Giełda wolnych miejsc na studia 2020/2021
REKLAMA
REKLAMA
Kandydaci na studia, którzy chcą zrewidować swoje wcześniejsze plany co do kierunku lub czekają na wynik poprawianej matury, mogą wziąć Giełda wolnych miejsc jest ostatnim akordem kampanii Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Studia 2020”, realizowanej od czerwca przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Zakończą ją dwa spotkania online: 15 września zaprezentowana zostanie oferta studiów technicznych, ścisłych, rolniczych i przyrodniczych, natomiast 16 września swoje propozycje przedstawią szkoły wyższe prowadzące kierunki humanistyczne, społeczne i ekonomiczne.
REKLAMA
Polecamy: Seria poradników z prawa pracy
REKLAMA
Kandydaci mogą liczyć na spotkania z takimi uczelniami jak m.in. Politechnika Łódzka, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Zielonogórski, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Akademia Leona Koźmińskiego, Collegium Civitas czy Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania.
"Oferty uczelni na nadchodzący rok akademicki nie zostały jeszcze w pełni wyczerpane i zawierają wiele atrakcyjnych propozycji – mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, cytowany w prasowym komunikacie. – Ten szczególny rok nie wpłynął wprawdzie na zmianę preferencji kandydatów i trudno już liczyć na indeks studiów na najbardziej obleganych co roku kierunkach, ale warto skorzystać z okazji i pytać uczelnie nie tylko o wolne miejsca czy kierunki alternatywne, ale i o możliwości studiów w innym języku czy w trybie niestacjonarnym" - dodał.
Kampania realizowana jest na stronie www.studia.gov.pl we wtorek i środę 15 i 16 września w godz. 13.00-15.00. Udział jest bezpłatny. Rejestracja na stronie: http://studia.gov.pl/studia2020.
REKLAMA
REKLAMA