reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Sektor publiczny > Zadania > Sport i turystyka > Finansowanie inwestycji sportowych

Finansowanie inwestycji sportowych

Nowe prawo - Budowy boisk sportowych już w 2008 roku będą współfinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa, jeśli zostaną objęte programem Moje Boisko - Orlik 2012.


Rozporządzenie rządu w sprawie trybu i zasad wydawania decyzji dotyczących finansowania z budżetu państwa inwestycji jednostek samorządu terytorialnego, polegających na budowie i rozbudowie kompleksów sportowych, w ramach programu Moje Boisko - Orlik 2012 ma umożliwić realizację zapowiedzianego w exposé premiera programu Boisko w każdej gminie na Euro 2012. Przyjęty w tym tygodniu akt prawny zakłada, że na te przedsięwzięcia w 2008 roku przeznaczone zostaną środki z rezerwy celowej zaplanowane w pozycji 8. - Finansowanie Wspólnej Polityki Rolnej i Rybackiej, programów operacyjnych (...) oraz kontrakty wojewódzkie.

Z wnioskiem o zapewnienie finansowania przedsięwzięcia będzie mógł wystąpić wojewoda po uzyskaniu potwierdzenia od ministra sportu, że dane przedsięwzięcie znajduje się w programie Moje Boisko - Orlik 2012. Warunkiem uruchomienia środków z rezerwy celowej będzie ujęcie przedsięwzięcia inwestycyjnego w kontrakcie wojewódzkim. Minister finansów dokona oceny wniosku pod względem kompletności i poprawności danych. Na tej podstawie będzie mógł wydać decyzję o zapewnieniu finansowania przedsięwzięcia, w której określi wysokość kwoty finansowania z budżetu państwa, wojewodę właściwego do jego realizacji oraz harmonogram finansowania. Gdy realizacja przedsięwzięcia będzie następować niezgodnie z wnioskiem, wojewoda wystąpi do ministra finansów o dokonanie zmiany decyzji w niezbędnym zakresie.

- Budowa boisk to pierwszy etap rządowo-samorządowego programu Moje boisko - Orlik 2012. Kolejnym będzie opracowanie i wdrożenie programów ministerstwa wspierających samorządy terytorialne w programach popularyzacji aktywności fizycznej i realizowanych na tych obiektach - zapowiada Mirosław Drzewiecki, minister sportu i turystyki.

Podstawowe kryteria, które będą stosowane przy wyborze projektów, to wykonanie zadania zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz zakończenie budowy do 31 grudnia 2008 r. Formularz wniosku wraz z zasadami jego wypełniania będą dostępne na stronie internetowej Ministerstwa Sportu i Turystyki.

552 boiska mają powstać w 2008 roku

Piotr Trocha

piotr.trocha@inforr.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją (PDF)39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Compliance 2020

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Siwik

Specjalista ds. księgowości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama