REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sześć samorządów laureatami konkursu "Teraz Polska"

REKLAMA

25 firm i sześć samorządów zostało laureatami XXII edycji konkursu "Teraz Polska". Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" nagradza w ten sposób wyróżniające się - jej zdaniem - produkty, usługi i gminy.

Wyniki konkursu zaprezentowano na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie. Nagrodzonych zostało 13 produktów, osiem usług, trzy przedsięwzięcia innowacyjne oraz - po raz pierwszy - polska inwestycja zagraniczna.

REKLAMA

Prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska" Krzysztof Przybył podkreślał, że przez ostatnie 20 lat godło stało się najbardziej znaną marką, jeśli chodzi o jakość i prestiż. "Mam nadzieję, że ten konkurs będzie przynosił naszym laureatom nie tylko korzyści prestiżowe, ale również i wymierne, komercyjne" - powiedział.

REKLAMA

Wyróżnione godłem promocyjnym "Teraz Polska" produkty to: kasa fiskalna firmy Comp, sygnalizator skażeń chemicznych i promieniotwórczych firmy Pimco, drzwi i ościeżnice firmy Masonite, biel tytanowa z Zakładów Chemicznych Police, specyfik Maxigra firmy farmaceutycznej Polpharma, buty dla dzieci Bielskich Zakładów Obuwia "Befado".

W kategorii produktów spożywczych wyróżniono: wódki firmy CEDC International, przetwory rybne firmy Dega, piwo Warka produkcji grupy Żywiec, parówki z szynki firmy Sokołów, sery Spółdzielni Mleczarskiej Lazur i oscypek. Wyróżniono też wydany przez Pocztę Polską album "Różnorodność w Jedności".

W kategorii usług godło "Teraz Polska" dostały: BGK za instrumenty wsparcia eksportu w ramach rządowego programu, bank PEKAO S.A. za bankowość mobilną, MTU za ubezpieczenie komunikacyjne Mój Samochód, BRE Ubezpieczenia za "supermarket ubezpieczeń samochodowych", firma DCT zarządzająca terminalem kontenerowym w Gdańsku oraz JAS-FBG za usługi spedycji drogowej. Za usługi w zakresie projektowania awioniki lotniczej nagrodzono firmę Drabpol, natomiast pomorska SSE została uhonorowana za kreowanie rozwoju przedsiębiorczości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najbardziej aktualna na rynku książka dotycząca klasyfikacji budżetowej >>


W kategorii przedsięwzięć innowacyjnych nagrodzono środek do gaszenia pożarów lasów i torfowisk Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej, system identyfikacji pojazdów ISKIP, stworzony w Instytucie Badawczym Dróg i Mostów, oraz Muzeum Historyczne Miasta Gdańska za zegary - pulsarowy Gdańsk 2011 i wahadłowy Hevelius 2011.

Laureatami w kategorii samorządy zostały gminy: Stare Miasto, Białystok, Kraków, Polanica-Zdrój, Kórnik i Trzebnica.

Po raz pierwszy fundacja Polskiego Godła Promocyjnego przyznała nagrodę za polską inwestycję zagraniczną - otrzymała ją firma Selena FM za fabrykę pian poliuretanowych, wybudowaną w Chinach.

REKLAMA

W 2012 r. po raz trzeci nagrodzono także "Wybitnych Polaków" - osoby, które swoją działalnością przyczyniają się do promowania Polski za granicą. Laureatami zostali: pracujący w Singapurze prof. Wiesław L. Nowiński - twórca komputerowych map mózgu, oraz wybitny otolaryngolog prof. Henryk Skarżyński - twórca m.in. Międzynarodowego Centrum Słuchu i Mowy.

Jak podkreślał dyrektor konkursu Michał Lipiński, tegoroczna edycja była wyjątkowo wyrównana, bo z ponad 100 złożonych wniosków eksperci pozytywni ocenili wszystkie. Jego zdaniem świadczy to o tym, że polskie produkty i usługi są na bardzo wysokim poziomie, a wśród firm duża jest świadomość tego, że aby utrzymać się na rynku, trzeba reprezentować odpowiednią jakość. Narzędzie w postaci Godła "Teraz Polska" jest potwierdzeniem najwyższej jakości produktów i usług oraz profesjonalizmu oferujących ich firm - dodał Lipiński.

Nagrody zostaną wręczone laureatom w poniedziałek wieczorem podczas uroczystej gali w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej. Jednym z patronów medialnych konkursu jest Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Sektor publiczny
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Będą pieniądze na budowę i przystosowanie schronów. Nawet 6 mld zł rocznie

Szef MSWiA Tomasz Siemoniak poinformował, że ok. 6 mld zł rocznie będzie przeznaczonych na budowę i przystosowanie schronów w samorządach. Niebawem na ten cel zostanie przekazanych 0,15 pkt proc. PKB.

Znów rekord odprawionych pasażerów z Lotniska Chopina. Dokąd latamy najczęściej?

W ciągu 10 miesięcy Lotnisko Chopina odprawiło ponad 18 mln pasażerów. Tylko w październiku Okęcie odprawiło blisko 1,9 mln podróżnych. Najwięcej osób podróżowało w niedzielę, 6 października – 68 tys. 883.

Rośnie liczba ubezpieczonych cudzoziemców. Na koniec października było ich 1 mln 191 tys. [Dane ZUS]

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o wzroście liczby ubezpieczonych cudzoziemców. Jak wynika z najnowszych danych ZUS, na koniec października 2024 r. do ubezpieczeń społecznych w ZUS było zgłoszonych 1 mln 191 tys. cudzoziemców.

MEN: Jest 27 000 nauczycieli religii. 45% poradzi sobie z ograniczeniem godzin religii z 2 do 1 tygodniowo [Wykaz]

MEN podał informacje o liczbie katechetów w Polsce (w tym liczbę katechetów mających uprawnienia do nauki innego przedmiotu). Przeszło 27 000 nauczycieli wiąże swoje zajęcia zawodowe z nauczaniem religii. I taka jest liczba osób, które z niepokojem czekają na ostateczny kształt lekcji religii. Czy min. Barbarze Nowackiej uda się redukcja liczby godzin religii z 2 do 1 tygodniowo? Czy za drugą godzinę odbywającą się np. w salkach katechetycznych rząd wypłaci wynagrodzenia katechetom? Na ogólną liczbą 27 000 katechetów uczyć innego przedmiotu niż religia może 12 304 nauczycieli. 

REKLAMA

W Sejmie: Dla krwiodawców nie 2 a 3 dni wolne od pracy. Państwo przejmuje koszt wynagrodzeń [Przykład]

W Sejmie propozycja: Nowy dzień wolny. I to państwo płaci za trzy dni wolnego od pracy dla krwiodawców. Od razu trzeba ocenić szansę na nowelizację przepisów na zerową, ale zobaczmy jak wyglądałyby przepisie po zmianie. I które trzeba zmienić. Może się kiedyś uda?

Szkoły nauczą dzieci odróżniania prawdy od manipulacji. Zmiany w systemie edukacyjnym w celu lepszego wykorzystania narzędzi cyfrowych

Do 2035 r. Polska ma zdrożyć jeden z kamieni milowych KPO - Politykę Cyfrowej Transformacji Edukacji. Chodzi m.in. o przemodelowanie kształcenia tak, by uczyć dzieci odróżniania prawdy od manipulacji, weryfikowania źródeł i korzystania z nich, a także mądrego używania narzędzi sztucznej inteligencji.

Będzie zmiana zasad sporządzania sprawozdań budżetowych. Projekt rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej

Projektowane nowe rozporządzenie w sprawie sprawozdawczości budżetowej ma dostosować obecne zasady sporządzania sprawozdań do nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Projekt zawiera m.in. nowe wzory i instrukcje sporządzania sprawozdań składanych przez JST.

Młodzieżowe Słowo Roku 2024. Znamy finałową dwudziestkę plebiscytu

Na liście 20 słów w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2024 znalazły się m.in. "aura", "skibidi", "yapping", "czemó" i "womp womp". Organizatorem plebiscytu jest Wydawnictwo Naukowe PWN.

REKLAMA

Młodzieżowe Słowo Roku 2024: finałowa 20-ka. Co znaczą te słowa? Można już głosować

Pierwszy etap dziewiątego plebiscytu PWN – Młodzieżowe Słowo Roku – jest już za nami! Dzięki zaangażowaniu głosujących do plebiscytowej bazy trafiło tysiące ciekawych słów i wyrażeń, spośród których Jury wyłoniło finałową dwudziestkę. Teraz czas na kolejną rundę – można już głosować na swoje ulubione słowo! Organizator plebiscytu, Wydawnictwo Naukowe PWN, czeka na głosy tylko do 30 listopada. Już niebawem przekonamy się, które słowo zostanie tym SZCZEGÓLNYM dla współczesnej, młodzieżowej polszczyzny.

Rolnicy protestują przeciwko umowie UE-Mercosur: obawy o zalew taniej żywności z Ameryki Południowej

Europejscy rolnicy głośno sprzeciwiają się umowie handlowej UE-Mercosur, która ma być podpisana podczas nadchodzącego szczytu G20. Obawiają się, że tani import z Ameryki Południowej zagrozi ich konkurencyjności. Rolnicy podkreślają, że tamtejsze produkty nie spełniają unijnych standardów zrównoważonego rozwoju, co obniża koszty produkcji.

REKLAMA