REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Egzamin ósmoklasisty 2024 r: Odpowiedzi z matematyki. Zadania otwarte i zamknięte. Arkusz egzaminacyjny [CKE i PDF]

Egzamin ósmoklasisty 2024 r:  Odpowiedzi z matematyki. Arkusze egzaminacyjne [CKE i PDF}] Relacja z egzaminu
Egzamin ósmoklasisty 2024 r: Odpowiedzi z matematyki. Arkusze egzaminacyjne [CKE i PDF}] Relacja z egzaminu
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Na infor.pl arkusze egzaminacyjne z dzisiejszego egzaminu ósmoklasisty z matematyki, a także odpowiedzi naszych ekspertów.

Uczniowie klas VIII już egzaminie z matematyki - za nimi druga część egzaminu ósmoklasisty.

W środę odbył się pisemny egzamin z matematyki – druga część egzaminu ósmoklasistów. We wtorek uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, w czwartek czeka ich pisemny egzamin z języka obcego.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej.

Egzamin ósmoklasisty 2024 r:  Odpowiedzi z matematyki. Arkusze egzaminacyjne [CKE i PDF] Relacja z egzaminu

grafika

 

Egzamin ósmoklasisty 2024 r:  Odpowiedzi z matematyki. Arkusze egzaminacyjne [CKE i PDF] Relacja

CKE

ARKUSZ CKE Z MATEMATYKI (PDF)

Egzamin ósmoklasisty 2024 r. - odpowiedzi [Matematyka]

Odpowiedzi udzielają eksperci z serwisu "MATEMATYKA Gryzie"

Zaraz po opublikowaniu przez Centralną Komisję Egzaminacyjną arkuszy CKE nasi eksperci z serwisu "MATEMATYKA Gryzie" zasiedli do nich i przygotują dla Was proponowane odpowiedzi, które zamieszczamy poniżej. Strona nie odświeża się automatycznie – kliknij F5.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Matematyka [ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI]

 

Egzamin ósmoklasisty 2024 r:  Odpowiedzi z matematyki. Arkusze egzaminacyjne [CKE i PDF] Relacja

Inne

Egzamin ósmoklasisty 2024. Matematyka [ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI]

 

Egzamin ósmoklasisty 2024 r:  Odpowiedzi z matematyki. Arkusze egzaminacyjne [CKE i PDF] Relacja

Inne

Egzamin ósmoklasisty 2024. Matematyka [ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI]

 

 

Inne

Egzamin ósmoklasisty 2024. Matematyka [ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI]

 

Egzamin ósmoklasisty 2024 r:  Odpowiedzi z matematyki. Arkusze egzaminacyjne [CKE i PDF] Relacja

Inne

Egzamin ósmoklasisty 2024. Matematyka [ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI]

 

Egzamin ósmoklasisty 2024 r:  Odpowiedzi z matematyki. Arkusze egzaminacyjne [CKE i PDF] Relacja

Inne

Egzamin ósmoklasisty 2024. Matematyka [ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI]

 

Egzamin ósmoklasisty 2024 r:  Odpowiedzi z matematyki. Arkusze egzaminacyjne [CKE i PDF] Relacja

Inne

Więcej odpowiedzi w artykule Dziennik.pl Egzamin ósmoklasisty 2024. Matematyka [ARKUSZE CKE i ODPOWIEDZI]

REKLAMA

Co było na egzaminie ósmoklasisty?

REKLAMA

Arkusz zawiera 19 zadań. Wśród nich było 15 zadań zamkniętych i cztery otwarte. Wśród zadań były zarówno zamknięte, czyli takie, w których m.in. uczeń wybiera jedną spośród podanych lub wskazuje, które z podanych odpowiedzi są prawdziwe albo fałszywe, jak i zadania otwarte, czyli takie, w których zdający musi udzielić odpowiedzi.

Zdający musieli się wykazać umiejętnością wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, np. wykonywać działania na potęgach oraz wykonywać obliczenia procentowe. Musieli wykazać się także m.in. umiejętnością odczytywania danych z wykresów i diagramów, obliczeń na ułamkach, procentach, posługiwania się czasem, rozwiązywania równań z dwoma i z trzema niewiadomymi, przekształcania równań, obliczania prawdopodobieństwa. Ósmoklasiści musieli także wykazać się znajomością figur i brył geometrycznych oraz ich właściwości.

Jedno z zdań zamkniętych brzmiało: "Wypisano ułamki spełniające łącznie następujące warunki: mianownik każdego z nich jest równy 4; licznik każdego z nich jest liczbą naturalną większą od mianownika; każdy z tych ułamków jest większy od liczby 3 oraz mniejszy od liczby 5. Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych. Wszystkich ułamków spełniających powyższe warunki jest A. sześć. B. siedem. C. osiem. D. dziewięć".

REKLAMA

Inne zamknięte zdanie brzmiało: "Podróż pociągiem z Olsztyna do Gdyni planowo trwa 2 godziny i 54 minuty. Pewnego dnia pociąg wyjechał z Olsztyna punktualnie o wyznaczonej godzinie, ale przyjechał do Gdyni z czterominutowym opóźnieniem o godzinie 17:31. Dokończ zdanie. Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych. Pociąg wyjechał z Olsztyna o godzinie A. 14:27 B. 14:41 C. 14:31 D. 14:33".

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeszcze inne zadanie zamknięte zilustrowane było wykresem, na którym przedstawiono zależność pola pomalowanej powierzchni od ilości zużytej farby, przy czym pole pomalowanej powierzchni było wprost proporcjonalne do ilości zużytej farby. Uczniowie mieli ocenić, prawdziwość dwóch zdań, w których podano jaką ilość farby zużyto do pomalowania określonej powierzchni.

Pierwsze z zadań otwartych brzmiało: "Ela i Ania dostały w prezencie po jednym zestawie puzzli o takiej samej liczbie elementów. Ela ułożyła 2/5 swoich puzzli, a Ania 1/3 swoich. Dziewczynki ułożyły łącznie 440 elementów. Oblicz, z ilu elementów składa się jeden zestaw puzzli".

 

Inne zadanie otwarte brzmiało: "Pan Jan sprzedał w swoim sklepie 120 kg truskawek. Połowę masy tych truskawek sprzedał w dużych opakowaniach, 10 proc. masy truskawek – w średnich, a pozostałe truskawki w małych opakowaniach. W tabeli podano informacje dotyczące sprzedaży truskawek w sklepie pana Jana". Z tabeli wynika, że duże opakowanie zawiera kilogram truskawek i trzeba za nie zapłacić 18 zł, średnie to 0,5 kg - kosztuje 10 zł, małe opakowanie to 0,25 kg - kosztuje 6 zł. Uczeń miał obliczyć jaką kwotę otrzymał pan Jan ze sprzedaży wszystkich truskawek.

 

W innym zadaniu zilustrowanym prostokątem, który podzielono na trzy trójkąty, trzeba było obliczyć pole trapezu, który powstał w wyniku wpisania trójkątów. W ostatnim zadaniu zamkniętym zilustrowanym dwoma wieżami z klocków trzeba było obliczyć różnicę wysokości obu wież. Wieże były one z trzech jednakowych klocków w kształcie sześcianu i jednego klocka w kształcie ostrosłupa prawidłowego czworokątnego. Każda wieża była zbudowana z dwóch klocków. Uczniowie mieli podaną długość krawędzi sześcianu oraz długość podstawy ostrosłupa i jego objętość.

 

CKE o egzaminie ósmoklasisty 2024 r. Zasady

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik w środę przed rozpoczęciem egzaminu z matematyki powiedział PAP, że wszystko przebiegło spokojnie.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzony na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Wymagania egzaminacyjne stanowią zawężony katalog wymagań określonych w podstawie.

Egzamin z matematyki trwał 100 minut. Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu, np. dla uczniów z dysleksją, mógł zostać przedłużony do 150 minut.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie, otrzymają też zaświadczenia o wynikach.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisał w drugim terminie – 10-12 czerwca.

Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia. (PAP)

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jeśli posiadasz dużą rodzinę, należą Ci się zniżki. Jakie?

Jesteś rodzicem przynajmniej 3 dzieci? Możesz nie wiedzieć, że przysługują Ci zniżki. Dowiedz się, jak z nich skorzystać oraz jak i gdzie złożyć odpowiedni wniosek.

Trzaskowski wydał zarządzenie dotyczące symboli religijnych w urzędach. Hołownia komentuje

Prezydent Rafał Trzaskowski wydał zarządzenie dla Warszawy dotyczące wprowadzenia 16 standardów "równego traktowania”. Jest to szerokie zarządzenie, które dotyczy kwestii związanych z równouprawnieniem i zakazem dyskryminacji. Ocenił je marszałek Sejmu Szymon Hołownia.

Bon energetyczny - kto się załapie na 300-1200 zł? Kryteria dochodowe są dość niskie

Wysokość bonu energetycznego będzie zależała m.in. od liczby osób w gospodarstwie domowym, jak również od kryterium dochodowego na osobę w gospodarstwie jednoosobowym lub wieloosobowym. Pieniądze w wysokości od 300 zł do 1200 zł są do wzięcia już w 2024 roku. Jednak załapać się na to nowe świadczenie nie będzie łatwo.

Kaczyński mówił o "bardzo poważnych podwyżkach" w Polsce. PiS szykuje nowy projekt

Europoseł Ryszard Czarnecki mówił o "olbrzymim odzewie" w sprawie akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Stop Podwyżkom". Projekt ten ma na celu utrzymanie cen gazu i energii na obecnym poziomie. 

REKLAMA

Lekcje religii w klasach łączonych od września 2024 r. Kościół ma wątpliwości. Konferencja Episkopatu Polski postuluje m.in. zmniejszenie liczby uczniów w klasach

Minister Edukacji chce zmienić rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu organizowania nauki religii w publicznych przedszkolach i szkołach. Nowością ma być możliwość organizacji lekcji religii w grupie międzyoddziałowej lub międzyklasowej. Konferencja Episkopatu Polski zgłasza wątpliwości do tego projektu i postuluje m.in. zmniejszenie liczby uczniów w klasach łączonych. 

Noc Muzeów 2024 r.: utrudnienia w ruchu

Noc Muzeów 2024 odbędzie się z soboty na niedzielę 18/19 maja. W związku z przewidzianymi atrakcjami mogą pojawić się zmiany w komunikacji miejskiej i ewentualne utrudnienia w ruchu. Sprawdzamy, jak to wygląda w największych miastach. 

Noc Muzeów 2024 r.: darmowa komunikacja

Noc Muzeów 2024 jest już w ten weekend. Czy komunikacją miejską będziemy mogli poruszać się za darmo? Sprawdzamy!

W wieku 119 lat zmarła najstarsza mieszkanka. Co było sekretem jej długowieczności?

Najstarsza dotychczas Greczynka Irini Baroulakis odeszła w wieku 119 lat. Nie brała leków i prawie nie chorowała. Co było sekretem jej długowieczności? 

REKLAMA

Znamy kryteria podziału subwencji oświatowej w 2024 r.

Kryteria podziału subwencji oświatowej. Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) opublikowało kryteria podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na 2024 rok. Pierwszy termin na składanie wniosków mija w dniu 7 czerwca.

Kardiolog: nadciśnienie to najczęstsza przyczyna bólów głowy. Ludzie latami biorą leki przeciwbólowe, a nie wpadną na to by zmierzyć ciśnienie krwi

Zażywamy tabletki od bólu głowy, a najczęstszą przyczyną bólu jest wysokie ciśnienie krwi (czyli nadciśnienie tętnicze) - powiedział dr Tadeusz Zębik, ordynator oddziału kardiologicznego Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. "Nie tylko seniorzy, a wszyscy powinniśmy pilnować nadciśnienia i co jakiś czas zmierzyć sobie ciśnienie, zwłaszcza przy niepokojących objawach" - zaapelował dr Zębik.

REKLAMA