Ostatni dzwonek dla gmin przyszłości
REKLAMA
Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz tytuł „Gminy przyszłości 2011”. Swoich faworytów mogą wspierać internauci oddając głos na stronie www.kibicujklimatowi.pl
REKLAMA
Celem konkursu jest wyłonienie gmin, które już dziś realizują główne założenia polityki energetycznej Polski i UE poprzez wdrażanie i edukowanie nt. innowacyjnych, efektywnych i przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych. Dotychczas do konkursu zgłoszono m.in. projekty instalacji 100 systemów solarnych, modernizacji systemów ciepłowniczych oraz budowy pierwszej w Polsce szkoły pasywnej.
W konkursie mogą wziąć udział gminy miejskie, wiejskie oraz miejsko-wiejskie. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie projektu w przynajmniej jednej z dwóch kategorii:
1. Innowacje dla klimatu – projekty wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku i człowiekowi rozwiązań energetycznych, które już dziś wpisują się w politykę energetyczną Polski i Unii Europejskiej.
2. Promotor innowacji – gminy, które aktywnie edukują w zakresie budowania świadomości ekologicznej oraz wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych.
REKLAMA
Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są do 30 września 2011 roku, pod adresem e-mail gminaprzyszlosci@kibicujklimatowi.pl Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeń znajduje się na stronie www.kibicujklimatowi.pl. Więcej informacji nt. konkursu można uzyskać także pod numerem telefonu (22) 321 51 00.
Do wyboru laureatów mogą włączyć się internauci, głosując na stronie www.kibicujklimatowi.pl na najlepszy ich zdaniem projekt. Zwycięzcy konkursu otrzymają tytuł „Gmina przyszłości 2011” oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe (zestaw kolektorów słonecznych, parasole grzewcze oraz grille gazowe). Wyróżniające się projekty, zostaną następnie opublikowane w „Rankingu dobrych praktyk”, prezentującym godne naśladowania inicjatywy polskich gmin na rzecz ochrony klimatu.
Konkurs „Gmina przyszłości” to inicjatywa, której celem jest wyłonienie polskich gmin podejmujących aktywne działania na rzecz ochrony klimatu poprzez wdrażanie innowacyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych oraz edukację na ten temat. Konkurs ma za zadanie zachęcać i aktywizować przedstawicieli gmin i lokalnych liderów do inicjowania proekologicznych działań w ich regionie. Ponadto ma zwrócić uwagę na ważną rolę polskich gmin w realizacji polityki energetycznej polski i Unii Europejskiej. Strategicznym partnerem konkursu od 2011 r. zostało Forum Rozwoju Efektywnej Energii FREE.
REKLAMA
REKLAMA