Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r.

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r.
Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r.
Shutterstock
Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r. - ile wyniosą? Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło propozycję wynagrodzeń. Nauczyciel dyplomowany zarobi nawet 7750 zł.

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września 2022 r.

Podczas spotkania posiedzenia Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty z udziałem ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka zostały przedstawione propozycje zmian w zakresie pragmatyki zawodowej nauczycieli dotyczące takich obszarów jak: system wynagradzania, podwyższenie płac, a także czas pracy nauczycieli, awans zawodowy oraz ocena pracy i urlop wypoczynkowy. Przedstawiamy komunikat i propozycje MEiN dotyczące pensji nauczycieli.

Przeciętne wynagrodzenie nauczycieli zamiast średniego

Proponujemy wprowadzenie przeciętnego wynagrodzenia nauczycieli zamiast średniego, ustalanego w oparciu o kwotę bazową ogłaszaną corocznie w ustawie budżetowej. Będzie ono wynosiło dla:

 • nauczyciela bez stopnia awansu zawodowego – 140 proc.,
 • nauczyciela mianowanego – 181 proc.,
 • nauczyciela dyplomowanego – 219 proc. kwoty bazowej.

Proponujemy, aby stawki przeciętnego wynagrodzenia nauczycieli wynosiły dla:

 • nauczyciela nieposiadającego stopnia awansu zawodowego – 4 950 zł,
 • nauczyciela mianowanego – 6 400 zł,
 • nauczyciela dyplomowanego – 7 750 zł.

Rezygnacja z rozliczania średniego wynagrodzenia, składania sprawozdań i likwidacja dodatku uzupełniającego

Proponujemy rezygnację z rozliczania kwot wydatkowanych na średnie (przeciętne) wynagrodzenia nauczycieli, ze składania sprawozdań oraz zlikwidowanie dodatku uzupełniającego. W zamian proponujemy wprowadzenie dodatkowych mechanizmów ułatwiających osiąganie przez nauczycieli wysokości przeciętnego wynagrodzenia przez zwiększenie udziału wynagrodzenia zasadniczego w wynagrodzeniu przeciętnym nauczycieli.

Proponujemy zobowiązanie JST do uchwalania regulaminów wynagradzania, nie rzadziej niż raz na trzy lata, a także pozostawienie RIO uprawnień kontrolnych w zakresie osiągania wysokości przeciętnego wynagrodzenia nauczyciela.

Minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli

Natomiast minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego będą ustalone jako określony % przeciętnego wynagrodzenia nauczycieli. Minimalne stawki nie będą regulowane w drodze rozporządzenia lecz będą wynikały wyłącznie z ustawy. Każdorazowy wzrost przeciętnego wynagrodzenia nauczycieli będzie powodował automatycznie wzrost minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli o taki sam %.

W przypadku nauczycieli posiadających tytuł zawodowy magistra oraz przygotowanie pedagogiczne minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego będą stanowiły dla:

 • nauczyciela nieposiadającego stopnia awansu zawodowego – 81 proc.,
 • nauczyciela mianowanego – 71 proc.,
 • nauczyciela dyplomowanego – 65 proc.,

- przeciętnego wynagrodzenia nauczycieli.

Minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli posiadających tytuł magistra i przygotowanie pedagogiczne będą wynosiły odpowiednio dla:

 • nauczyciela bez stopnia awansu zawodowego – 4 010 zł,
 • nauczyciela mianowanego – 4 540 zł,
 • nauczyciela dyplomowanego – 5 040 zł.

Wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli

Wynagrodzenie zasadnicze uzależnione od:

 • poziomu wykształcenia – ograniczenie grup zaszeregowania według poziomu wykształcenia z trzech do dwóch: I grupa to nauczyciele posiadający wykształcenie wyższe magisterskie i przygotowanie pedagogiczne, II grupa – pozostali nauczyciele,
 • etapu rozwoju zawodowego nauczyciela – wzrost wynagrodzenia zasadniczego w związku z uzyskaniem stopnia nauczyciela mianowanego oraz stopnia nauczyciela dyplomowanego.

Dodatki dla nauczycieli

Minimalne stawki dodatków do wynagrodzenia określone kwotowo w drodze rozporządzenia. Stawki dodatków obowiązujące u danego organu prowadzącego będzie określał sam organ prowadzący, z uwzględnieniem, że stawki te nie mogą być niższe od stawek minimalnych. JST będą uchwalały regulaminy wynagradzania nie rzadziej niż raz na 3 lata.

Wprowadzenie dodatku z tytułu posiadania stopnia specjalizacji zawodowej (dwie stawki dodatku w zależności od tego, czy nauczyciel posiada jeden czy też więcej stopni specjalizacji zawodowej).

Ustalenie wysokości dodatku wiejskiego w stałej kwocie (300 zł), niezależnie od posiadanego stopnia awansu zawodowego, a nie jak dotychczas, jako procent od wynagrodzenia zasadniczego na poszczególnych stopniach awansu.

Dodatkowe propozycje zmian dla nauczycieli

Przesunięcie środków wypłacanych dotychczas na świadczenia „na start” przy jednoczesnym zwiększeniu wynagrodzenia nauczycieli rozpoczynających pracę w zawodzie.

Przejście od 2023 r. do powszechnego sposobu naliczania wysokości odpisu na  zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i przesunięcie uwolnionych środków do puli środków na wynagrodzenia nauczycieli.

Podwyżka średnich płac nauczycieli nawet o ponad 1 400 zł!

Proponujemy znaczący wzrost wynagrodzeń nauczycieli.

 • Obecnie średnie wynagrodzenie nauczyciela stażysty wynosi 3 538 zł. Od 1 września 2022 r. przeciętne wynagrodzenie wzrośnie o 1 412 zł i będzie wynosiło 4 950zł.
 • Nauczyciel kontraktowy obecnie ma 3 927 zł wynagrodzenia zasadniczego. Od 1 września 2022 r. przeciętne wynagrodzenie wzrośnie o 1023 zł i będzie wynosiło 4 950 zł.
 • Nauczyciel mianowany ma obecnie kwotę 5 094 zł wynagrodzenia średniego, od 1 września 2022 r. przeciętne wynagrodzenie wzrośnie o 1306 zł i będzie wynosiła 6 400 zł.
 • Nauczyciel dyplomowany – jego wynagrodzenie średnie wynosi obecnie 6 510 zł. Proponujemy, aby przeciętne wynagrodzenie wzrosło od 1 września 2022 r. o 1240 zł i wynosiło 7 750 zł.

Minimalne stawki wynagrodzenia większe nawet o 1095 zł!

Proponujemy wzrost wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli.

•    Obecnie pensja zasadnicza nauczyciela stażysty wynosi 2949 zł. Od 1 września 2022 r. wzrośnie o 1061 zł i będzie wynosiła 4 010 zł.
•    Nauczyciel stażysta ma obecnie 3034 zł wynagrodzenia zasadniczego. Od września 2022 r. wzrośnie ono o 976 zł i będzie wynosiło 4 010 zł.
•    Nauczyciel mianowany ma obecnie 3445 zł wynagrodzenia zasadniczego. Od 1 września 2022 r. wzrośnie ono o 1095 zł i będzie wynosiło 4 540 zł.
•    Nauczyciel dyplomowany ma obecnie 4046 zł wynagrodzenia zasadniczego. Od 1 września 2022 r. wzrośnie o kwotę 994 zł i będzie wynosiło 5 040 zł.

Zwiększenie pensum nauczyciela

Proponujemy podwyższenie tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli o 4 godziny (z wyjątkiem nauczycieli wychowania przedszkolnego). Zmiany pensum będą wiązały się z ruchami kadrowymi, w związku z tym zakładamy 3-letni okres przejściowy, dający możliwość elastycznego przechodzenia na nowy system. Rozwiązania kadrowe będą uwzględniały decyzję nauczyciela o zwiększeniu pensum z jednoczesnym wzrostem wynagrodzenia lub zachowanie dotychczasowego wymiaru pensum i ustalenie proporcjonalnego wynagrodzenia zasadniczego.

Wprowadzenie czasu dostępności nauczyciela w szkole

Doprecyzowanie sposobu rozliczania czasu pracy nauczycieli przez wprowadzenie limitów czasu dostępności w szkole nauczycieli (poza pensum), zróżnicowane ze względu na wielkość tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć.

Do godzin dostępności wliczane będą: spotkania z rodzicami, czas na indywidualne rozmowy z rodzicami, konsultacje z uczniami, wycieczki szkolne, doraźne zajęcia i aktywności związane np. z przygotowaniem akademii, wolontariatem, organizacją i opieką nad uczniami podczas np. dyskotek, rady pedagogiczne.

Zajęcia i czynności realizowane w ramach dostępności w szkole nauczyciela będą rejestrowane na bieżąco (np. wraz z rozliczaniem godzin ponadwymiarowych) i  rozliczane np.  w okresach rocznych w indywidualnej karcie ewidencji czasu pracy.

Nauczyciel tablicowy zatrudniony w pełnym wymiarze czasu pracy (z wyjątkiem nauczycieli przedszkoli) zobowiązany będzie do bycia dostępnym w szkole w wymiarze 8 godzin tygodniowo.

Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po nasze publikacje
Komplet: Kodeks pracy + Czas pracy + Umowy o pracę
Komplet: Kodeks pracy + Czas pracy + Umowy o pracę
Tylko teraz
39,90 zł
44,70
Przejdź do sklepu
Źródło: Ministerstwo Edukacji i Nauki
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(41)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Mąż nauczycielki
  2021-09-22 08:28:45
  Nauczyciele dlaczego jeszcze nie szturmujecie Warszawy? Białe miasteczko już stoi. To tylko z Wami można tak robić - podwyżki przez zwiększenie godzin pracy, normalnie Polski Ład Ha i do tego perfidne kupienie sobie czasu o rok, ceny szaleją a Wy poczekajcie na obiecanki cacanki. Za rok i tak inflacja wszystko zeżre. Do tego w końcu pora wymusić na państwie, by pracować tylko w szkole, na sprzęcie szkolnym, a nie jak dotąd własne komputery, drukarki, oprogramowanie, tonery papier itp, Czy np. do marketu idzie się z własną kasą fiskalną? Wznieście się wreszcie ponad własne podziały, zjednoczcie się i pokarzcie rządowi że zabawa się skończyła!!!
  25
  pokażodpowiedzi (3)
 • Nauczycielka staż 36
  2021-09-21 21:58:18
  Przecież to nie jest żadna podwyżka ha, ha,ha.....to jakieś brednie ha, ha, ha.......
  16
 • taka prawda
  2021-09-26 12:37:27
  Narzekajcie nadal na nauczycieli, krytykujcie dalej a lada moment nie będzie komu Waszych dzieci uczyć. Powodzenia wówczas w nauczaniu domowym!
  6
 • mors
  2021-09-23 08:19:53
  Nauczycielom, jak i lekarzom - osobom, co studiowały i cały czas się doskonalą przysługiwać powinno (jak w Niemczech) najwyższe wynagrodzenie w budżetówce. Kto nauczy dziecko pisać, czytać, liczyć? Kto wyleczy dziecko gdy jest chore? Cóż ważniejsi są posłowie... co tylko imprezują - PO u PIS , a w sejmie się drą jak koty...
  12
  pokażodpowiedzi (1)
 • Nauczycielka
  2021-09-21 20:55:42
  Naprawdę?
  2
 • AAA
  2021-09-22 08:46:31
  Chciałabym mieć taką podwyżkę i tyle wolnego w pracy ....... Niestety nie jestem nauczycielem.... :( z wyższym wykształceniem zaliczam się do klasy ubogiej...
  73
  pokażodpowiedzi (4)
 • matematyczka
  2021-09-23 23:02:04
  Proponowane 8 godzin tygodniowo do dyspozycji dyrektora , ucznia czy też rodziców to w skali całego roku szkolnego , bez uwzględnienia wakacji letnich, bite 320 godzin , czyli 13 dni i 1/3. To dodatkowy wysiłek na terenie zakładu pracy, a przecież są jeszcze do poprawy sprawdziany i bieżące przygotowanie się do zajęć w danym tygodniu, nie wspominając studiów podyplomowych. Prace te trzeba wykonywać w domu, bo w szkolnych molochach nie ma gdzie się podziać, gdyż sale są pozajmowane do późnych godzin, a w pokoju nauczycielskim jest zaledwie kilka stolików i krzeseł, tak, że nawet podczas przerw nie ma gdzie usiąść. A kiedyś w czasach ministra Handke obiecywano nam zmniejszenie ilości uczniów na lekcjach i obowiązków, stosownie do stopnia awansu i ilości przepracowanych lat. Obietnice poprzedników poszły w zapomnienie, a pojawiają się nowe. Jak o coś chodzi, to wszyscy mają na myśli wyłącznie pieniądze i oszczędności
  6
 • d 30
  2021-09-22 09:27:12
  ile wy ludzie tak naprawdę pracujecie, żebyście się nie przepracowali ....a nauka idzie w las - pół roku wolnego w roku ,2 -4 godz. dzienne lekcji..męczarnia
  94
  pokażodpowiedzi (4)
 • emerytka
  2021-09-26 20:32:20
  Odchodzę na zasłużoną emeryturę, bo na podwyżkę i tak się nie doczekam, a więcej godzin z uczniami to też ponad moje siły.
  3
 • Wykształcony
  2021-09-29 18:23:50
  To jet skandal - dają marchewkę a za tym kij..... W innych zawodach dają podwyżki(policjanci, urzędnicy, strażacy,klawisze, lekarze itd), bez dodatkowych godzin pracy a tutaj + 4 godz pracy wiecej. Dodatkowo 8 godz darmowych dla dyrektora....gdzie tu kodeks pracy,że dyrektor bedzie decydował o tym co będzie robił nauczyciel 8h w tygodniu.. Pokażcie mi zawód w którym pracownik bedzie pracował za darmo...1 dzień w tygodniu.... To jakaś paranoja... Wcale się nie dziwię że nauczyciele rezygnują z pracy i zmieniają pracę... Tylko kto będzie uczył nasze dzieci....ludzie z łapanki, Ukrainy a może z Chin????
  5
  pokażodpowiedzi (1)
 • Nauczycielka?
  2021-09-21 20:52:47
  Naprawdę
  1
 • Wicewizytator
  2021-09-23 08:23:35
  Jeśli pan Czarnek myśli o nauczycielach, to i dlaczego nie mysli o tych, co sprawują nadzór nad szkołami. Nie szefowie - czyli Kuratory powinni dostawać premie i podwyżki. To tylko figuranci. Podwyżki należą się pracownikom, co wykonuja na ich sukces mrówczą robotę. A i tak odchodzą z urzędów, co widać po ofertach pracy w Kuratoriach i nikt nie chce tam przychodzić... Nie dziwię się...
  0
 • ja
  2021-09-29 18:57:15
  Gdyby nauczyciele pracowali na sprzęcie szkolnym, to bardzo wielu godzin zdalnego nauczania po prostu nie doszło by do skutku. Szkoły mają stary sprzęt, komputery bez mikrofonów i kamerek. Ostatnio w naszej szkole było nauczanie hybrydowe. trzeba było prowadzić lekcje z niektórymi klasami w szkole , a z kilkoma zdalnie. Niestety, na starym sprzęcie bez mikrofonu i kamerki nie dało się tych lekcji prawidłowo przeprowadzić. Dobrze, że w czasie pandemii nauczyciele pracowali na prywatnym sprzęcie i internecie, a także na prywatnych telefonach komórkowych. Pan Czarnek nie ma pojęcia o problemach w szkołach, gada jak.................. No właśnie pan redaktor Mazurek powiedział ministrowi Czarnkowi prawdę , ale on i tak tego nie zrozumiał.Takiego mamy ministra i wkrótce nasze dzieci będą uczyć katecheci, leśnicy, zakonnice....no przecież już raz "sprawdzili" się oni w trakcie strajku .
  3
 • Wandzia
  2021-10-07 21:47:21
  Moi uczniowie, przeważnie ci, co nie bardzo chcieli się uczyć, często nie są w stanie zdać matury, idą do policji, wojska, lub służby więziennej i na dzień dobry otrzymują wyższą pensję ode mnie, nauczycielki z 25-letnim stażem pracy. Ja już od dawna nie namawiam tępawych chłopaków do nauki, oni zresztą i tak wiedzą swoje. Mają ojców strażaków, policjantów i wiedzą, gdzie jest najlepiej. Tylko mi tu nie piszcie głupot o ryzyku. Oni się z tego śmieją.
  2
 • MM
  2021-09-23 08:26:45
  lesery jeszcze więcej mają zarabiać???? na łeb upadliście? może jeszcze im godziny skrócicie bo lesery są przepracowane i zmęczone po 18 godzinach "pracy". Płacze ze śmiechu jak słyszę że oni....w domu pracują HAHAHAHA dajcie od razy tym świętym krowom po milionie miesięcznie i maksymalnie 2 godziny pracy tygodniowo!!!! cała polska zaraz na ulice wyjdzie!!! HAŃBA
  74
  pokażodpowiedzi (3)
 • Magdalena
  2021-09-27 12:06:01
  Co to znaczy "nauczyciel bez awansu" i czy wynagrodzenie niegdysiejszego nauczyciela stazysty i kontaktowego jest takie same? Czy nauczyciel kontraktowy to teraz "nauczyciel bez awansu"? Bo w tabeli sa "nauczyciel bez awansu" a potem juz bezposrednio mianowany i dyplomowany i propozycje plac dla nich? To dlaczego w takim razie przeszlam staz na nauczyciela kontraktowego i cala prodedure o nadanie stopnia awansu zawodowego na nauczyciela kontraktowego, a nie bezposrednio na mianowanego, jesli to ten jest dopiero stopniem awansu?
  0
 • Belferka
  2021-10-08 18:59:06
  Nauczyciele są po prostu D.U.R.N.I! Można nimi wytrzeć wszystkie kąty, a oni i tak się nie ruszą, ba część będzie nawet z tego zadowolona!
  1
 • .....
  2021-10-10 18:11:53
  Ja bym takim nic nie dała banda leni oni nie mają pojęcia co to jest praca 8 godzin dziennie a jak tylko się pojawia problem w szkole to zamiatają pod dywan żeby kuratorium przypadkiem nie zawitało do placówki bo tego się boją jak ognia.
  10
  pokażodpowiedzi (1)
 • bdf
  2021-10-15 21:16:31
  czy lekarze też dostaną podwyżki w zamian za wicęj godzin pracy ???
  0
QR Code
Sektor publiczny
1 sty 2000
20 paź 2021
Zakres dat:
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rehabilitacja po COVID z NFZ - jakie zmiany?
Rehabilitacja po przebyciu COVID-19 z NFZ możliwa jest na podstawie kwalifikacji przeprowadzonej maksymalnie do 12 miesięcy po zakończeniu leczenia choroby. Jakie jeszcze zmiany wprowadzono?
Rozporządzenie o stanie wyjątkowym - nieprawidłowości
Rozporządzenie Rady Ministrów o stanie wyjątkowym - jakie nieprawidłowości Rzecznik Praw Obywatelskich zgłosił do premiera?
Wyższe kryteria dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej od 2022 r.
Będą wyższe kryteria dochodowe do świadczeń z pomocy społecznej od 2022 r. Okazuje się, że aktualnie spada liczba osób ubogich w Polsce, którzy otrzymują pomoc społeczną.
Studia medyczne na kredyt z obowiązkiem odpracowania
Studia medyczne - kredyt. Sejm przyjął nowelizację dotyczącą prowadzenia kierunków lekarskich i kredytów na studia medyczne.
Whistleblowing – mity o sygnalistach
Whistleblowing – mity o sygnalistach. Pojawia się coraz więcej artykułów w prasie na temat sygnalistów i systemów whistleblowingowych. Niestety, w niektórych z nich, powielane są mniej lub bardziej szkodliwe mity o sygnalistach.
Finanse samorządów w 2022 r. – zestawienie dochodów
Finanse samorządów w 2022 roku. Ministerstwo Finansów przedstawia zestawienie dochodów po wprowadzeniu Polskiego Ładu.
Polski Ład - czy samorządy stracą finansowo?
Polski Ład zmniejszy dochody budżetu państwa i samorządów. By temu przeciwdziałać, rząd wdraża działania wzmacniające ich finanse. To przede wszystkim gwarancja dochodów, wzmocnienie inwestycji i dodatkowe 8 mld zł w tym roku.
Odpady - od kiedy system kaucyjny?
System kaucyjny, który przewiduje zbiórkę butelek PET do 3 litrów oraz pojemników ze szkła do 1,5 l. zacznie być wdrażany w 2022 r., choć będzie długie vacatio legis - zapowiedział wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.
Związki zawodowe nauczycieli odrzucają propozycję MEiN
Związki zawodowe nauczycieli odrzucają propozycję MEiN. Jest wspólne stanowisko ZNP, FZZ i oświatowej Solidarności.
Poziom edukacji w Polsce
Polska edukacja stoi na dobrym poziomie, jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o Europę - mówi Przemysław Czarnek, szef MEiN.
Lekcje religii w szkole - na jakiej godzinie lekcyjnej?
Lekcje religii w szkole - na jakiej godzinie lekcyjnej? Przedstawiamy wystąpienie Biura RPO do dyrektorki szkoły.
Pakiet odpadowy - opłata opakowaniowa, rozszerzona odpowiedzialność producentów (ROP)
Pakiet odpadowy - opłata opakowaniowa. Co nas czeka w kontekście wprowadzenia rozszerzonej odpowiedzialności producentów (ROP) i jak możemy zbliżyć się do osiągnięcia wyznaczonych celów środowiskowych?
Kredyt studencki 2021/2022
Kredyt studencki - czym jest? Na jakich zasadach można uzyskać kredyt studencki 2021/2022?
Whistleblowing – prace nad ustawą wdrażającą Dyrektywę o sygnalistach
Whistleblowing – prace nad ustawą wdrażającą Dyrektywę o sygnalistach. Parę dni temu w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawiła się informacja o projekcie ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa.
Czy przychodnie mogą nie przyjmować niezaszczepionych?
Czy przychodnie mogą nie przyjmować niezaszczepionych? Rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec odpowiada.
Zajęcia wyrównawcze dla studentów pierwszego roku
Zajęcia wyrównawcze dla studentów pierwszego roku - MEiN uruchomiło program wsparcia dla uczelni. Kto może z niego skorzystać?
Protest nauczycieli 9 października 2021 r.
Protest nauczycieli - 9 października 2021 r. w Warszawie odbędzie się manifestacja nauczycieli przeciwko zmianom zaproponowanym przez MEiN. Jakie są postulaty ZNP?
Solidarność odrzuca projekt MEiN dotyczący zmian dla nauczycieli
Solidarność odrzuca projekt MEiN dotyczący statusu zawodowego nauczyciela. Zarzuca rządowi m.in. niezrealizowanie porozumienia zawartego podczas strajku nauczycieli w 2019 r.
Punkt pomocy uchodźcom w Michałowie
Punkt pomocy uchodźcom w Michałowie. W gminie w województwie Podlaskim, położonej niedaleko granicy z Białorusią, rozpoczął działalność Punkt Pomocy Osobom Potrzebującym.
Program wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR
Program wsparcia dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Na co można dostać pieniądze z programu? Jak złożyć wniosek?
Doktorzy na rynku pracy
Doktorzy - jak radzą sobie na rynku pracy? Mamy nowe dane w systemie monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych (ELA).
Wyłudzanie danych na Narodowy Spis Powszechny
Narodowy Spis Powszechny - oszuści wyłudzają dane. Dzięki uzyskanym w ten sposób informacjom mogą zaciągnąć kredyty czy ukraść pieniądze z konta.
Szpitale tylko dla zaszczepionych na COVID-19?
Szpitale tylko dla zaszczepionych na COVID-19? Minister Zdrowia Adam Niedzielski komentuje.
Loteria szczepionkowa – losowanie finałowe
Loteria szczepionkowa – kiedy losowanie finałowe? Jak się zarejestrować? Jakie są nagrody główne? Kiedy wyniki?
Rok szkolny 2021/2022 - czy będzie powrót do nauki zdalnej?
Nauka zdalna - szkoła 2021/2022. Zbliża się 4 fala pandemii koronawirusa. Kiedy nauka zdalna?