Kategorie

Sześć samorządów laureatami konkursu "Teraz Polska"

25 firm i sześć samorządów zostało laureatami XXII edycji konkursu "Teraz Polska". Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" nagradza w ten sposób wyróżniające się - jej zdaniem - produkty, usługi i gminy.

Wyniki konkursu zaprezentowano na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie. Nagrodzonych zostało 13 produktów, osiem usług, trzy przedsięwzięcia innowacyjne oraz - po raz pierwszy - polska inwestycja zagraniczna.

Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" Krzysztof Przybył podkreślał, że przez ostatnie 20 lat godło stało się najbardziej znaną marką, jeśli chodzi o jakość i prestiż. "Mam nadzieję, że ten konkurs będzie przynosił naszym laureatom nie tylko korzyści prestiżowe, ale również i wymierne, komercyjne" - powiedział.

Reklama

Wyróżnione godłem promocyjnym "Teraz Polska" produkty to: kasa fiskalna firmy Comp, sygnalizator skażeń chemicznych i promieniotwórczych firmy Pimco, drzwi i ościeżnice firmy Masonite, biel tytanowa z Zakładów Chemicznych Police, specyfik Maxigra firmy farmaceutycznej Polpharma, buty dla dzieci Bielskich Zakładów Obuwia "Befado".

W kategorii produktów spożywczych wyróżniono: wódki firmy CEDC International, przetwory rybne firmy Dega, piwo Warka produkcji grupy Żywiec, parówki z szynki firmy Sokołów, sery Spółdzielni Mleczarskiej Lazur i oscypek. Wyróżniono też wydany przez Pocztę Polską album "Różnorodność w Jedności".

W kategorii usług godło "Teraz Polska" dostały: BGK za instrumenty wsparcia eksportu w ramach rządowego programu, bank PEKAO S.A. za bankowość mobilną, MTU za ubezpieczenie komunikacyjne Mój Samochód, BRE Ubezpieczenia za "supermarket ubezpieczeń samochodowych", firma DCT zarządzająca terminalem kontenerowym w Gdańsku oraz JAS-FBG za usługi spedycji drogowej. Za usługi w zakresie projektowania awioniki lotniczej nagrodzono firmę Drabpol, natomiast pomorska SSE została uhonorowana za kreowanie rozwoju przedsiębiorczości.

Najbardziej aktualna na rynku książka dotycząca klasyfikacji budżetowej >>


W kategorii przedsięwzięć innowacyjnych nagrodzono środek do gaszenia pożarów lasów i torfowisk Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej, system identyfikacji pojazdów ISKIP, stworzony w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów, oraz Muzeum Historyczne Miasta Gdańska za zegary - pulsarowy Gdańsk 2011 i wahadłowy Hevelius 2011.

Laureatami w kategorii samorządy zostały gminy: Stare Miasto, Białystok, Kraków, Polanica-Zdrój, Kórnik i Trzebnica.

Po raz pierwszy fundacja Polskiego Godła Promocyjnego przyznała nagrodę za polską inwestycję zagraniczną - otrzymała ją firma Selena FM za fabrykę pian poliuretanowych, wybudowaną w Chinach.

Reklama

W 2012 r. po raz trzeci nagrodzono także "Wybitnych Polaków" - osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania Polski za granicą. Laureatami zostali: pracujący w Singapurze prof. Wiesław L. Nowiński - twórca komputerowych map mózgu, oraz wybitny otolaryngolog prof. Henryk Skarżyński - twórca m.in. Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy.

Jak podkreślał dyrektor konkursu Michał Lipiński, tegoroczna edycja była wyjątkowo wyrównana, bo z ponad 100 złożonych wniosków eksperci pozytywni ocenili wszystkie. Jego zdaniem świadczy to o tym, że polskie produkty i usługi są na bardzo wysokim poziomie, a wśród firm duża jest świadomość tego, że aby utrzymać się na rynku, trzeba reprezentować odpowiednią jakość. Narzędzie w postaci Godła "Teraz Polska" jest potwierdzeniem najwyższej jakości produktów i usług oraz profesjonalizmu oferujących ich firm - dodał Lipiński.

Nagrody zostaną wręczone laureatom w poniedziałek wieczorem podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Jednym z patronów medialnych konkursu jest Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.

Źródło: PAP
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Sektor publiczny
  1 sty 2000
  23 cze 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Wnioski paszportowe od 26 czerwca można składać w soboty

  Wnioski paszportowe - w związku ze zwiększonym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, MSWiA przekazało wojewodom dyspozycję wydłużenia godzin pracy urzędów wojewódzkich. Wnioski paszportowe będzie można składać także w soboty, natomiast w dni powszednie obsługa będzie się odbywać w wydłużonych godzinach.

  Remont mieszkania spółdzielczego

  Remont mieszkania spółdzielczego. Spółdzielnia pozostaje właścicielem mieszkań użytkowanych na podstawie własnościowego i lokatorskiego prawa spółdzielczego. Warto wyjaśnić, czy remont takich lokali może być problematyczny.

  Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021?

  Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 – kiedy? Gdzie i jak sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty? Przedstawiamy ważne informacje dla uczniów kończących w tym roku szkołę podstawową.

  Unijny Certyfikat COVID - jak pobrać na telefon?

  Unijny Certyfikat COVID - tzw. paszport covidowy (szczepionkowy) od dziś jest już dostępny w aplikacji mObywatel i można go pobrać na telefon komórkowy. Jak pobrać paszport covidowy?

  Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych dla samorządów

  Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Rusza nowy rządowy program, który zapewni pieniądze na inwestycje dla samorządów. Na co i na jakich zasadach będzie można otrzymać dofinansowanie?

  Dodatkowe zajęcia wspomagające w szkole - dla kogo, na jakich zasadach?

  Dodatkowe zajęcia wspomagające w szkole - dla kogo, na jakich zasadach? Czy mogą być one prowadzone w formie zdalnej? Z jakich przedmiotów organizuje się zajęcia wspomagające? Jak poinformować o nich rodziców? Jak prawidłowo wyliczyć przysługującą szkole liczbę zajęć wspomagających? Ministerstwo Edukacji i Nauki odpowiada na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące dodatkowych lekcji po powrocie do szkół.

  Zmiany w programie Aktywna tablica 2020-2024

  Aktywna tablica 2020-2024 - zmiany. Proponowane nowe rozwiązania dotyczą m.in. wprowadzenia nowego rodzaju sprzętu, który będzie można zakupić w ramach programu i rozszerzenia na kolejne lata (2021-2024) możliwości zakupu laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu. Trwają konsultacje społeczne, opinie można przesyłać do 9 lipca 2021 r.

  Do kiedy Spis Powszechny?

  Spis Powszechny – do kiedy trwa? Do kiedy można się spisać przez Internet? Czy każdy domownik musi się spisać osobno? Jakie kary grożą za brak udziału w spisie ludności i mieszkań w 2021 roku?

  Nieskuteczność systemów Compliance, systemów Whistleblowingu lub ochrony danych osobowych - przyczyny

  Nieskuteczność systemów. Czy da się zlikwidować ryzyko compliance lub ryzyko naruszenia danych osobowych? Jakie są powody pozorności lub nieskuteczności systemów?

  Program Kangur - autobusy elektryczne dla gmin wiejskich

  Program Kangur - autobusy elektryczne dla gmin wiejskich. Dzięki wsparciu NFOŚiGW, w wysokości prawie 40 mln zł, autobusy elektryczne będą woziły dzieci do szkół w kolejnych 16 gminach.

  Czyste Powietrze - zmiany w programie, koniec dotacji na piece węglowe

  Czyste Powietrze - co się zmieni w programie? Do kiedy można jeszcze uzyskać dotację na piece węglowe?

  Pakiet psychologiczny – rekomendacje dla uczelni dotyczące pomocy studentom

  Pakiet psychologiczny. Na podstawie przekazanych przez uczelnie informacji na temat udzielanego w okresie epidemii wsparcia studentom, Ministerstwo Edukacji i Nauki opracowało poniższe zalecenia w zakresie zwiększenia pomocy psychologicznej.

  Nauczyciel w Polsce - pasja czy zawód? Raport o statusie nauczycieli w Polsce 2021

  Nauczyciel w Polsce - pasja czy zawód? Raport o statusie nauczycieli w Polsce 2021. Nauczyciel to zawód często oceniany. Ale czy doceniany? W raporcie zbadano, co myślą o nauczycielach rodzice, uczniowie, a także oni sami o swojej pracy.

  Domowa Opieka Medyczna - Pulsoksymetr i PulsoCare

  Domowa Opieka Medyczna to program mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia Pacjentów. Program wykorzystuje pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych.

  CEEB - zadania gmin związane ze spisem źródeł ciepła

  CEEB - zadania gmin związane ze spisem źródeł ciepła. W jakim terminie gmina powinna wprowadzić dane do ewidencji? Ile czasu ma urzędnik na wprowadzenie danych z deklaracji do systemu? Czy każdy pracownik urzędu może wprowadzać dane do CEEB? Czy przewidziano finansowanie dla gmin?

  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - od kiedy, deklaracja

  Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) - od kiedy, jak złożyć deklarację źródeł ciepła? Przedstawiamy najważniejsze informacje o nowym obowiązku, który będzie spoczywał na właścicielach i zarządcach budynków.

  CEEB - jakie kary za brak zgłoszenia do ewidencji źródeł ciepła?

  CEEB - Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków rusza już 1 lipca 2021 roku. Oznacza to nowy obowiązek dla milionów Polaków, którzy będą musieli zgłosić, czym ogrzewają swoje domy. Jakie kary grożą za brak zgłoszenia?

  Szczepienia przeciw COVID-19 w aptekach - NFZ przyjmuje wnioski

  Szczepienia przeciw COVID-19 w aptekach. Oddziały Wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia przyjmują od wtorku wnioski od aptek, które chcą przystąpić do Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Nabór jest otwarty i ciągły, nie ma konkretnej daty jego zakończenia.

  Aplikacja mObywatel - co można w niej znaleźć?

  Aplikacja mObywatel - co można w niej znaleźć? Już ponad 3 miliony Polaków korzysta z naszej aplikacji mObywatel, czyli cyfrowego portfela na dokumenty. Wkrótce trafi do niej Unijny Certyfikat COVID.

  Tymczasowy profil zaufany będzie stały

  Tymczasowy profil zaufany będzie stały. 17 czerwca 2021 roku wejdą ważne zmiany dotyczące profilu zaufanego, szczególnie jego tymczasowej wersji. Co się zmieni?

  Kiedy wyniki matur 2021?

  Wyniki matur 2021 – kiedy? Jak i gdzie je sprawdzić? Przedstawiamy ważne informacje dla tysięcy tegorocznych maturzystów.

  Profilaktyka 40 plus - badania od 1 lipca 2021 r.

  Profilaktyka 40 plus - badania od 1 lipca 2021 r. Minister zdrowia podpisał rozporządzenie zapowiedziane w programie Polski Ład. Z jakich badań będzie można skorzystać?

  Polski Ład: nowe miejsca pracy i infrastruktura mają rozwiązać problemy gmin

  Polski Ład to całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w całej Polsce. W ramach Polskiego Ładu budowane będą m.in. obiekty sportowe oraz infrastruktura drogowa, energetyczna, internetowa, kolejowa, które przyczynią się do rozwoju gospodarczego i poprawią jakość życia - mówił premier Mateusz Morawiecki.

  Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa - wyniki wyborów

  Konrad Fijołek nowym prezydentem Rzeszowa - znamy już oficjalne wyniki wyborów. Kandydat popierany przez opozycję: PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050 wygrał w pierwszej turze. Ile głosów zdobyli poszczególni kandydaci?

  Kurator oświaty - jakie ma mieć uprawnienia po zmianach?

  Kurator oświaty. Ministerstwo Edukacji i Nauki proponuje rozwiązania wzmacniające rolę kuratora oświaty. Jakie kurator ma mieć uprawnienia po zmianach?