reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Stolica: W wakacje - bez remontów mostów

Stolica: W wakacje - bez remontów mostów

Remont wiaduktów, frezowanie, poszerzanie ulic - m.in. takie prace odbędą się w okresie wakacyjnym w Warszawie. Zapowiadany remont mostu Łazienkowkiego został odłożony, z kolei prace na moście Grota-Roweckiego ruszą prawdopodobnie dopiero jesienią.

Tomasz Kunert ze stołecznego biura koordynacji inwestycji i remontów powiedział PAP, że jeszcze wiosną zdecydowano, że z braku pieniędzy nie odbędzie się remont mostu Łazienkowskiego. Początkowo zapowiadano, że prace na przeprawie będą trwały w lipcu i sierpniu. Z kolei zapowiadany na wakacje remont Grota-Roweckiego ruszy prawdopodobnie dopiero jesienią. Prace na tej przeprawie początkowo miały rozpocząć się po zakończeniu mistrzostw Euro 2012.

Przebudowa tego mostu zakłada poszerzenie przeprawy i dostosowanie jej do parametrów drogi ekspresowej - dwa pasy ruchu będą przeznaczone dla ruchu ekspresowego, trzy kolejne dla ruchu lokalnego. Po jednej stronie mostu będzie ścieżka rowerowa, po drugiej chodnik. Przebudowane mają być także łącznice i wiadukty nad trasą toruńską. Most podczas remontu ma być przejezdny. Planowany termin oddania mostu do użytkowania po remoncie to koniec 2014 roku - informuje GDDKiA.

Także prace związane z modernizacją bulwarów wiślanych ruszą dopiero po wakacjach. Kunert powiedział, że w ciągu kilku tygodni zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę. Zaznaczył, że utrudnienia związane m.in. z budową przejścia podziemnego dla pieszych pod Wisłostradą przy ul. Browarnej to kwestia przyszłego roku.

Na lewym brzegu Wisły powstaną m.in. promenady spacerowe, deptak, ścieżki rowerowe, pomosty dla łodzi, plac zabaw dla dzieci, pawilony usługowe. Przebudowa bulwarów wiślanych jest dofinansowana przez Unię Europejską.

W wakacje będą poszerzane w mieście niektóre jezdnie, zostaną przebudowane niektóre wiadukty, odbędzie się także frezowanie jezdni i wymiana nawierzchni chodników.

Trwa poszerzanie ul. Kasprowicza i Górczewskiej. Podczas wakacji mają rozpocząć się prace na skrzyżowaniu ul. Kasprowicza z ul. Wolumen, a także ul. Górczewskiej z ul. Lazurową. Do 15 sierpnia zwężona będzie ul. Czerniakowska na odcinku ul. Bartycka - ul. Gagarina w związku z robotami kanalizacyjnymi. W sierpniu przy stacji Ursus Północny będzie budowany przejazd pod torami kolejowymi - znacznie ograniczony zostanie ruch pociągów. Utrudnienia w ruchu związane z remontami wiaduktów na ul. Hynka zakończą się na początku października.

Kunert powiedział, że nie wyznaczono jeszcze terminów fryzowania ulic, ale będą to ul. Śródziemnomorska, Puławska na odcinku Rakowiecka-Dolna, ul. Armii Krajowej w Wesołej, ul. Wąwozowa na odcinku Al. KEN - Stryjeńskich, ul. Mokotowska na odcinku pl. Zbawiciela-Trasa Łazienkowska, Powstańców Śląskich na odcinku Górczewska-Połczyńska, ul. Błękitna.

Remontowane będą chodniki na odcinkach ulic: Inżynierskiej, Wileńskiej, Domaniewskiej. W wakacje zostanie dokończona także budowa ścieżek rowerowych na ul. Marymonckiej na odcinku Al. Zjednoczenia - Dewajtis, na al. Armii Ludowej na odcinku al. Szucha - ul. Mokotowska.

W stolicy największy wpływ na utrudnienia w ruchu ma budowa centralnego odcinka II linii metra. Na Pradze mostem Śląsko-Dąbrowskim nie mogą jeździć samochody osobowe. Przez przeprawę przejeżdżają jedynie pojazdy komunikacji zbiorowej, jednoślady, służby miejskie, taksówki. W Śródmieściu zamknięta dla ruchu kołowego jest ul. Świętokrzyska, nieprzejezdne jest skrzyżowanie tej ulicy z ul. Marszałkowską. Do połowy września tramwaje nie jeżdżą na odcinku od pl. Zbawiciela do ul. Stawki.

Trwają także prace na części tramwajowej mostu Skłodowskiej-Curie. Tramwaje Warszawskie zapowiadają, że pierwszy tramwaj przejedzie przez przeprawę być może na początku przyszłego roku. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rafał Styczyński

Doradca podatkowy, prawnik, ekspert w dziedzinie podatków.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama