reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Urząd Morski w Słupsku dostał 3,5 mln zł na naprawę szkód sztormowych

Urząd Morski w Słupsku dostał 3,5 mln zł na naprawę szkód sztormowych

3,5 mln zł otrzymał Urząd Morski w Słupsku (Pomorskie) na naprawę szkód wyrządzonych w styczniu br. przez sztormy na administrowanym przez siebie odcinku wybrzeża.

Jak poinformował dyrektor urzędu Tomasz Bobin pieniądze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa na przeciwdziałania i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Przyznana kwota zostanie wydana na sześć remontów: naprawę dwóch rurociągów refulacyjnych w Rowach, zjazdu technicznego dla ciężkiego sprzętu na plażę w Poddąbiu, drogi technicznej i slipu na przystani rybackiej w Jarosławcu, wymianę staw (stałych znaków nawigacyjnych) na głowicach falochronu w porcie Darłowo, budowę 150-metrowej opaski brzegowej w Kołobrzegu oraz przebudowę zabezpieczenia brzegu w Chłopach.

Lista remontów - jak powiedział Bobin - została już zaakceptowana przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej (MTBiGM). Urząd przygotowuje teraz dokumentację przetargową na te prace. Wszystkie roboty muszą zostać wykonane w roku 2012.

Trwający trzy dni sztorm o sile 8-9, w porywach do 10-11 stopni w skali Beauforta wyrządził szkody w 12 miejscach na odcinku wybrzeża administrowanym przez Urząd Morski w Słupsku. Wszystkie straty urząd szacował wówczas na 7,8 mln zł i o przyznanie takiej kwoty wnioskował wówczas do MTBiGM.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Smulewicz

ekspert z zakresu prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama