reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Porady ekspertów INFORLEX.pl

Świadectwo pracy po przeniesieniu nauczyciela

Aktualizacja: 02.04.2014

Problem: Jestem dyrektorem dużej szkoły publicznej. W tym roku szkolnym chcemy dokonać przeniesienia dwóch nauczycielek. Jedną z nich chcemy przenieść za jej zgodą do innej szkoły w naszej miejscowości. Drugą, z uwagi na konieczność zapewnienia innej szkole obsady na stanowisku nauczyciela z wymaganymi kwalifikacjami, przenosimy bez jej zgody. Czy nauczycielkom należy wydać świadectwo pracy? »

Staż pracy w urzędzie gminy

Aktualizacja: 11.10.2013

Pracownica zatrudniona w urzędzie gminy złożyła wniosek o wliczenie do stażu pracowniczego pracy w gospodarstwie swoich rodziców. Praca ta była wykonywana od 1 maja 1978 r. do 31 sierpnia 1982 r. W czerwcu 1996 r. przejęła to gospodarstwo od rodziców i prowadzi je razem z mężem. Czy pracę w gospodarstwie tej pracownicy można zaliczyć do stażu pracowniczego? »

Nagroda jubileuszowa a działalność gospodarcza

Aktualizacja: 11.10.2013

Pracownik zatrudniony w urzędzie gminy przedstawił zaświadczenie, że przed rozpoczęciem pracy w ramach stosunku pracy przez pięć lat prowadził działalność gospodarczą z podaniem o zaliczenie tego okresu do uprawnień pracowniczych, w tym do nagrody jubileuszowej. Czy obowiązujące w tym zakresie przepisy dopuszczają taką możliwość? »

Dodatek specjalny wliczany do trzynastki

Aktualizacja: 11.10.2013

Dodatek specjalny przyznany pracownikowi samorządowemu wlicza się do podstawy wymiaru dodatkowego wynagrodzenia rocznego, pod warunkiem jednak, że został przyznany na okres dłuższy niż jeden miesiąc. »

Szkolenie BHP pracowników przychodni

Aktualizacja: 05.06.2013

Każdy pracodawca bez względu na to ilu zatrudnia pracowników ma obowiązek przed dopuszczeniem pracownika do pracy przeszkolić go w zakresie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,. Pracownik musi odbyć szkolenie wstępne, oraz szkolenia okresowe »

Wyższe świadczenie urlopowe dla nauczyciela w schronisku dla nieletnich

Aktualizacja: 05.06.2013

Czy nauczyciele zatrudnieni w schroniskach dla nieletnich o powinni być uprawnieni do wyższego świadczenia urlopowego, zgodnie z art. 5 ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych w związku z art. 53 ust. 1a ustawy Karta Nauczyciela? »

Wybór nauczyciela do zwolnienia

Aktualizacja: 05.06.2013

Kryteria wyboru konkretnego nauczyciela do zwolnienia podlegają kontroli sądowej. Oznacza to, że w razie sporu sądowego pozwany pracodawca jest zobowiązany do ich wskazania, natomiast nauczyciel może je kwestionować jako np. dyskryminujące. »

Wyższy dodatek stażowy przy późniejszym udokumentowania stażu

Aktualizacja: 05.06.2013

Powinnyśmy wypłacać nauczycielce dodatek w wysokości 20%. Chciałabym się dowiedzieć czy wyższy dodatek pracodawca wypłaca od dnia dostarczenia dokumentów czy wyrównuje wstecz? »

Okres zatrudnienia wliczany do dodatku za staż pracy wicestarosty

Aktualizacja: 05.06.2013

Czy okres zatrudnienia wliczany do dodatku za staż pracy wicestarosty to także czas pracy w charakterze kierownika jednostki organizacyjnej samorządu terytorialnego, jeśli w tym stosunku pracy pracownik przebywa na urlopie bezpłatnym? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama