reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Kultura > Pieniądze na kulturę w PO Infrastruktura i Środowisko

Pieniądze na kulturę w PO Infrastruktura i Środowisko

W ramach PO IiŚ zadania z zakresu kultury mogą być wspierane w ramach XII osi priorytetowej Kultura i dziedzictwo kulturowe.

Jakie są główne cele osi priorytetowej?

Głównym celem osi priorytetowej jest wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa kulturowego o znaczeniu światowym i europejskim dla zwiększenia atrakcyjności Polski .  Cele szczegółowe osi priorytetowej:


- Ochrona i zachowanie dziedzictwa kulturowego o znaczeniu ponadregionalnym


- Poprawa stanu infrastruktury kultury oraz zwiększenie dostępu do kultury


- Rozwój infrastruktury szkolnictwa artystycznego      W ramach PO IiŚ przewiduje się komplementarne wsparcie rozbudowy i modernizacji infrastruktury kultury i szkolnictwa artystycznego oraz ochronę dziedzictwa kulturowego o znaczeniu europejskim i światowym, w tym szczególnie zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Naturalnego UNESCO oraz Listę Pomników Historii Prezydenta.   Kultura i polski dorobek kulturowy traktowane będą w osi priorytetowej jako jeden z głównych elementów wpływających na pozytywny wizerunek kraju, identyfikujący i kształtujący obraz Polski w krajach Europu i świata, element przewagi strategicznej w procesie definiowania miejsca i pozycji Polski w Unii Europejskiej.O jaką kwotę można sie starać?


Maksymalny poziom dofinansowania projektów może wynosić 85% kosztów kwalifikowanych.  Ogólnie  jest dostępne  576  435  294 euro , są to środki z funduszy strukturalnych wraz z wkładem krajowym.Tryb przyjmowania i oceny wniosków.


Tryb przeprowadzenia naboru wniosków o dofinansowanie:


-projekty wybierane w ramach procedury konkursowej,


-ograniczona możliwość wyboru projektów w trybie poza konkursowym – tzw. projekty kluczowe, ujęte w ramach Indykatywnego Planu Inwestycyjnego dla PO IiŚ.  Tryb oceny wniosków o dofinansowanie:


- ocena dokonywana jest w oparciu o jasno określone i mierzalne kryteria, zatwierdzone przez Komitet Monitorujący PO IiŚ,


- ostateczna decyzje w sprawie dofinansowania projektu podejmuje Instytucja Pośrednicząca,


- nstytucją podpisującą umowę o dofinansowanie projektu jest Instytucja Pośrednicząca.Przewidywane efekty polegać mają na poprawie stanu zachowania zabytków nieruchomych i ruchomych a także rozwoju oraz poprawie stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym. W rezultacie ma zwiększyć się atrakcyjność  kraju dla mieszkańców, turystów i inwestorów.Janusz Bronkiewicz

janusz.bronkiewicz@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Samorzad.infor.pl

Zdjęcia


INFORLEX Plan kont – program dla księgowych jednostek budżetowych199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2021

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Verum Numerica

Usługi księgowe │Audyt księgowy i podatkowy│ Doradztwo

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama