REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

W 2022 r. 5 mln zł z „Tenisowej Polski” ma trafić do klubów i gmin

5 mln zł z „Tenisowej Polski” ma trafić do klubów i gmin
5 mln zł z „Tenisowej Polski” ma trafić do klubów i gmin
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Beneficjentem nowego programu „Tenisowa Polska” mogą być kluby i jednostki samorządu terytorialnego. Nabór wniosków ma zostać ogłoszony na początku stycznia 2022 r.

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk ogłosił w Zielonej Górze uruchomienie w 2022 r. pilotażowego programu „Tenisowa Polska” z budżetem w wysokości 5 mln zł. Jego celem jest wpieranie rozwoju tej dyscypliny poprzez dofinansowywanie modernizacji obiektów sportowych.

REKLAMA

Tenisowa Polska - nowy program dla gmin

REKLAMA

Minister mówił, że z uwagi na sukcesy polskich tenisistów jego resort zdecydował się na wyodrębnienie z programu "Sportowa Polska" podprogramu pn. "Tenisowa Polska" dedykowanego tylko i wyłącznie infrastrukturze tenisowej. „W 2022 roku będzie to program pilotażowy. Przeznaczyliśmy na niego 5 mln zł. W ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym (PZT) zabudżetowaliśmy to w taki sposób, że przy 50-procentowym dofinansowaniu z ministerstwa sportu może to pozwolić na wymianę nawierzchni (kortów) z klasycznej mączki na nawierzchnię twardą lub zadaszenie około 50 takich obiektów w roku 2022 w ramach pilotażu” – powiedział Bortniczuk.

Dodał, że w zależności jak duże będzie zapotrzebowanie i zainteresowanie, ministerstwo zadecyduje jak ten program będzie rozwijany w kolejnych latach. W pierwszym naborze - pilotażu będą promowane obiekty, na których na co dzień działalność prowadzą kluby tenisowe kształcące młodzież. Beneficjentem mogą być kluby i jednostki samorządu terytorialnego. Nabór wniosków ma zostać ogłoszony na początku stycznia przyszłego roku.

REKLAMA

Według wyliczeń ministerstwa i PZT szacowany koszt wymiany nawierzchni jednego obiektu to około 200 tys. zł, a koszt przykrycia go halą łukową to ok. 250 tys. zł. Tym samym dofinansowanie ministerialne może jednostkowo wynieść maksymalnie do 100 tys. zł na nawierzchnię i do 125 tys. zł na zadaszenie. „Liczymy, że około 50 obiektów w pierwszym roku działania tego projektu uda się doprowadzić do renowacji lub zadaszenia” – dodał minister sportu.

„Program +Tenisowa Polska+ jest kontynuacją naszego Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa, gdzie finansujemy 100 klubów - i to jest pierwszy krok w tenisowym światku dla młodych dzieci - opłacając obiekty klubom, pracę trenerów i sprzęt. Dzięki inicjatywie pana ministra niejako ten program otrzymuje kontynuację poprzez budowę czy renowacje kortów. Dzisiaj 70-75 procent turniejów rozgrywanych jest na kortach twardych. Nowoczesnych obiektów w Polsce brakowało i bardzo się cieszę, że pan minister ten problem rozumie i wyszedł z taką inicjatywą. To naprawdę coś wspaniałego” – powiedział na konferencji prezes PZT Mirosław Skrzypczyński.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Duże zmiany w wojsku. Nowy plan MON

14 sierpnia nastąpi istotna zmiana w strukturach dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jak poinformował wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, Cezary Tomczyk, podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, WOT zostaną bezpośrednio podporządkowane Sztabowi Generalnemu Wojska Polskiego.

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego! - Trenuj z Wojskiem 5

Bezpłatne szkolenia wojskowe dla każdego ruszają. To już 5. edycja programu Trenuj z Wojskiem. Można nauczyć się posługiwania się bronią, strzelania na trenażerze, przetrwania, zachowania podczas alarmów, walki wręcz, a nawet rzutu granatem. Kiedy odbywają się szkolenia? Kto może się zgłosić?

Top 10 szkół przyjaznych LGBTQ+ w 2024 roku. Nowy ranking

W ramach 4. ogólnopolskiej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+, przeprowadzonej pod hasłem "Szkoła Zaufania", zebrano opinie 20 tys. osób. Po raz pierwszy wyniki zostały zaprezentowane w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Szkoły, które zdobyły najwyższe miejsca, otrzymają tarcze z rysunkiem tęczy i napisem "Szkoła Zaufania".

Europejska karta parkingowa dla osób z niepełnosprawnościami. Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy

Parlament Europejski zatwierdził nowe przepisy, które mają na celu ułatwienie życia osobom z niepełnosprawnościami w całej Unii Europejskiej. Przepisy te wprowadzają ogólnounijną kartę dla osób z niepełnosprawnościami oraz europejską kartę parkingową dla osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA

Rada Krajowa KO zatwierdziła listy do Parlamentu Europejskiego. Sienkiewicz podał się do dymisji

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Na czele list znajdują się znane postacie, w tym członkowie rządu.

Jak walczyć z przymrozkami? Gdzie? kiedy? Co z kwitnącymi sadami, ogrodami, plantacjami? [prognoza pogody]

Przymrozki 24-26 kwietnia. Gdzie? kiedy? Jakie? Co z kwitnącymi jabłoniami, gruszami, śliwami, borówką, porzeczkami?

Jaka jest liczba ludności w Polsce? Dane GUS

Liczba ludności w Polsce znów się zmniejszyła. Ile wynosi na koniec I kwartału 2024 r.? GUS podał dane. 

Różowe skrzyneczki w szkołach. MEN pracuje nad nowym projektem

Wiceminister edukacji Paulina Piechna-Więckiewicz poinformowała, że resort bierze pod uwagę kwestię dostępności w szkołach tzw. różowych skrzyneczek ze środkami higieny intymnej. Przekazała, że w środę spotka się w tej sprawie z przedstawicielami samorządu.

REKLAMA

ZNP: gwałtowna zainteresowanie nauczycieli urlopami dla poratowania zdrowia. Emerytury stażowe bez tego urlopu

W ciągu ostatnich trzech lat o 40 proc. wzrosła liczba wniosków nauczycieli o urlopy dla poratowania zdrowia, a także liczba zwolnień lekarskich. Nie skorzystają z urlopu nauczyciele na wcześniejszych emeryturach.

Nowa lista lektur. Co proponuje Ministerstwo Edukacji Narodowej?

W projekcie MEN znalazły się m.in. lektury szkolne wydane w ostatnich latach. Jakie pozycje zniknęły z listy?

REKLAMA