reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Śląskie: Kontrola u konserwatora zabytków po sygnałach o nieprawidłowościach

Śląskie: Kontrola u konserwatora zabytków po sygnałach o nieprawidłowościach

Zawieszona śląska konserwator zabytków, dwoje zwolnionych podległych jej pracowników i kontrola prowadzona przez służby wojewody śląskiego - to następstwa sprawdzanych sygnałów o nieprawidłowościach w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Katowicach.

Według czwartkowego dodatku regionalnego do "Gazety Wyborczej" z kasy urzędu konserwatora miało zniknąć co najmniej pół miliona złotych; podejrzewani są główna księgowa i jej podwładny. Księgowa, przygotowując przelewy pensji, miała fałszować dokumentację, a potem przelewać na konta swoje i wspólnika średnio po kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Jak dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do urzędu wojewódzkiego, po ujawnieniu sprawy podejrzewani pracownicy zostali zwolnieni, a śląska konserwator zabytków zawieszona w obowiązkach - na czas sprawdzenia, czy właściwie nadzorowała pracę swoich pracowników. Jej obowiązki wykonuje zastępczyni.

Przedstawiciele wojewody przekazali PAP, że kwestia ewentualnych nieprawidłowości jest wyjaśniania przez wydział kontroli urzędu wojewódzkiego, a do Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe trafiło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Śledczy nie informują o szczegółach, powołując się na dobro postępowania.

Dyrektor wydziału kontroli i audytu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego Barbara Ciemała powiedziała PAP, że pierwsze informacje na temat możliwych nieprawidłowości w urzędzie śląskiego konserwatora zabytków pojawiły się w lutym. Krótko potem rozpoczęła się kontrola. Według jej wstępnych ustaleń, do nieprawidłowości mogło dochodzić od 2008 r.

"Mamy podejrzenia, że te nieprawidłowości mogły odbywać się w całym tym okresie, którego dotyczy kontrola. Mamy upoważnienie na wykonywanie czynności kontrolnych do końca kwietnia; mamy nadzieję, że zmieścimy się w tym okresie i przedstawimy wojewodzie wystąpienie pokontrolne" - powiedziała Ciemała.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama