reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Kujawsko-pomorskie: 15 mln zł na walkę z bezrobociem

Kujawsko-pomorskie: 15 mln zł na walkę z bezrobociem

15 mln zł na wsparcie bezrobotnych lub zagrożonych zwolnieniem z pracy przeznaczył samorząd woj. kujawsko-pomorskiego. Pieniądze można dostać na szkolenia, poradnictwo, pośrednictwo pracy, staże i praktyki, a także na założenie firmy.

"Najnowszy konkurs zorganizowaliśmy z myślą o przeciwdziałaniu bezrobociu wśród osób, które utraciły pracę lub są zagrożone jej utratą. To kolejne środki uruchamiane przez samorząd województwa z myślą o aktywizacji zawodowej osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy, bo trwa już realizacja wartego 50 mln zł przedsięwzięcia, w ramach którego bezrobotni z całego regionu mogą otrzymać dotację na podjęcie działalności gospodarczej" - podkreślił Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak zaznaczył, konkurs ogłaszany jest zgodnie z procedurą przyspieszonego wyboru projektów (tzw. szybkiej ścieżki), co oznacza, że o otrzymaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń (w przypadku projektów, które spełnią minimalne wymogi formalne i merytoryczne). "To warunki wprowadzone przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w celu szybkiego reagowania antykryzysowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki" - dodał.

Pieniądze mogą być przeznaczone m.in. na bezzwrotne wsparcie dla osób, które chcą podjąć działalność gospodarczą poprzez doradztwo (indywidualne i grupowe) oraz szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności potrzebnych do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Chętni do założenia firmy mogą dostać do 40 tys. zł.

Samorząd wojewódzki oferuje także pomoc organizatorom szkoleń i poradnictwa zawodowego, poradnictwa psychologicznego, pośrednictwa pracy. Pieniądze można także przeznaczyć na staże i praktyki zawodowe przygotowujące do podjęcia pracy w nowym zawodzie czy subsydiowanie zatrudnienia uczestnika projektu u nowego pracodawcy.

Pieniądze na wsparcie osób zagrożonych bezrobociem pochodzą z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Advicero Nexia

Doradztwo podatkowe, księgowość, corporate services, obsługa płacowo-kadrowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama