reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Finanse > Rachunkowość budżetowa > Czy odsetki od należności cywilnoprawnych należy wykazywać w sprawozdaniu Rb-27S

Czy odsetki od należności cywilnoprawnych należy wykazywać w sprawozdaniu Rb-27S

Czy w sprawozdaniu Rb-27S z wykonania planu dochodów budżetowych samorządowa jednostka budżetowa w kolumnie 10 „zaległości netto” wykazuje naliczone na koniec kwartału odsetki od należności cywilnoprawnych (§ 092)?

Tak, samorządowa jednostka budżetowa ma obowiązek wykazać w sprawozdaniu Rb-27S odsetki od należności cywilnoprawnych.

Sprawozdanie Rb-27S z wykonania planu dochodów budżetowych samorządowej jednostki budżetowej/jednostki samorządu terytorialnego to sprawozdanie, które dostarcza informacji o źródłach dochodów oraz stopniu ich realizacji. Sprawozdanie to składa się z kolumn określających źródło dochodów w pełnej szczegółowości: działu, rozdziału, paragrafu, planu, należności, potrąceń, dochodów wykonanych, dochodów otrzymanych, należności pozostałych do zapłaty (w tym zaległości), nadpłat.

Polecamy serwis: Rachunkowość budżetowa

Sposób wykazania odsetek od należności w sprawozdaniu Rb-27S zależy od rodzaju należności jednostki. Naliczone odsetki od należności innych niż podatkowe, w tym wynikające z umów cywilnoprawnych, należy ująć w sprawozdaniu Rb-27S w kolumnie:

● 9 „Należności pozostałe do zapłaty ogółem”,

● 10 „Zaległości netto”,

zgodnie z przepisami załącznika nr 39 do rozporządzenia Ministra Finansów z 16 stycznia 2014 r. w sprawie sprawozdawczości budżetowej.

W kolumnach 9, 10 i 11 sprawozdania Rb-27S wykazywane jest saldo końcowe należności pozostałych do zapłaty. Dane te wynikają z ewidencji analitycznej prowadzonej do konta 221 „Należności z tytułu dochodów budżetowych”.

 Przeczytaj w INFORLEX.PL Sektor publiczny cały artykuł: Czy odsetki od należności cywilnoprawnych należy wykazywać w sprawozdaniu Rb-27S

W artykule omówiono szczegółowo definicję należności cywilnoprawnych.

reklama

Czytaj także

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Agata Klima - Nowak

Adwokat Agata Klima - Nowak

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama