reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

GSIA

Jaką działalność może prowadzić zakład budżetowy

Aktualizacja: 01.09.2010

Czy zakład budżetowy, którego podstawowym celem działalności jest realizacja zadań gminy w zakresie sportu i rekreacji, może prowadzić dodatkową działalność? »

Sprawozdania z prac audytu

Aktualizacja: 01.09.2010

Audytorzy wewnętrzni muszą informować kierownictwo o wynikach przeprowadzanych zadań. Standardy audytu nie określają dokładnie, jaką formę powinna mieć taka informacja, precyzują jedynie, co powinna zawierać. W praktyce ostateczne sprawozdanie z audytu ma najczęściej formę pisemną. »

Poradnik Samorządowca - Sprawy samorządowe w pytaniach i odpowiedziach

Aktualizacja: 24.08.2010

Spraw dotyczących samorządu jest tak dużo, że nie sposób zebrać ich w jednym opracowaniu. Jednak spośród pytań zadawanych ekspertom Gazety Samorządu i Administracji kształtuje się pewna grupa spraw szczególnie interesująca samorządowców i te właśnie omawiamy. »

Wysoka jakość promocji polskich regionów

Aktualizacja: 16.08.2010

Działania promocyjne „małych ojczyzn” przeżywają zdecydowany rozkwit. Pomysły promocyjne, jakimi samorządy pragną podbić serca i portfele Polaków oraz turystów zagranicznych, są na coraz wyższym poziomie. »

Planowanie przestrzenne to przywilej, a nie przykry obowiązek

Aktualizacja: 16.08.2010

Mimo powszechnej opinii, że plany miejscowe są pożądane, wiele gmin uważa ich sporządzanie za niepotrzebny wydatek, często zastępując je decyzjami o warunkach zabudowy. Dlaczego władze nie dostrzegają długofalowych korzyści, jakie niesie perspektywiczne planowanie? »

Jak chronić niszczejące zabytki

Aktualizacja: 02.08.2010

Dbanie o zabytki jest jednym z obowiązków gmin. Lata zaniedbań spowodowały, że potrzeby finansowe są ogromne, a samorządy nie mają środków na renowację pałaców i dworów. Sprawę ułatwiłyby zmiany ustawodawcze dotyczące reprywatyzacji, ale działania te ciągle są odkładane. »

Wspólne warsztaty z ekonomii społecznej dla urzędników i organizacji pozarządowych

Aktualizacja: 02.08.2010

Jak pomóc potrzebującym w gminie czy dzielnicy, jak wykorzystać potencjał danej miejscowości – tego można się dowiedzieć, uczestnicząc w zajęciach z ekonomii społecznej. To istotne zagadnienia, zwłaszcza że samorząd należy do najważniejszych podmiotów realizujących działania z tego zakresu. »

Jak samorządy mogą efektywnie pozyskać dofinansowanie z Brukseli

Aktualizacja: 05.07.2010

Warto składać wnioski o dofinansowanie projektów z programów dobrze już znanych, ale także z tych oferowanych bezpośrednio z Brukseli, jak jest to w przypadku programu LIFE+. Choć konkurencja jest duża, to efekty – jak w przypadku miasta Gniezno – mogą być dobrym przykładem do naśladowania. »

Oddział przedsiębiorcy jako wykonawca

Aktualizacja: 05.07.2010

Dokonując oceny formalnej ofert, zamawiający musi sprawdzić, czy podmiot ubiegający się o zamówienie ma zdolność do bycia wykonawcą. »

Poradnik Samorządowca - Kampania wyborcza

Aktualizacja: 29.06.2010

Różne formy marketingu politycznego i propagandy są tak stare, jak struktura władzy, opinia publiczna, sztuka i literatura, środki komunikacji społecznej oraz rywalizacja polityczna. »

Zbliża się termin likwidacji gospodarstw pomocniczych i części zakładów budżetowych

Aktualizacja: 15.06.2010

Do końca 2010 roku samorządy muszą zlikwidować gospodarstwa pomocnicze oraz część zakładów budżetowych. Pozostaną po nich zadania, które po 1 stycznia 2011 r. nadal muszą być realizowane. Czasu na wybór nowej formy ich prowadzenia nie zostało wiele, tym bardziej że samo przygotowanie przekształcenia może potrwać kilka miesięcy »

Staranność w gromadzeniu informacji w zadaniach audytowych

Aktualizacja: 15.06.2010

Realizując zadanie, audytor wewnętrzny musi opierać się na uzyskanych informacjach i dowodach. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie uzyskane dane są tak samo wiarygodne. »

Jak przyciągnąć turystów – strategie marketingowe

Aktualizacja: 01.06.2010

Niektóre miejscowości odwiedzają tłumy turystów, a inne, mimo równie atrakcyjnego położenia i oferty, nie osiągają tak dobrych efektów. Te pierwsze zbudowały silną markę i dzięki niej wygrywają konkurencję. »

Nadal są środki na projekty w PO Kapitał Ludzki

Aktualizacja: 01.06.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nie przewiduje obecnie zwiększenia limitu środków na komponent regionalny Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dla któregokolwiek województwa. Jednocześnie resort nie wyklucza, że w drugiej połowie roku będzie możliwe przesunięcie na ten cel środków z innych programów operacyjnych. »

Poradnik Samorządowca - Informatyzacja administracji

Aktualizacja: 27.05.2010

Działalność administracji publicznej od kilku lat przestaje ograniczać się do załatwiania spraw wyłącznie poprzez bezpośredni kontakt urzędnika i obywatela. Pojawiają się nowe możliwości technologiczne, prawne, organizacyjne czy finansowe wpływające na funkcjonowanie każdego urzędu w rzeczywistości „wirtualnej”. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jerzy Piskorski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama