REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stolica: W wakacje - bez remontów mostów

REKLAMA

Remont wiaduktów, frezowanie, poszerzanie ulic - m.in. takie prace odbędą się w okresie wakacyjnym w Warszawie. Zapowiadany remont mostu Łazienkowkiego został odłożony, z kolei prace na moście Grota-Roweckiego ruszą prawdopodobnie dopiero jesienią.

Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów powiedział PAP, że jeszcze wiosną zdecydowano, że z braku pieniędzy nie odbędzie się remont mostu Łazienkowskiego. Początkowo zapowiadano, że prace na przeprawie będą trwały w lipcu i sierpniu. Z kolei zapowiadany na wakacje remont Grota-Roweckiego ruszy prawdopodobnie dopiero jesienią. Prace na tej przeprawie początkowo miały rozpocząć się po zakończeniu mistrzostw Euro 2012.

REKLAMA

REKLAMA

Przebudowa tego mostu zakłada poszerzenie przeprawy i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej - dwa pasy ruchu będą przeznaczone dla ruchu ekspresowego, trzy kolejne dla ruchu lokalnego. Po jednej stronie mostu będzie ścieżka rowerowa, po drugiej chodnik. Przebudowane mają być także łącznice i wiadukty nad trasą toruńską. Most podczas remontu ma być przejezdny. Planowany termin oddania mostu do użytkowania po remoncie to koniec 2014 roku - informuje GDDKiA.

Także prace związane z modernizacją bulwarów wiślanych ruszą dopiero po wakacjach. Kunert powiedział, że w ciągu kilku tygodni zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę. Zaznaczył, że utrudnienia związane m.in. z budową przejścia podziemnego dla pieszych pod Wisłostradą przy ul. Browarnej to kwestia przyszłego roku.

Na lewym brzegu Wisły powstaną m.in. promenady spacerowe, deptak, ścieżki rowerowe, pomosty dla łodzi, plac zabaw dla dzieci, pawilony usługowe. Przebudowa bulwarów wiślanych jest dofinansowana przez Unię Europejską.

W wakacje będą poszerzane w mieście niektóre jezdnie, zostaną przebudowane niektóre wiadukty, odbędzie się także frezowanie jezdni i wymiana nawierzchni chodników.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Trwa poszerzanie ul. Kasprowicza i Górczewskiej. Podczas wakacji mają rozpocząć się prace na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza z ul. Wolumen, a także ul. Górczewskiej z ul. Lazurową. Do 15 sierpnia zwężona będzie ul. Czerniakowska na odcinku ul. Bartycka - ul. Gagarina w związku z robotami kanalizacyjnymi. W sierpniu przy stacji Ursus Północny będzie budowany przejazd pod torami kolejowymi - znacznie ograniczony zostanie ruch pociągów. Utrudnienia w ruchu związane z remontami wiaduktów na ul. Hynka zakończą się na początku października.

Kunert powiedział, że nie wyznaczono jeszcze terminów fryzowania ulic, ale będą to ul. Śródziemnomorska, Puławska na odcinku Rakowiecka-Dolna, ul. Armii Krajowej w Wesołej, ul. Wąwozowa na odcinku Al. KEN - Stryjeńskich, ul. Mokotowska na odcinku pl. Zbawiciela-Trasa Łazienkowska, Powstańców Śląskich na odcinku Górczewska-Połczyńska, ul. Błękitna.

Remontowane będą chodniki na odcinkach ulic: Inżynierskiej, Wileńskiej, Domaniewskiej. W wakacje zostanie dokończona także budowa ścieżek rowerowych na ul. Marymonckiej na odcinku Al. Zjednoczenia - Dewajtis, na al. Armii Ludowej na odcinku al. Szucha - ul. Mokotowska.

W stolicy największy wpływ na utrudnienia w ruchu ma budowa centralnego odcinka II linii metra. Na Pradze mostem Śląsko-Dąbrowskim nie mogą jeździć samochody osobowe. Przez przeprawę przejeżdżają jedynie pojazdy komunikacji zbiorowej, jednoślady, służby miejskie, taksówki. W Śródmieściu zamknięta dla ruchu kołowego jest ul. Świętokrzyska, nieprzejezdne jest skrzyżowanie tej ulicy z ul. Marszałkowską. Do połowy września tramwaje nie jeżdżą na odcinku od pl. Zbawiciela do ul. Stawki.

Trwają także prace na części tramwajowej mostu Skłodowskiej-Curie. Tramwaje Warszawskie zapowiadają, że pierwszy tramwaj przejedzie przez przeprawę być może na początku przyszłego roku. (PAP)

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

REKLAMA

Poradnik kryzysowy. Pierwsze 72 h każde gospodarstwo powinno przetrwać o własnych siłach

Do końca roku do obywateli ma trafić tzw. poradnik kryzysowy. Robert Klonowski z MSWiA przekazał PAP: - Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach.

Fundusz Kompensacyjny Zdarzeń Medycznych – alternatywa dla drogi sądowej

Zgodnie z obowiązującą ustawą z 16 czerwca 2023 r. o zmianie ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw od 1 lipca 2024 r. doszło do zniesienia wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych. W ramach pozasądowego trybu kompensaty szkód medycznych zastąpił je Rzecznik Praw Pacjenta będący dysponentem Funduszu Kompensacyjnego Zdarzeń Medycznych.

Prawo pacjenta do dostępu do dokumentacji medycznej

Jednym z fundamentalnych praw pacjenta jest prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych mu świadczeń zdrowotnych. Jak złożyć wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej?

Świadczenie mieszkaniowe w Policji, PSP, SG i SOP - podobne jak w wojsku, Karta Rodzin Mundurowych i inne zmiany. Porozumienie MSWiA ze związkowcami

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało 6 marca 2025 r. o podpisaniu porozumienia pomiędzy MSWiA a przedstawicielami związków zawodowych służb mundurowych podległych resortowi. Co zawiera to porozumienie?

REKLAMA

Poczta przestanie dostarczać listy od 1 stycznia 2026 r., 1/3 pracowników do zwolnienia ... w Danii. Czy tak samo może być w Polsce?

Zarząd duńskiej poczty PostNord ogłosił 6 marca 2205 r., że firma zaprzestanie z końcem 2025 r. dostarczania listów w związku z brakiem rentowności tej usługi i postępującą cyfryzacją. To m.in. skutek nowego prawa pocztowego, które weszło w życie w Danii. Operator pocztowy chce skupić się wyłącznie na dystrybucji paczek.

Wiceprezes BCC: Niezbędne jest przeprowadzenie uporządkowanego przeglądu zgłaszanych propozycji deregulacyjnych

We wtorek, 4 marca 2025 r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie koordynacji procesu legislacyjnego wdrażającego deregulację. Wiceprezes BCC Witold Michałek przekazał, że niezbędne jest przeprowadzenie uporządkowanego przeglądu zgłaszanych propozycji deregulacyjnych.

REKLAMA