reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Dodatkowy milion zł na aktywizację bezrobotnych

Dodatkowy milion zł na aktywizację bezrobotnych

Lubuskie otrzymało z ministerstwa pracy i polityki społecznej prawie milion złotych na aktywizację zawodową bezrobotnych. Dodatkowe pieniądze muszą być wykorzystane do końca roku - poinformowała PAP rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy Małgorzata Kordoń.

"Dyrektorzy powiatowych urzędów pracy uważają, że najlepiej będzie je wydać na dotacje dla chcących rozpocząć działalność gospodarczą. Jest to więc szansa głównie dla osób, które w tym roku złożyły wnioski, ale otrzymały odmowy z braku środków finansowych. Teraz mogą się o te pieniądze starać ponownie" - powiedziała Kordoń.

Pieniądze na poszczególne powiaty podzielił sejmik województwa. Najwięcej otrzymała Zielona Góra - 130 tys. zł. Powiatowy Urząd Pracy w Gorzowie będzie miał dodatkowe 109 tys. zł, a w Nowej Soli 108 tys. zł. Do pozostałych powiatów trafiły kwoty nie przekraczające 100 tys. zł.

W ubiegłym roku w woj. lubuskim własne firmy założyło 2293 osób, dostając dotacje z urzędów pracy. W ciągu 10 miesięcy tego roku, z powodu znacznie mniejszych kwot przeznaczonych przez rząd na programy aktywizacji zawodowej, było ich 539.

"Warto więc wykorzystać ten milion złotych, by firm powstało więcej. Informacje na temat sposobu składania wniosków można znaleźć m.in. na stornie internetowej WUP w Zielonej Górze: www.wup.zgora.pl" - powiedziała Kordoń.

W 2010 roku lubuskie urzędy pracy na aktywizację zawodową bezrobotnych otrzymały od rządu 179 mln zł, kwota na ten rok to 63 mln zł.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TAXWISE Michał Zdyb

TAXWISE Michał Zdyb jest nowoczesną kancelarią doradztwa podatkowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama