reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Euro 2012 > MSW: przygotowania do Euro 2012 idą zgodnie z harmonogramem

MSW: przygotowania do Euro 2012 idą zgodnie z harmonogramem

Przygotowania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas Euro 2012 przebiegają zgodnie z harmonogramem - zapewnił posłów wiceszef MSW Michał Deskur.

MSW przedstawiło w Sejmie informację w sprawie przygotowań do turnieju finałowego Euro 2012 w aspekcie bezpieczeństwa. Wnioskował o to klub PO.

Deskur przypomniał posłom, że MSW i podległe mu służby szykują się do turnieju od kilku lat. "Przygotowania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w całej przestrzeni publicznej przebiegają zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem. Pełna gotowość powinna zostać potwierdzona w połowie maja, ok. trzy tygodnie od pierwszego meczu" - powiedział wiceminister.

"Większość planów i procedur została już sporządzona. Obecnie trwa okres szkoleń i ćwiczeń osób bezpośrednio zaangażowanych w nadzór nad konkretnymi obszarami. Pozostają do wykonania testy i ogłoszenie pełnej gotowości w połowie maja" - dodał.

W informacji MSW przypomniało, że przygotowania do mistrzostw były koordynowane najpierw przez komitet ds. bezpieczeństwa, a od lutego 2012 r. - komitet ds. koordynacji organizacji turnieju. Jak tłumaczył Deskur, dla organizacji ME kluczowe są trzy obszary organizacyjne: bezpieczeństwo, transport i serwis dla gości turnieju.

"Bezpieczeństwo jest jednym z trzech podstawowych obszarów, które mają wpływ na prawidłowy przebieg turnieju. Sprawny transport i właściwy serwis kibica wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa podczas turnieju. Natomiast wszelkie utrudnienia w transporcie i obsłudze gości mogą powodować napięcia i wywoływać naruszenia porządku" - powiedział Deskur.

Przypomniał też historię współpracy z władzami Ukrainy oraz przygotowania policji i straży granicznej. Zapowiedział też, że do końca kwietnia MSW i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji powołają wspólny sztab na czas turnieju.


Zamów książkę: Dyscyplina finansów publicznych po zmianach >>

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Wideoszkolenie: JPK_VAT w nowej formie149.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Calamari

nowoczesny system do elektronicznej ewidencji czasu pracy i zarządzania urlopami online, który skutecznie usprawni zarządzanie personelem w Twoim zespole

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama