcej informacji nt. konkursu można uzyskać także pod numerem telefonu (22) 321 51 00.

Do wyboru laureatów mogą włączyć się internauci, głosując na stronie www.kibicujklimatowi.pl na najlepszy ich zdaniem projekt. Zwycięzcy konkursu otrzymają tytuł „Gmina przyszłości 2011” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (zestaw kolektorów słonecznych, parasole grzewcze oraz grille gazowe). Wyróżniające się projekty, zostaną następnie opublikowane w „Rankingu dobrych praktyk”, prezentującym godne naśladowania inicjatywy polskich gmin na rzecz ochrony klimatu.

Konkurs „Gmina przyszłości” to inicjatywa, której celem jest wyłonienie polskich gmin podejmujących aktywne działania na rzecz ochrony klimatu poprzez wdrażanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych oraz edukację na ten temat. Konkurs ma za zadanie zachęcać i aktywizować przedstawicieli gmin i lokalnych liderów do inicjowania proekologicznych działań w ich regionie. Ponadto ma zwrócić uwagę na ważną rolę polskich gmin w realizacji polityki energetycznej polski i Unii Europejskiej. Strategicznym partnerem konkursu od 2011 r. zostało Forum Rozwoju Efektywnej Energii FREE.

www.kibicujklimatowi.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Samorzad.infor.pl
INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rödl & Partner

Doradztwo podatkowe, prawne, biznesowe, audyt, księgowość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama