| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Rozwój i promocja > Polska Prezydencja w Radzie UE > Urzędnicy przygotowują się do polskiej Prezydencji w Radzie UE

Urzędnicy przygotowują się do polskiej Prezydencji w Radzie UE

1200 pracowników sektora publicznego rozpoczyna intensywne szkolenie przygotowujące do nowych obowiązków jakie przyniesie polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Zajęcia realizowane przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej na zlecenie Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej przybliżą uczestnikom treść prawa wspólnotowego, proces jego stanowienia oraz system unijnych instytucji wraz ze sposobem podejmowania przez nie decyzji. Kurs obejmie ponadto doskonalenie w zakresie znajomości języków angielskiego i francuskiego.

W gronie szkoleniowców znajdą się rodzimi i zagraniczni eksperci w dziedzinie funkcjonowania Unii Europejskiej. Będą to zarówno teoretycy – wykładowcy akademiccy, przedstawiciele środowiska naukowego, jak i praktycy – urzędnicy z wieloletnim stażem, pracownicy instytucji wspólnotowych.

W rezultacie zajęć wyłoniona zostanie grupa profesjonalistów, którzy wraz z rozpoczęciem polskiej Prezydencji obejmą przewodnictwo w grupach roboczych oraz komitetach Rady UE. 

Cykl szkoleń zakończy się wraz z nadejściem 2011 r., koszt – w wysokości 1,3 mln zł, pokryje Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.

Wiecej informacji na temat przygotowań na stronie www.prezydencjaue.gov.pl.

AMarek

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Samorzad.infor.pl
Alimenty. Jak szybko dostać pieniądze na dziecko8.94 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Compliance 2020

Eksperci portalu infor.pl

Andersen Tax & Legal

Andersen Tax & Legal w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »