REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Instrukcja Ministra Cyfryzacji: Jak złożyć wniosek o wydanie bonu 2500 zł na zakup laptopa? [Dla nauczycieli i dyrektorów szkół]

Tomasz Król
prawnik - prawo pracy, cywilne, gospodarcze, administracyjne, podatki, ubezpieczenia społeczne, sektor publiczny
Instrukcja Ministra Cyfryzacji: „Jak złożyć wniosek o wydanie bonu 2500 zł na zakup laptopa?
gov.pl

REKLAMA

REKLAMA

Od 10 października 2023 r. nauczyciele klas IV-VIII klas mogą składać wnioski o przyznanie bonu 2500 zł przeznaczonego na zakup laptopa. Prawo to mają także pracownicy pedagogiczni przyporządkowani do tych klas.  

Instrukcja Ministra Cyfryzacji składa się z 5 kroków:

REKLAMA

Krok 1. Wniosek o bon 2500 zł na laptop

 1. Nauczyciel składa do dyrektora szkoły wniosek wraz z załącznikiem, czyli uzupełnioną tabelą z danymi nauczyciela (plik excel).
 1. Przykładowy wniosek jest dostępny poniżej
 2. Załącznik - tabela wraz z instrukcją jej uzupełnienia -  jest dostępny https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli 

Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje składanie wniosku w postaci elektronicznej zgodnie z zasadami określonymi przez dyrektora szkoły (np. na wskazany przez dyrektora adres e-mail). 

Wzór wniosku - bon 2500 zł dla nauczyciela [wzór Ministerstwa Cyfryzacji]

..............................................................

Miejscowość, data

Wniosek  w celu otrzymania bonu na zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego w ramach programu Laptop dla Nauczyciela

Ja ………………………………………………………………………………………………………………………………………………

(Imię i Nazwisko)

 

wnioskuję o przyznanie mi bonu na zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego w ramach programu Laptop dla Nauczyciela. 

 

W załączeniu przekazuję uzupełnioną tabelę z danymi określonymi w art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli.

 

Oświadczam, że nie otrzymałem/ am laptopa, laptopa przeglądarkowego lub świadczenia na sfinansowanie ich zakupów w ramach wsparcia udzielonego z innych programów finansowanych ze środków publicznych.
 

Jestem świadomy /a złożenia odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
 

Ponadto, oświadczam, że 

 1. nie pozostaję w stanie nieczynnym, przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym lub na urlopie dla poratowania zdrowia; 
 2. nie jestem zawieszony w pełnieniu obowiązków na podstawie art. 85t ust. 1–3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela; 
 3. nie przebywam na urlopie bezpłatnym, trwającym nie krócej niż 14 dni; 
 4. nie jestem urlopowany lub całkowicie zwolniony z obowiązku świadczenia pracy na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 854).

Załącznik 1. – tabela excel

Uwaga! MC wymaga dodanie do wniosku tabeli w excelu. 

wniosek laptop - MC

 

Podobny wniosek opracował Infor.pl.

wniosek laptop - Infor.pl

 

Krok 2. Dyrektor wprowadza dane osobowe nauczycieli korzystając z plików Excela

 1. Dyrektor szkoły może samodzielnie wpisywać dane do tabeli, które pozyskał z przesłanych przez nauczycieli wniosków, do ustandaryzowanej tabeli (plik excel) https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli

lub

Dalszy ciąg materiału pod wideo

może skorzystać z pomocniczego ustandaryzowanego pliku (plik excel) z zestawieniem tabelarycznym nauczycieli zatrudnionych w danej szkole, który jest dla niego dostępny w  Strefie Pracownika Systemu Informacji Oświatowej. Plik ten zawiera  imiona, nazwiska i numery PESEL nauczycieli, którzy widnieją w ewidencji zatrudnionych nauczycieli w danej szkole. 

 • Zestawienie zawiera informacje o nauczycielach pozostających w stosunku pracy w szkole (umowa o pracę) na 30 września 2023. Na liście nie znajdą się  nauczyciele, którzy w dniu 30 września 2023: pozostają w stanie nieczynnym lub na urlopie dla poratowania zdrowia; są zawieszeni w pełnieniu obowiązków na podstawie art. 85t ust. 1–3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela; przebywają na urlopie bezpłatnym, trwającym nie krócej niż 14 dni; są urlopowani lub całkowicie zwolnieni z obowiązku świadczenia pracy na podstawie ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o związkach zawodowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 854).
 • Zestawienie zostanie udostępniony dla dyrektorów szkół w dniu 2 października 2023 roku.

Krok 3. Dyrektor weryfikuje dane

 1. Dyrektor  weryfikuje i uzupełnia o dane w tabeli (plik excel): numery telefonu i adresy e-mail uprawnionych nauczycieli, którzy złożyli wcześniej wnioski (pkt.1)

Uwaga! Pobrany plik z zestawieniem  ma charakter jedynie pomocniczy, a ostateczna weryfikacja czy nauczyciel spełnia wszystkie warunki określone w ustawie z dnia 7 lipca 2023 r. o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz rozporządzeniu Ministra Cyfryzacji należy do dyrektora szkoły.

Krok 4. Dyrektor przekazuje zweryfikowaną listę

 1. Dyrektor szkoły przekazuje do organu prowadzącego zweryfikowaną listę uprawnionych do otrzymania bonu nauczycieli (w ustandaryzowanym pliku excel https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli) wraz z niezbędnymi danymi przekazanymi przez nauczycieli we wniosku (pkt.1).

Ministerstwo Cyfryzacji rekomenduje składanie wniosku w postaci elektronicznej zgodnie z zasadami określonymi przez organ prowadzący szkołę.

Krok 5. Organ prowadzący składa wniosek 

Organ prowadzący szkołę składa (oddzielnie dla każdej szkoły) formularz wniosku w systemie teleinformatycznym udostępnionym przez Ministerstwo Cyfryzacji zgodnie z instrukcją - Instrukcja dla organów prowadzących szkoły, która jest dostępna w sekcji Materiały na stronie https://www.gov.pl/web/laptop-dla-nauczyciela/dla-szkol-i-nauczycieli

Dlaczego nauczyciele klas 1-3 i szkół ponadpodstawowych nie otrzymają bonu 2500 zł w 2023 r.?

Prawdopodobnie nie ma pieniędzy na laptopy dla wszystkich. Bon 2500 zł otrzyma teraz około 360 000 osób. Pominięci nauczyciele źle przyjęli decyzję Ministra Cyfryzacji:

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Amerykanie, Niemcy i Francuzi będą produkować amunicję na Ukrainie. Podpisano już umowy z ukraińskim rządem

Koncern zbrojeniowy ze Stanów Zjednoczonych Northrop Grumman zacznie produkcję amunicji na Ukrainie. Taką informacje przekazał ukraiński portal Militarnyj. To pierwsza taka umowa między ukraińskim rządem a amerykańską firmą produkującą broń.

Za małe podwyżki dla policjantów? Będzie jednak więcej na kontach niż 4,1%? Przecież w policji już dziś jest 15 000 wakatów

Już dziś jest w Policji 15 000 wakatów. Co się stanie z zainteresowaniem pracą policjanta w przypadku podniesienia mundurowym pensji w 2025 r. tylko o 4,1%. Tyle deklaruje rząd premiera D. Tuska dla całej budżetówki w 2025 r.

Czy nauczycielka teraz może przejść na emeryturę z ZUS już po ukończeniu 55. roku życia, na czym polega wcześniejsza emerytura dla nauczycieli

Nauczycielskie świadczenie kompensacyjne choć formalnie emeryturą nie jest, w rzeczywistości pełni rolę wcześniejszej emerytury dla nauczycieli. Czy jednak wszyscy zatrudnieni w tym zawodzie mogą z takiego świadczenia z ZUS skorzystać, zy tylko gdy stracą pracę?

Od 1 września 2025 r. zmiany w szkołach. Jedna godzina tygodniowo religii. Czy coś jeszcze się zmieni?

Ministra edukacji Barbara Nowacka ogłosiła, że od 1 września 2025 roku w polskich szkołach zostanie wprowadzona jedna godzina lekcji religii. To oznacza, że uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach religijnych raz w tygodniu.

REKLAMA

Podwyżki wynagrodzeń nawet o 1000 zł dla pracowników samorządowych. Padł apel ZMP

 Związek Miast Polskich wyraził negatywną opinię o projekcie nowelizacji rozporządzenia dotyczącego wynagradzania pracowników samorządowych. 

Nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami. Od dziś wnioski. Wzór wniosku [Podróże z klasą]

Pomimo apeli ZNP nauczyciele wciąż bez wynagrodzenia za opiekę nad uczniami w czasie wycieczek szkolnych. Dziś rusza przyjmowanie wniosków do najnowszego programu dofinansowania wycieczek szkolnych (2-5 dni) [Podróże z klasą].

Zmiany w podstawie programowej. Nowa lista lektur bez Rymkiewicza i Dukaja

Minister Edukacji, Barbara Nowacka, ogłosiła, że do końca czerwca zostanie opublikowana podstawa programowa z listą lektur.

W szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Będzie nowe rozporządzenie MEN

Barbara Nowacka, minister edukacji, poinformowała, że od 1 września 2025 r. w szkołach będzie jedna godzina lekcji religii. Lekcje będą mogły być prowadzone w grupach międzyklasowych.

REKLAMA

Wojsko wypłaci 6000 zł mężczyznom i kobietom 18-35 lat. Ochotnicy zasilą rezerwę [Wakacje z wojskiem]

W pierwszym turnusie programu „Wakacje z wojskiem”, który rozpoczął się w ubiegłym tygodniu, udział bierze 3,5 tys. młodych Polaków w ponad 30 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. W sumie w okresie wakacyjnym odbędą się trzy tury szkolenia, a wniosek o udział złożyło już ponad 11 tys. osób.

Rada Języka Polskiego opublikowała PDF-a z nowymi zasadami ortografii. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami

Rada Języka Polskiego opublikowała 11 nowych zasad polskiej ortografii. Nowe reguły pisowni w PDF-ie w artykule. Zmiany w dużych literach. Prościej z imiesłowami. 

REKLAMA