REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Instrukcja Ministra Cyfryzacji: Jak złożyć wniosek o wydanie bonu 2500 zł na zakup laptopa? [Dla nauczycieli i dyrektorów szkół]

Instrukcja Ministra Cyfryzacji: „Jak złożyć wniosek o wydanie bonu 2500 zł na zakup laptopa?
Instrukcja Ministra Cyfryzacji: „Jak złożyć wniosek o wydanie bonu 2500 zł na zakup laptopa?" [Dla nauczyciela i dyrektora szkoły]
gov.pl

REKLAMA

REKLAMA

Od 10 października 2023 r. nauczyciele klas IV-VIII klas mogą składać wnioski o przyznanie bonu 2500 zł przeznaczonego na zakup laptopa. Prawo to mają także pracownicy pedagogiczni przyporządkowani do tych klas.  

Instrukcja Ministra Cyfryzacji składa się z 5 kroków:

REKLAMA

Krok 1. Wniosek o bon 2500 zł na laptop

 1. Nauczyciel składa do dyrektora szkoły wniosek wraz z załącznikiem, czyli uzupełnioną tabelą z danymi nauczyciela (plik excel).
 1. Przykładowy wniosek jest dostępny poniżej
 2. Załącznik - tabela wraz z instrukcją jej uzupełnienia -  jest dostępny https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli 

Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje składanie wniosku w postaci elektronicznej zgodnie z zasadami określonymi przez dyrektora szkoły (np. na wskazany przez dyrektora adres e-mail). 

Wzór wniosku - bon 2500 zł dla nauczyciela [wzór Ministerstwa Cyfryzacji]

..............................................................

Miejscowość, data

Wniosek  w celu otrzymania bonu na zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego w ramach programu Laptop dla Nauczyciela

Ja ………………………………………………………………………………………………………………………………………………

(Imię i Nazwisko)

 

wnioskuję o przyznanie mi bonu na zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego w ramach programu Laptop dla Nauczyciela. 

 

W załączeniu przekazuję uzupełnioną tabelę z danymi określonymi w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

 

Oświadczam, że nie otrzymałem/ am laptopa, laptopa przeglądarkowego lub świadczenia na sfinansowanie ich zakupów w ramach wsparcia udzielonego z innych programów finansowanych ze środków publicznych.
 

Jestem świadomy /a złożenia odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
 

Ponadto, oświadczam, że 

 1. nie pozostaję w stanie nieczynnym, przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym lub na urlopie dla poratowania zdrowia; 
 2. nie jestem zawieszony w pełnieniu obowiązków na podstawie art. 85t ust. 1–3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela; 
 3. nie przebywam na urlopie bezpłatnym, trwającym nie krócej niż 14 dni; 
 4. nie jestem urlopowany lub całkowicie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 854).

Załącznik 1. – tabela excel

Uwaga! MC wymaga dodanie do wniosku tabeli w excelu. 

wniosek laptop - MC

 

Podobny wniosek opracował Infor.pl.

wniosek laptop - Infor.pl

 

Krok 2. Dyrektor wprowadza dane osobowe nauczycieli korzystając z plików Excela

 1. Dyrektor szkoły może samodzielnie wpisywać dane do tabeli, które pozyskał z przesłanych przez nauczycieli wniosków, do ustandaryzowanej tabeli (plik excel) https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli

lub

Dalszy ciąg materiału pod wideo

może skorzystać z pomocniczego ustandaryzowanego pliku (plik excel) z zestawieniem tabelarycznym nauczycieli zatrudnionych w danej szkole, który jest dla niego dostępny w  Strefie Pracownika Systemu Informacji Oświatowej. Plik ten zawiera  imiona, nazwiska i numery PESEL nauczycieli, którzy widnieją w ewidencji zatrudnionych nauczycieli w danej szkole. 

 • Zestawienie zawiera informacje o nauczycielach pozostających w stosunku pracy w szkole (umowa o pracę) na 30 września 2023. Na liście nie znajdą się  nauczyciele, którzy w dniu 30 września 2023: pozostają w stanie nieczynnym lub na urlopie dla poratowania zdrowia; są zawieszeni w pełnieniu obowiązków na podstawie art. 85t ust. 1–3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela; przebywają na urlopie bezpłatnym, trwającym nie krócej niż 14 dni; są urlopowani lub całkowicie zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 854).
 • Zestawienie zostanie udostępniony dla dyrektorów szkół w dniu 2 października 2023 roku.

Krok 3. Dyrektor weryfikuje dane

 1. Dyrektor  weryfikuje i uzupełnia o dane w tabeli (plik excel): numery telefonu i adresy e-mail uprawnionych nauczycieli, którzy złożyli wcześniej wnioski (pkt.1)

Uwaga! Pobrany plik z zestawieniem  ma charakter jedynie pomocniczy, a ostateczna weryfikacja czy nauczyciel spełnia wszystkie warunki określone w ustawie z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji należy do dyrektora szkoły.

Krok 4. Dyrektor przekazuje zweryfikowaną listę

 1. Dyrektor szkoły przekazuje do organu prowadzącego zweryfikowaną listę uprawnionych do otrzymania bonu nauczycieli (w ustandaryzowanym pliku excel https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli) wraz z niezbędnymi danymi przekazanymi przez nauczycieli we wniosku (pkt.1).

Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje składanie wniosku w postaci elektronicznej zgodnie z zasadami określonymi przez organ prowadzący szkołę.

Krok 5. Organ prowadzący składa wniosek 

Organ prowadzący szkołę składa (oddzielnie dla każdej szkoły) formularz wniosku w systemie teleinformatycznym udostępnionym przez Ministerstwo Cyfryzacji zgodnie z instrukcją - Instrukcja dla organów prowadzących szkoły, która jest dostępna w sekcji Materiały na stronie https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli

Autopromocja

Dlaczego nauczyciele klas 1-3 i szkół ponadpodstawowych nie otrzymają bonu 2500 zł w 2023 r.?

Prawdopodobnie nie ma pieniędzy na laptopy dla wszystkich. Bon 2500 zł otrzyma teraz około 360 000 osób. Pominięci nauczyciele źle przyjęli decyzję Ministra Cyfryzacji:

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(1)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • gość
  2023-10-04 17:02:23
  Przekręt z respiratorami to było za mało? Teraz kolej na PRZEPŁACONE laptopy?
  0
QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rząd Tuska już 11 grudnia? Marszałek Hołownia: tego dnia M. Morawiecki wygłosi expose i będzie głosowanie nad wotum zaufania

W dniu 11 grudnia o godzinie 10 premier M. Morawiecki wygłosi expose; ok. godz. 15 powinno nastąpić głosowanie nad wotum zaufania dla rządu - powiedział 29 listopada 2023 r. marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Następnie, jak wyjaśnił, ogłosi przerwę, w której będzie oczekiwał na zgłoszenie kandydatur na premiera w drugim konstytucyjnym kroku.

Rząd ostrzega przed "zaświadczeniami na druku MEN/MEiN". Ministerstwo nie wydaje takich dokumentów na potwierdzenie kwalifikacji po kursach

Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest wydawane przez organizatora kursu i potwierdza wyłącznie uczestnictwo w danym kursie, nie zaświadcza o uzyskanych efektach kształcenia i kwalifikacjach - informuje MEiN. 

Zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła do połowy 2024 roku na koszt Orlenu? D.Obajtek: dziś opozycja powoduje spadek wartości Orlenu o ponad 5,5 mld zł

29 listopada 2023 r. na platformie X prezes Orlenu Daniel Obajtek napisał: - Najpierw opozycja atakowała fuzje, potem zapowiadała rozbijanie koncernu, a dziś powoduje spadek wartości Orlenu o ponad 5,5 mld zł. Odniósł się w ten sposób do doniesień medialnych, że zamrożenie cen prądu, gazu i ciepła dla gospodarstw domowych do połowy 2024 roku odbędzie się na koszt Orlenu.

Jak przechowywać leki? Jak je prawidłowo przyjmować? Czym jest wielolekowość?

W ramach "Środy z Profilaktyką" NFZ przypomniał, jak prawidłowo przechowywać i przyjmować leki oraz przybliżył temat wielolekowości. Co trzeci Polak po 65. roku życia przyjmuje wiele leków oraz suplementów diety jednocześnie.

REKLAMA

Przyznanie świadczenia wspierającego – 32 obszary codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej [rozporządzenie, test 32 czynności]

Ocena 32 czynności związanych z obszarami codziennego funkcjonowania osoby niepełnosprawnej.

Jest rozporządzenie w sprawie ustalania poziomu potrzeby wsparcia. Dz.U. poz. 2581 [świadczenie wspierające, osoby niepełnosprawne, PDF]

Rozporządzenie reguluje szczegóły przyznawania punktów osobom niepełnosprawnym przez wojewódzkie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności.

Czy umowa o dożywocie wyklucza świadczenie pielęgnacyjne?

Fakt istnienia umowy o dożywocie zawartej między osobą wymagającą opieki a jedną z osób wskazanych przez ustawodawcę jako ta, której potencjalnie przysługuje świadczenie pielęgnacyjne, nie ma wpływu na ocenę spełniania przez inną z tych osób przesłanek uprawniających do świadczenia pielęgnacyjnego. Taką tezę postawił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. 

MRiRW: lista firm importujących zboże z Ukrainy

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi udostępnia listę firm importujących zboże z Ukrainy.

REKLAMA

Antysemityzm w Europie Zachodniej. Tysiące przypadków od 7 października 2023 r. Francja, Niemcy, Belgia

Mnożą się doniesienia o wzroście liczby zdarzeń antysemickich we Francji, Niemczech, Belgii i innych państwach Europy Zachodniej po 7 października 2023 r., czyli od ostatniego ataku Hamasu na Izrael.

D.Tusk o zmianach w traktatach UE: nic o was bez was; polska suwerenność nie jest zagrożona przez Brukselę czy Unię Europejską

Między innymi po to starałem się o zwycięstwo w wyborach, żeby znowu Polska wpływała na decyzje Europy, a nie odwrotnie. To my będziemy rozstrzygać o tym, jakie będą kierunki zmian w Unii Europejskiej - powiedział lider KO Donald Tusk, pytany o zmiany w traktatach UE. Na pewno nic o was bez was - dodał.

REKLAMA