reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Fundusze unijne > Dotacje na rozwój miejskich obszarów funkcjonalnych

Dotacje na rozwój miejskich obszarów funkcjonalnych

Do 1 lutego 2013 r. można składać wnioski o dofinansowanie działań wspierających jednostki samorządu terytorialnego w zakresie planowania miejskich obszarów funkcjonalnych.

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło 29 listopada 2012 r. nabór wniosków o dotacje z Programu Pomocy Technicznej 2007–2013 dla jednostek samorządu terytorialnego (JST) na przedsięwzięcia związane z planowaniem miejskich obszarów funkcjonalnych.

Celem konkursu jest m.in. stworzenie warunków umożliwiających określenie granic miejskich obszarów funkcjonalnych, w tym określenie zasięgu ich wpływu i potencjalnego kierunku rozwoju oraz sformułowanie kierunków ich rozwoju w postaci studium, strategii rozwoju oraz planów zagospodarowania przestrzennego.

O dofinansowanie mogą ubiegać się JST, przy czym muszą one realizować projekt w porozumieniu co najmniej z dwiema JST wchodzącymi w skład planowanego obszaru funkcjonalnego. Przynajmniej jeden z samorządów wchodzących w skład porozumień musi być gminą miejską. Beneficjentami mogą być też związki i stowarzyszenia JST.

Ze środków dotacji mogą być finansowane m.in. analizy mające na celu określenie zasięgu obszaru funkcjonalnego, badania i diagnozy służące określaniu powiązań na obszarze funkcjonalnym, strategie lub plany obejmujące najważniejsze działania dla rozwoju danego obszaru funkcjonalnego. Wsparcie może też być przeznaczone na przygotowanie inwestycji na obszarach funkcjonalnych, w tym studia wykonalności, dokumentację przetargową dotyczącą oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko, konsultacje społeczne oraz dokumentację techniczną.

Więcej w Gazecie Samorządu i Administracji - Zamów prenumeratę >>

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN378.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Cyman i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prowadzi kompleksową obsługę prawną przedsiębiorców i osób nieprowadzących działalności gospodarczej w obszarach kontraktów, rozwiązywania sporów i zastępstwa procesowego, windykacji w kraju i za granicą, nieruchomości i budownictwa, podatków, spraw korporacyjnych, stosunków pracowniczych, zamówień publicznych, restrukturyzacji i upadłości, rynków finansowych i finansowania działalności gospodarczej, a także stosunków międzynarodowych i prawa europejskiego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama