reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Białystok: Ankieta dla organizacji pozarządowych nt. budynku dla nich

Białystok: Ankieta dla organizacji pozarządowych nt. budynku dla nich

Białostockie organizacje pozarządowe mogą w ankiecie przedstawić swoje pomysły na zagospodarowanie budynku, który ma być przeznaczony na ich potrzeby. Dane potrzebne są do dyskusji z władzami Białegostoku, które chcą część obiektu zająć na potrzeby magistratu.

27 sierpnia dojdzie do spotkania przedstawicieli środowiska organizacji pozarządowych w Białymstoku, z władzami miejskimi i urzędnikami magistratu. W spotkaniu ma wziąć też udział wojewoda podlaski Maciej Żywno.

Poinformowała o tym PAP w poniedziałek Bożena Bednarek, prezes zarządu Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białegostoku. Władze Forum będą jedną ze stron rozmów.

Chodzi o budynek w centrum Białegostoku, po dawnym szpitalu dermatologicznym przy ulicy św. Rocha. Przekazał go miastu w 2009 roku wojewoda podlaski z przeznaczeniem na działalność Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. W budynku trwa remont, który ma się zakończyć tak, by na początku przyszłego roku mogły się tam wprowadzić pierwsze organizacje.

Pod koniec lipca organizacje pozarządowe zaalarmowały, że miasto przedstawiło koncepcję, iż dwa piętra budynku zajmie magistrat na swoje cele, a jedynie poddasze będzie przeznaczone na działalność NGO'sów. Potem przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Białymstoku wyjaśniali, że to jedynie wstępna koncepcja i żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły.

Bednarek powiedziała w poniedziałek PAP, że 27 sierpnia rozmowy rozpoczną się od początku. Do tego czasu zainteresowane organizacje mogą wypowiedzieć się w ankiecie na temat swoich pomysłów na zagospodarowanie budynku, ale także, czy i w jakiej skali mogłyby partycypować w kosztach utrzymania budynku.

Zdaniem Bednarek spotkanie zaplanowane na 27 sierpnia, to "nowe otwarcie" w kwestii dyskusji o zagospodarowaniu budynku.

Ankietę można wypełniać do 23 sierpnia, jest dostępna na stronie internetowej Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białegostoku. Federacja skupia obecnie 55 organizacji, jest podmiotem w trakcie rejestracji sądowej.

Kiedy informacja o planach władz miasta została nagłośniona, organizacje pozarządowe wsparły partie opozycyjne w Radzie Miejskiej Białegostoku. Domagają się, by miasto, zgodnie z wcześniejszymi planami, przeznaczyło na potrzeby NGO'sów cały budynek.

Według przedstawianej wówczas koncepcji magistratu, do budynku przy ul. św. Rocha miałyby się przenieść biura: promocji, kultury oraz sportu i rekreacji. Organizacje pozarządowe miałyby do dyspozycji poddasze budynku, 350 m kw., a także mogłyby korzystać z sal szkoleniowych i sali konferencyjnej na niższych piętrach.

Organizacje pozarządowe w Białymstoku mają swoje Centrum od siedmiu lat. W nowej lokalizacji miały mieć do dyspozycji nie tylko pomieszczenia biurowe, ale też sale konferencyjne, szkoleniowe, także miejsce na swoje archiwa. (PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama