| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Organizacja > Prawo administracyjne > Pismo do organu administracyjnego - list zwykły czy polecony?

Pismo do organu administracyjnego - list zwykły czy polecony?

Jakim listem należy wysyłać pisma do organów administracyjnych? Co w sytuacji gdy strona wysłała pismo w przypisanym w terminie listem zwykłym a nie poleconym. Czy takie złożenie pisma można uznać za skuteczne, jeżeli organ zakwestionowałby terminowość złożenia tego pisma.

W wynika z powyższego, iż w przypadku złożenia pisma listem zwykłym, zachowanie terminu może być kłopotliwe dla strony. W szczególności gdy pismo zostało wysłane w ostatnim dniu tego terminu. W takim przypadku organ będzie ustalał dzień złożenia pisma po stemplu pocztowym. Natomiast z datą stempla pocztowego może być różnie. Wystarczy jak strona złożyła pismo do skrzynki pocztowej, która już w danym dniu była opróżniona przez listonosza. W takim przypadku taki list uzyska stempel w dniu następnym. W konsekwencji czego strona przekroczy termin. Stwierdzić zatem należy, iż nigdy nie powinno się wysyłać  pism do organów listem zwykłym, tylko poleconym. Jeżeli wyślemy list w ten  ostatni sposób, to zawsze mamy pewność, iż pismo zostało złożone w dniu, w którym złożyliśmy je na poczcie. Dzięki czemu możemy uniknąć niepotrzebnych nerwów i stresów związanych z zachowaniem terminu do złożenia pisma w terminie.

Polecamy serwis: Prawo administracyjne

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Krajowy Rejestr Wierzytelności

Windykuj dłużnika online. Sprzedawaj i kupuj wierzytelności!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »