REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Matura 2023 r. z jęz. angielskiego. Ściągnij arkusze CKE z Infor.pl

Subskrybuj nas na Youtube
Matura 2023 r. z jęz. angielskiego. Ściągnij arkusze CKE z Infor.pl
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Infor.pl udostępnia arkusze z języka angielskiego z matury 2023 r.

Zakończył się pisemny egzamin maturalny na poziomie podstawowym z języka angielskiego. Egzamin pisemny na tym poziomie z wybranego języka obcego nowożytnego jest obowiązkowy. Angielski to od lat najczęściej wybierany przez maturzystów język obcy.

REKLAMA

Arkusze z języka angielskiego dla Formuły 2023

Poziom podstawowy

MJAP-P0-100-2305
MJAU-P0-100-2305

Arkusz egzaminacyjny (wersja A)

Przykładowe zadanie:

W ubiegłym tygodniu wygrałeś(-aś) konkurs fotograficzny dla młodzieży. W e-mailu do
kolegi z Anglii:
• wyjaśnij powody uczestnictwa w tym konkursie
• opisz, co przedstawia Twoje zwycięskie zdjęcie
• zrelacjonuj przebieg wręczania nagród
• zachęć kolegę do udziału w konkursie fotograficznym w przyszłym roku i napisz,
w jaki sposób pomożesz mu przygotować się do tego konkursu.
Napisz swoją wypowiedź w języku angielskim. Podpisz się jako XYZ.
Rozwiń swoją wypowiedź w każdym z czterech podpunktów, tak aby osoba nieznająca
polecenia w języku polskim uzyskała wszystkie wskazane w nim informacje. Pamiętaj,
że długość wypowiedzi powinna wynosić od 80 do 130 wyrazów (nie licząc wyrazów
podanych na początku wypowiedzi). Oceniane są: umiejętność pełnego przekazania
informacji (5 punktów), spójność i logika wypowiedzi (2 punkty), zakres środków językowych
(3 punkty) oraz poprawność środków językowych (2 punkty).

Arkusz egzaminacyjny (wersja A) dla obywateli Ukrainy
Transkrypcja nagrań
Nagrania
Zasady oceniania rozwiązań zadań

Arkusze z języka angielskiego dla Formuły 2015

Matura 2023 z angielskiego - jakie były plotki o temacie wypracowania?

Eska.pl poinformowała,  że w Internecie pojawiły się pierwsze, jeszcze nieoficjalne informacje, opisujące zadany temat pisemny na maturze z angielskiego.

Maturzyści zmierzyli się z e-mailem.Temat pisemny na maturze z angielskiego w 2023 roku w dwóch formułach miał brzmieć następująco:

"W ubiegłym tygodniu wygrałeś(-aś) konkurs fotograficzny dla młodzieży. W e-mailu do kolegi z Anglii:

- wyjaśnij powody uczestnictwa w tym konkursie
- opisz, co przestawia Twoje zwycięskie zdjęcie
- zrelacjonuj przebieg wręczenia nagród
- zachęć kolegę do udziału w konkursie fotograficznym w przyszłym roku i napisz w jaki sposób pomożesz mu przygotować się do tego konkursu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak widać relacje internautów pokryły się z rzeczywistymi zadaniami.

Zasady zdawania egzaminu maturalnego w 2023 r.

W tym roku egzaminy maturalne przeprowadzane są w dwóch formułach. Tegoroczni absolwenci liceów ogólnokształcących zdają egzaminy w nowej formule (Formuła 2023). Z kolei tegoroczni absolwenci techników, szkół branżowych II stopnia i abiturienci z wcześniejszych roczników zdają w starej formule (Formuła 2015).

 

Egzamin pisemny z angielskiego na poziomie podstawowym rozpoczął się o godz. 9.00. Niezależnie czy był zdawany w starej, czy w nowej formule, trwał 120 minut.

 

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik, pytany o przebieg egzaminu, powiedział, że nie było sygnałów o nieprawidłowościach.

 

Arkusze egzaminacyjne z angielskiego na poziomie podstawowym CKE ma ujawnić w piątek po południu.

 

W piątek o godz. 14.00 rozpoczną się pisemne egzaminy z innych języków obcych nowożytnych zdawanych na poziomie podstawowym: z niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego, francuskiego i z włoskiego.

 

Arkusze egzaminacyjne z tych języków CKE ma ujawnić w piątek wieczorem.

 

Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów na poziomie podstawowym: z języka polskiego, z matematyki i z języka obcego nowożytnego. Abiturienci ze szkół lub klas z językiem nauczania mniejszości narodowych obowiązkowy mają jeszcze egzamin pisemny z języka ojczystego na poziomie podstawowym.

 

Maturzyści muszą też przystąpić obowiązkowo do jednego pisemnego egzaminu z przedmiotu do wyboru. Chętni mogą przystąpić maksymalnie do sześciu takich egzaminów. Wśród przedmiotów do wyboru, zdawanych na poziomie rozszerzonym, są m.in. języki obce, które są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

 

Egzamin z angielskiego na poziomie rozszerzonym, a także egzamin z angielskiego na poziomie dwujęzycznym będą przeprowadzone we wtorek 9 maja, rano.

 

Egzaminy z niemieckiego na poziomie rozszerzonym i egzamin na poziomie dwujęzycznym będą 10 maja po południu, z rosyjskiego – 11 maja po południu, z francuskiego – 12 maja po południu, z włoskiego – 18 maja po południu, a z hiszpańskiego – 22 maja po południu.

 

Wszyscy tegoroczni abiturienci muszą też przystępować do dwóch egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Maturzyści ze szkół dla mniejszości narodowych muszą przystąpić jeszcze do egzaminu ustnego z języka ojczystego.

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

Kalendarz szczepień dorosłych [TABELA]

Kalendarz szczepień dorosłych. Kiedy i na co warto się zaszczepić? Które szczepionki są szczególnie zalecane dla seniorów? Ile dawek poszczególnych szczepionek? Polskie Towarzyszko Medycyny rodzinnej we współpracy z Fundacją MY PACJENCI opracowało kalendarz szczepień dla dorosłych.

Branża pirotechniczna chce wzmocnić potencjał obronny kraju

W odpowiedzi na zapowiadane przez rząd plany dotyczące szeroko zakrojonych szkoleń wojskowych, przedstawiciele branży pirotechnicznej, w liście wysłanym do ministrów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji, podkreślają swoje unikalne kompetencje i zasoby. Chodzi o wzmocnienie bezpieczeństwa państwa oraz efektywną współpracę ze strukturami obronnymi.

REKLAMA

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi o zmiany w zakresie rejestru umów

Od 1 stycznia 2026 r. nowy obowiązek jednostek sektora finansów publicznych. Chodzi m.in. o zmiany w zakresie rejestru umów. Projekt nowelizacji trafił do opiniowania. Projektodawcą jest Ministerstwo Finansów.

8400 zł brutto dla pracowników pomocy społecznej? 3-miesięczny urlop? Związkowcy przedstawili propozycje

Ile zarabia pracownik pomocy społecznej? A ile powinien zarabiać? Związkowa Alternatywa domaga się radykalnej poprawy warunków pracy i wynagrodzeń zatrudnionych w tym sektorze. Związek oczekuje skokowego wzrostu płac, dotrzymania przez rząd złożonych wcześniej obietnic, a także zapewnienia urlopu regeneracyjnego i warunków do rozwoju zawodowego dla wszystkich zatrudnionych w sektorze pomocy społecznej.

Gminy mają problemy finansowe, bo słabo ściągają zaległe czynsze, podatki, kary i tym podobne zobowiązania

Podatki, czynsze za mieszkania komunalne, wodę, wywóz śmieci, alimenty i mandaty – takich opłat nie regulują konsumenci oraz firmy wobec gmin. Nazbierało się tego już ponad 17,5 miliarda złotych. Jednocześnie gminy narzekają na brak pieniędzy na remonty, budowę mieszkań i inne ważne przedsięwzięcia.

36 lat w oczekiwaniu na diagnozę. Pacjenci z chorobami rzadkimi wciąż czekają na zmiany

W Polsce ponad 3 miliony osób zmaga się z chorobami rzadkimi, a system opieki zdrowotnej wciąż nie jest odpowiednio przystosowany do ich potrzeb. Czas oczekiwania na diagnozę często rozciąga się na lata, co prowadzi do pogorszenia zdrowia pacjentów i stanowi ogromne obciążenie dla ich rodzin. Oto historie pacjentów, którzy latami czekali na diagnozę.

REKLAMA

4666 zł dla każdego sołtysa? Wybory organizowane przez PKW?

Czy sołtysi otrzymają wynagrodzenia na poziomie ustawowej płacy minimalnej? Czy wybory na sołtysa będą organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą, a kandydaci organizować będą kampanie w swoich wsiach? Profesjonalizacje działań najmniejszych jednostek administracyjnych zaproponował jeden z kandydatów na Prezydenta PR.

Status ochrony wilka. Komisja Europejska proponuje zmiany

7 marca 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące załączników do konwencji berneńskiej. Chodzi o zmianę statusu ochrony wilka. Komisja UE proponuje dostosowanie statusu ochrony wilka w prawodawstwie UE do konwencji berneńskiej.

REKLAMA