Ostatnie dni rekrutacji na XV Akademię Letnią „Wyzwania zrównoważonego rozwoju”
REKLAMA
- Akademia Letnia pomogła mi w znalezieniu balansu między teorią a praktyką. Nie tylko poznałam wybrane koncepcje z zakresu zrównoważonego rozwoju, ale dowiedziałam się, w jaki sposób można je wdrażać – wspomina Beata Imre, studentka z Węgier. Razem z 27 pozostałymi uczestnikami brała udział w projekcie o zrównoważonym rozwoju lokalnym, badaniach wyceny wartości ekonomicznej drzew w Łodzi oraz projekcie z zakresu CSR dla jednej ze współpracujących z Akademią Letnią firm.
REKLAMA
- Dzięki projektom przekonałem się, że zrównoważony rozwój to nie tylko "pobożna teoria”, ale też sporo praktycznego działania – mówi Maciej Nowicki, student z Warszawy. Dziś pisze pracę magisterską o funkcjonowaniu wielkich miast.
- Wiedza i doświadczenie wyniesione z Akademii Letniej są mi w tym pomocne. Chciałbym również wykorzystać je w karierze zawodowej – dodaje.
Uczestnicy wspominają również nieprzypadkowe położenie ośrodka, w którym odbywa się Akademia. W 2011 roku mieszkali w okolicach Lasu Łagiewnickiego, największego miejskiego lasu w Europie, w tym roku będą to Kartuzy na Kaszubach.
- To bardzo dobry pomysł, by mieszkać w pobliżu lasu, przyrody, a nie gdzieś w centrum miasta. Dzięki temu lepiej rozumiemy, co oznacza i jak ważny jest zrównoważony rozwój – komentuje Hao Cai, student z Chin na wymianie w Danii.
REKLAMA
Absolwenci Akademii Letniej często kontynuują współpracę z Fundacją Sendzimira. Joanna Klak z Poznania została koordynatorem projektu promującego w polskich miastach system zintegrowanego zarządzania zrównoważonym rozwojem. Zdobyła również dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego dla młodzieży szkolnej w Śremie w Konkursie Małych Grantów organizowanym przez Fundację.
Pierwszym etapem Akademii Letniej jest dwustopniowy kurs on-line w języku angielskim. Jego uczestnicy nie tylko studiują przygotowane materiały, piszą eseje, ale także wspólnie pracują nad projektami na platformie internetowej. Rozpoczyna się już 10 marca!
Aby zgłosić chęć wzięcia udziału w Akademii Letniej lub wyłącznie w kursie on-line do 7 marca należy wypełnić formularz na stronie internetowej Fundacji Sendzimira. Tam też można znaleźć więcej informacji na temat Akademii Letniej „Wyzwania zrównoważonego rozwoju”.
REKLAMA
REKLAMA