REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Już są wyniki egzaminu ósmoklasisty. Gdzie je sprawdzić?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Już są wyniki egzaminu ósmoklasisty. Gdzie je sprawdzić?
Już są wyniki egzaminu ósmoklasisty. Gdzie je sprawdzić?
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

W maju uczniowie VIII klas szkół podstawowych przystąpili do obowiązkowego egzaminu ósmoklasisty. Sprawdź najważniejsze informacje na temat wyników.
rozwiń >

Średnie wyniki z języka polskiego i matematyki

Uczniowie uzyskali średnio 61% punktów z języka polskiego i 52% z matematyki. To wyniki zadań pisemnych, które rozwiązywali na arkuszach standardowych.

REKLAMA

Wybór języka obcego

Najczęściej wybieranym językiem obcym był angielski (97,7%), a na drugim miejscu znalazł się niemiecki.

Wyniki z języka angielskiego i innych języków obcych

Średni wynik z egzaminu z angielskiego to 66%, z niemieckiego – 53%, z rosyjskiego – 79%, z francuskiego – 88%, z hiszpańskiego – 72% i z włoskiego – 47%.

Uczniowie z Ukrainy

Ok. 11,3 tys. uczniów z Ukrainy również przystąpiło do egzaminu. Średni wynik z języka polskiego dla nich to 49%, z matematyki – 38%, a z języka angielskiego – 49%.

Trudności w języku polskim

Zadanie z zakresu kształcenia językowego sprawiło uczniom trudność. Polegało na zastąpieniu sformułowania charakterystycznego dla polszczyzny użytkowej wyrazem lub sformułowaniem z zakresu polszczyzny wzorcowej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Egzamin Ósmoklasisty 2024. Nowe wymagania i struktura arkuszy

W tym roku egzamin ósmoklasisty przeprowadzono na podstawie nowych wymagań egzaminacyjnych, związanych z pandemią COVID-19.  

Język polski

REKLAMA

Arkusz z języka polskiego zawierał 18 zadań. Maksymalnie można było zdobyć 45 punktów. 12 punktów za zadania zamknięte, 33 punkty za zadania otwarte. Teksty literacki (“Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego) i nieliteracki (“O szczęściu” Frédérica Lenoira). Zadania obejmowały znajomość lektur obowiązkowych, interpretację tekstu kultury oraz napisanie ogłoszenia.

Druga część arkusza to wybór tematu wypracowania. Uczeń mógł napisać rozprawkę (wypowiedź argumentacyjną) lub opowiadanie (wypowiedź twórczą). Wypracowanie musiało liczyć co najmniej 200 wyrazów.

Matematyka

Arkusz matematyczny zawierał 19 zadań. Maksymalnie można było zdobyć 25 punktów.
15 zadań zamkniętych (wybór wielokrotny, prawda-fałsz, dobieranie) i 4 zadania otwarte. Zadania obejmowały wymagania z zakresu arytmetyki, algebry i geometrii. Wymagały analizy treści i elementów graficznych, a w zadaniach otwartych także planowania rozwiązania i podania wyniku.

Język obcy

Egzamin ósmoklasisty z języka obcego składał się z arkusza standardowego, który zawierał 46 zadań podzielonych na 14 wiązek. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 55. Za poprawne rozwiązanie zadań zamkniętych (takich jak zadania wyboru wielokrotnego czy zadania na dobieranie) można było zdobyć łącznie 34 punkty. Natomiast za rozwiązanie zadań otwartych, które wymagały samodzielnego sformułowania odpowiedzi oraz napisania krótkiego tekstu użytkowego (np. wpisu na stronę internetową w języku angielskim lub e-maila w innych językach), przyznawano łącznie 21 punktów.

Egzamin ósmoklasisty. Gdzie sprawdzić wyniki?

W środę, od godziny 8:30, absolwenci klas ósmych szkół podstawowych mają możliwość sprawdzenia swoich indywidualnych wyników za pośrednictwem aplikacji Zintegrowanego Informatora Ucznia. Logowanie do systemu odbywa się przy użyciu loginu i hasła, które uczniowie otrzymali w swoich szkołach. Po zalogowaniu uczniowie mogą sprawdzić zarówno swoje wyniki z poszczególnych przedmiotów, jak i zadań.

Zapisz się na newsletter
Śledź na bieżąco nowe inicjatywy, projekty i ważne decyzje, które wpływają na Twoje życie codzienne. Zapisz się na nasz newsletter samorządowy.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
4666 zł brutto dla pracownika samorządu? To nie żart

Trwa odpływ fachowców z sektora samorządowego. Powód? Niskie płace, poczucie braku doceniania i marne perspektywy na przyszłość. W programie Gość Infor.pl gościł Jacek Wolszczak, pracownik samorządu z dolnośląskiej Świdnicy.

Cytomegalia wrodzona. Przełomowe badanie z honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia

Wirus cytomegalii u kobiet w ciąży może stanowić zagrożenie dla zdrowia a nawet życia dziecka. W Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie realizowany jest projekt POL PRENATAL CMV. To pierwsze badanie w Polsce i drugie na świecie dotyczące zakażenia wewnątrzmacicznego u ciężarnych z pierwotną infekcją wirusem cytomegalii. Jest to przełomowe badanie niekomercyjne, finansowane przez Agencję Badań Medycznych, nad którym honorowy patronat objęła Minister Zdrowia Izabela Leszczyna.

Liczba ludności w Polsce [dane GUS]

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące liczby ludności w Polsce na koniec I kwartału 2025 r.

Minimalne warunki utrzymania psów i kotów w schroniskach dla zwierząt [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie minimalnych warunków utrzymywania psów i kotów w schroniskach dla zwierząt trafił do konsultacji i opiniowania. Co zawiera? Co się zmieni?

REKLAMA

Nowe świadczenie "Moje zdrowie – Bilans Zdrowia Osoby Dorosłej": większa dostępność do skierowań na badania. Jakie badania będzie można zrobić? Kto będzie mógł wystawić skierowanie na badanie? [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Ministerstwo Zdrowia pracuje nad zmianami mającymi zwiększenie dostępności do świadczeń zdrowotnych o charakterze diagnostyczno-profilaktycznym. Położne i pielęgniarki będą mogły wystawiać skierowania na badania w ramach nowego świadczenia "Moje zdrowie – Bilans Zdrowia Osoby Dorosłej". Jakie badania będzie można zrobić?

W czwartek nawet blisko 30 st. C. Gdzie takie temperatury?

Jest szansa, że w tym roku na Wielkanoc nie będzie śniegu. Od kilku dni pogoda jest wiosenna, w czwartek temperatura wyniesie od 21 do 26 st. C, a w centrum możliwe jest nawet 27 st. C!

Podwyżki dla pracowników samorządowych z wyrównaniem od 1 marca 2025 r. Kto odpowiada za podwyżki? Odpowiedź MF i MRPiPS [PROJEKT ROZPORZĄDZENIA]

Podwyżki dla pracowników samorządowych z wyrównaniem od 1 marca 2025 r. Kto odpowiada za podwyżki? Odpowiedź MF i MRPiPS. Co zakłada projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniający rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (RD172)?

Nowa taryfa za prąd później! Rząd przesuwa termin, czeka na niższe ceny energii

Rząd planuje przesunąć start nowych taryf energii z lipca na październik 2025 roku. Powód? Lepsze warunki na rynku hurtowym dają szansę na niższe ceny prądu dla gospodarstw domowych. To może oznaczać realne oszczędności – ale trzeba będzie poczekać.

REKLAMA

Badania cholesterolu w bilansie sześciolatka. Od kiedy?

Od 5 maja do programu badań bilansu zdrowia sześciolatka wchodzi lipidogram. Rzeczniczka praw dziecka Monika Horna-Cieślak uważa to za ogromny sukces, bo zwiększy się świadomość, że choroby serca mogą dotykać także młodych.

Jak i kiedy rezerwować wakacje, żeby było najtaniej?

Jak Polacy planują wakacje? Na ostatnią chwilę czy z wyprzedzeniem? Jak najtaniej zarezerwować hotel? Czy Polacy chętnie spędzają wakacje w kraju?

REKLAMA