REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ostatnie dni rekrutacji na XV Akademię Letnią „Wyzwania zrównoważonego rozwoju”

REKLAMA

Już tylko do 7 marca można aplikować o udział w bezpłatnym dwustopniowym szkoleniu on-line. Jego 28 najlepszych absolwentów w lipcu weźmie udział w trzytygodniowej Akademii Letniej „Wyzwania zrównoważonego rozwoju”. Czy warto? Odpowiadają absolwenci ubiegłorocznej edycji.

- Akademia Letnia pomogła mi w znalezieniu balansu między teorią a praktyką. Nie tylko poznałam wybrane koncepcje z zakresu zrównoważonego rozwoju, ale dowiedziałam się, w jaki sposób można je wdrażać – wspomina Beata Imre, studentka z Węgier.  Razem z 27 pozostałymi uczestnikami brała udział w projekcie o zrównoważonym rozwoju lokalnym, badaniach wyceny wartości ekonomicznej drzew w Łodzi oraz projekcie z zakresu CSR dla jednej ze współpracujących z Akademią Letnią firm.

REKLAMA

- Dzięki projektom przekonałem się, że zrównoważony rozwój to nie tylko "pobożna teoria”, ale też  sporo praktycznego działania – mówi Maciej Nowicki, student z Warszawy. Dziś pisze pracę magisterską o funkcjonowaniu wielkich miast.

- Wiedza i doświadczenie wyniesione z Akademii Letniej są mi w tym pomocne. Chciałbym również wykorzystać je w karierze zawodowej – dodaje.

Uczestnicy wspominają również nieprzypadkowe położenie ośrodka, w którym odbywa się Akademia. W 2011 roku mieszkali w okolicach Lasu Łagiewnickiego, największego miejskiego lasu w Europie, w tym roku będą to Kartuzy na Kaszubach.

- To bardzo dobry pomysł, by mieszkać w pobliżu lasu, przyrody, a nie gdzieś w centrum miasta. Dzięki temu lepiej rozumiemy, co oznacza i jak ważny jest zrównoważony rozwój – komentuje Hao Cai, student z Chin na wymianie w Danii.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Absolwenci Akademii Letniej często kontynuują współpracę z Fundacją Sendzimira. Joanna Klak z Poznania została koordynatorem projektu promującego w polskich miastach system zintegrowanego zarządzania zrównoważonym rozwojem. Zdobyła również dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej w Śremie w Konkursie Małych Grantów organizowanym przez Fundację.

Pierwszym etapem Akademii Letniej jest dwustopniowy kurs on-line w języku angielskim. Jego uczestnicy nie tylko studiują przygotowane materiały, piszą eseje, ale także wspólnie pracują nad projektami na platformie internetowej. Rozpoczyna się już 10 marca!

Aby zgłosić chęć wzięcia udziału w Akademii Letniej lub wyłącznie w kursie on-line do 7 marca należy wypełnić formularz na stronie internetowej Fundacji Sendzimira. Tam też można znaleźć więcej informacji na temat Akademii Letniej „Wyzwania zrównoważonego rozwoju”.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Gazeta Samorządu i Administracji

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
System kaucyjny od 1 października 2025 r. Ekspert pozytywnie o zmianach

System kaucyjny od 1 października 2025 r. Ekspert pozytywnie o poprawkach przyjętych przez podkomisję nadzwyczajną dotyczącą nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Chodzi m.in. o wyłączenie z systemu kaucyjnego opakowań mleka i produktów mlecznych.

W Tatrach ratownicy ogłosili zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w czwartek ratownicy TOPR. Obowiązuje od wysokości 1800 m n.p.m. Mogą samoistnie schodzić małe i średnie lawiny. 

Będą pieniądze na budowę i przystosowanie schronów. Nawet 6 mld zł rocznie

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak poinformował, że ok. 6 mld zł rocznie będzie przeznaczonych na budowę i przystosowanie schronów w samorządach. Niebawem na ten cel zostanie przekazanych 0,15 pkt proc. PKB.

Znów rekord odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina. Dokąd latamy najczęściej?

W ciągu 10 miesięcy Lotnisko Chopina odprawiło ponad 18 mln pasażerów. Tylko w październiku Okęcie odprawiło blisko 1,9 mln podróżnych. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 6 października – 68 tys. 883.

REKLAMA

Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. Na koniec października było ich 1 mln 191 tys. [Dane ZUS]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wzroście liczby ubezpieczonych cudzoziemców. Jak wynika z najnowszych danych ZUS, na koniec października 2024 r. do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 191 tys. cudzoziemców.

MEN: Jest 27 000 nauczycieli religii. 45% poradzi sobie z ograniczeniem godzin religii z 2 do 1 tygodniowo [Wykaz]

MEN podał informacje o liczbie katechetów w Polsce (w tym liczbę katechetów mających uprawnienia do nauki innego przedmiotu). Przeszło 27 000 nauczycieli wiąże swoje zajęcia zawodowe z nauczaniem religii. I taka jest liczba osób, które z niepokojem czekają na ostateczny kształt lekcji religii. Czy min. Barbarze Nowackiej uda się redukcja liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo? Czy za drugą godzinę odbywającą się np. w salkach katechetycznych rząd wypłaci wynagrodzenia katechetom? Na ogólną liczbą 27 000 katechetów uczyć innego przedmiotu niż religia może 12 304 nauczycieli. 

W Sejmie: Dla krwiodawców nie 2 a 3 dni wolne od pracy. Państwo przejmuje koszt wynagrodzeń [Przykład]

W Sejmie propozycja: Nowy dzień wolny. I to państwo płaci za trzy dni wolnego od pracy dla krwiodawców. Od razu trzeba ocenić szansę na nowelizację przepisów na zerową, ale zobaczmy jak wyglądałyby przepisie po zmianie. I które trzeba zmienić. Może się kiedyś uda?

Szkoły nauczą dzieci odróżniania prawdy od manipulacji. Zmiany w systemie edukacyjnym w celu lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych

Do 2035 r. Polska ma zdrożyć jeden z kamieni milowych KPO - Politykę Cyfrowej Transformacji Edukacji. Chodzi m.in. o przemodelowanie kształcenia tak, by uczyć dzieci odróżniania prawdy od manipulacji, weryfikowania źródeł i korzystania z nich, a także mądrego używania narzędzi sztucznej inteligencji.

REKLAMA

Będzie zmiana zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Projekt rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej

Projektowane nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej ma dostosować obecne zasady sporządzania sprawozdań do nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Projekt zawiera m.in. nowe wzory i instrukcje sporządzania sprawozdań składanych przez JST.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu

Na liście 20 słów w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024 znalazły się m.in. "aura", "skibidi", "yapping", "czemó" i "womp womp". Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

REKLAMA