reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Wiadomości > Warmińsko-Mazurskie: Szpital w Giżycku przekształcony w spółkę z.o.o.

Warmińsko-Mazurskie: Szpital w Giżycku przekształcony w spółkę z.o.o.

Radni powiatu giżyckiego zdecydowali o przekształceniu miejscowego szpitala z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Giżycku w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Zadłużenie szpitala wynosi obecnie 5 mln zł.

Starosta powiatu giżyckiego Mirosław Drzażdżewski powiedział, że ma nadzieję, iż przekształcenie szpitala będzie się wiązało "ze sprawniejszym zarządzaniem placówką".

"Odpowiedzialność w zarządzaniu spółką jest inna, większa, od odpowiedzialności kierowania zakładem opieki zdrowotnej. Mamy nadzieję, że przekształcenie pozwoli nam pozyskać sprawnego menadżera bo wiemy, że wszystko, w tym kondycja finansowa jednostki, zależy od ludzi" - wyjaśnił Drzażdżewski.

Uchwała podjęta w czwartek przez giżyckich radnych stwierdza, że kapitał zakładowy spółki wynosi 100 tys. zł, a jedynym wspólnikiem spółki jest powiat giżycki, który obejmie w niej 100 proc. udziałów, opłacając je w formie pieniężnej.

Uchwała zakłada także, że można będzie zbyć do 70 proc. udziałów w spółce. W rozmowie z PAP starosta giżycki przyznał, że liczy na to, że dzięki temu zapisowi w przyszłości da się pozyskać inwestora do prowadzenia działalności leczniczej.

"Przekształcenie szpitala nie stanowi żadnego zagrożenia dla jego działalności" - podkreślił Drzażdżewski.

Giżycki szpital jest obecnie zadłużony na 5 mln zł. To jedyny szpital działający w powiecie giżyckim, ma 245 łóżek na jedenastu oddziałach. Pracuje w nim ok. 380 osób. W 2010 roku szpital obchodził 100-lecie istnienia.

Uchwała o przekształceniu szpitala w spółkę wchodzi w życie w dniu podjęcia.(PAP)

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Soneta sp. z o.o.

Firma Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama