REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Białystok: Ankieta dla organizacji pozarządowych nt. budynku dla nich

REKLAMA

Białostockie organizacje pozarządowe mogą w ankiecie przedstawić swoje pomysły na zagospodarowanie budynku, który ma być przeznaczony na ich potrzeby. Dane potrzebne są do dyskusji z władzami Białegostoku, które chcą część obiektu zająć na potrzeby magistratu.

27 sierpnia dojdzie do spotkania przedstawicieli środowiska organizacji pozarządowych w Białymstoku, z władzami miejskimi i urzędnikami magistratu. W spotkaniu ma wziąć też udział wojewoda podlaski Maciej Żywno.

REKLAMA

Poinformowała o tym PAP w poniedziałek Bożena Bednarek, prezes zarządu Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białegostoku. Władze Forum będą jedną ze stron rozmów.

REKLAMA

Chodzi o budynek w centrum Białegostoku, po dawnym szpitalu dermatologicznym przy ulicy św. Rocha. Przekazał go miastu w 2009 roku wojewoda podlaski z przeznaczeniem na działalność Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. W budynku trwa remont, który ma się zakończyć tak, by na początku przyszłego roku mogły się tam wprowadzić pierwsze organizacje.

Pod koniec lipca organizacje pozarządowe zaalarmowały, że miasto przedstawiło koncepcję, iż dwa piętra budynku zajmie magistrat na swoje cele, a jedynie poddasze będzie przeznaczone na działalność NGO'sów. Potem przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Białymstoku wyjaśniali, że to jedynie wstępna koncepcja i żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły.

Bednarek powiedziała w poniedziałek PAP, że 27 sierpnia rozmowy rozpoczną się od początku. Do tego czasu zainteresowane organizacje mogą wypowiedzieć się w ankiecie na temat swoich pomysłów na zagospodarowanie budynku, ale także, czy i w jakiej skali mogłyby partycypować w kosztach utrzymania budynku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zdaniem Bednarek spotkanie zaplanowane na 27 sierpnia, to "nowe otwarcie" w kwestii dyskusji o zagospodarowaniu budynku.

Ankietę można wypełniać do 23 sierpnia, jest dostępna na stronie internetowej Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białegostoku. Federacja skupia obecnie 55 organizacji, jest podmiotem w trakcie rejestracji sądowej.

REKLAMA

Kiedy informacja o planach władz miasta została nagłośniona, organizacje pozarządowe wsparły partie opozycyjne w Radzie Miejskiej Białegostoku. Domagają się, by miasto, zgodnie z wcześniejszymi planami, przeznaczyło na potrzeby NGO'sów cały budynek.

Według przedstawianej wówczas koncepcji magistratu, do budynku przy ul. św. Rocha miałyby się przenieść biura: promocji, kultury oraz sportu i rekreacji. Organizacje pozarządowe miałyby do dyspozycji poddasze budynku, 350 m kw., a także mogłyby korzystać z sal szkoleniowych i sali konferencyjnej na niższych piętrach.

Organizacje pozarządowe w Białymstoku mają swoje Centrum od siedmiu lat. W nowej lokalizacji miały mieć do dyspozycji nie tylko pomieszczenia biurowe, ale też sale konferencyjne, szkoleniowe, także miejsce na swoje archiwa. (PAP)

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Tatrach ratownicy ogłosili zagrożenie lawinowe pierwszego stopnia

Pierwszy stopień zagrożenia lawinowego ogłosili w czwartek ratownicy TOPR. Obowiązuje od wysokości 1800 m n.p.m. Mogą samoistnie schodzić małe i średnie lawiny. 

Będą pieniądze na budowę i przystosowanie schronów. Nawet 6 mld zł rocznie

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak poinformował, że ok. 6 mld zł rocznie będzie przeznaczonych na budowę i przystosowanie schronów w samorządach. Niebawem na ten cel zostanie przekazanych 0,15 pkt proc. PKB.

Znów rekord odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina. Dokąd latamy najczęściej?

W ciągu 10 miesięcy Lotnisko Chopina odprawiło ponad 18 mln pasażerów. Tylko w październiku Okęcie odprawiło blisko 1,9 mln podróżnych. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 6 października – 68 tys. 883.

Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. Na koniec października było ich 1 mln 191 tys. [Dane ZUS]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wzroście liczby ubezpieczonych cudzoziemców. Jak wynika z najnowszych danych ZUS, na koniec października 2024 r. do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 191 tys. cudzoziemców.

REKLAMA

MEN: Jest 27 000 nauczycieli religii. 45% poradzi sobie z ograniczeniem godzin religii z 2 do 1 tygodniowo [Wykaz]

MEN podał informacje o liczbie katechetów w Polsce (w tym liczbę katechetów mających uprawnienia do nauki innego przedmiotu). Przeszło 27 000 nauczycieli wiąże swoje zajęcia zawodowe z nauczaniem religii. I taka jest liczba osób, które z niepokojem czekają na ostateczny kształt lekcji religii. Czy min. Barbarze Nowackiej uda się redukcja liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo? Czy za drugą godzinę odbywającą się np. w salkach katechetycznych rząd wypłaci wynagrodzenia katechetom? Na ogólną liczbą 27 000 katechetów uczyć innego przedmiotu niż religia może 12 304 nauczycieli. 

W Sejmie: Dla krwiodawców nie 2 a 3 dni wolne od pracy. Państwo przejmuje koszt wynagrodzeń [Przykład]

W Sejmie propozycja: Nowy dzień wolny. I to państwo płaci za trzy dni wolnego od pracy dla krwiodawców. Od razu trzeba ocenić szansę na nowelizację przepisów na zerową, ale zobaczmy jak wyglądałyby przepisie po zmianie. I które trzeba zmienić. Może się kiedyś uda?

Szkoły nauczą dzieci odróżniania prawdy od manipulacji. Zmiany w systemie edukacyjnym w celu lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych

Do 2035 r. Polska ma zdrożyć jeden z kamieni milowych KPO - Politykę Cyfrowej Transformacji Edukacji. Chodzi m.in. o przemodelowanie kształcenia tak, by uczyć dzieci odróżniania prawdy od manipulacji, weryfikowania źródeł i korzystania z nich, a także mądrego używania narzędzi sztucznej inteligencji.

Będzie zmiana zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Projekt rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej

Projektowane nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej ma dostosować obecne zasady sporządzania sprawozdań do nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Projekt zawiera m.in. nowe wzory i instrukcje sporządzania sprawozdań składanych przez JST.

REKLAMA

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu

Na liście 20 słów w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024 znalazły się m.in. "aura", "skibidi", "yapping", "czemó" i "womp womp". Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024: finałowa 20-ka. Co znaczą te słowa? Można już głosować

Pierwszy etap dziewiątego plebiscytu PWN – Młodzieżowe Słowo Roku – jest już za nami! Dzięki zaangażowaniu głosujących do plebiscytowej bazy trafiło tysiące ciekawych słów i wyrażeń, spośród których Jury wyłoniło finałową dwudziestkę. Teraz czas na kolejną rundę – można już głosować na swoje ulubione słowo! Organizator plebiscytu, Wydawnictwo Naukowe PWN, czeka na głosy tylko do 30 listopada. Już niebawem przekonamy się, które słowo zostanie tym SZCZEGÓLNYM dla współczesnej, młodzieżowej polszczyzny.

REKLAMA